PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Cestne dirke

Ghd Ilirska Bistrica 2014
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

89luka89
Hujši ko Vattanen

Kraj: Ilirska Bistrica

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 20:30:49    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
https://results.omikronplus.si/live/Ilirska2014/live.html

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

89luka89
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 20:32:22    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Eni sam nekaj kritizirate glede dirke. Tist ki je bil na dirki ve da je bila dobra in da se je splačal odštet tistih 15e

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 21:17:02    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Glej, dejstvo je, da mediji, ki na dirki niso bili prisotni iz takega ali drugačnega razloga, Avtomaniji recimo niso niti odgovorili na mejl za akreditaciijo, pričakujemo, da bo na spletni strani objavljeno vsaj kratko poročilo in slika, da se da čez naše kanale obvestiti še več ljudi. Ampak ne...

Ni in dvomim da sploh bo. Zakaj, me ne sprašujte, je pa to pod vsako kritiko, PR vodi fosil, ki ne zna uporabljat računalnika, mejl verjetno še v življenju ni videl. Ne rečem, dirka je morda bila res dobra, ampak obveščanje javnosti - to je pa pod nivojem mongolske plemenske skupnosti.

Prvi, ki najde na spletni strani od IB ceno vstopnice, dobi od Avtomanije majhno nagrado. Aja... ostala bo nepodeljena. Evil or Very Mad

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

89luka89
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 21:22:46    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
če bi mal spremljal facebook profil od Ghd Ilirska Bistrica bi tam lahko našel ceno vstopnice.

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 21:25:40    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Kako naj vem, da imajo FB profil? Aja, na spletni strani je napisan!¨Smile Smile Smile

skopusnik
20 sekund na brzinc...

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 22:40:44    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Dej aichi ne jamraj pa ne pretiravaj. Kot otrok si, če se ti vse h riti ne prinese boš pa jokal? Verjetno ne bi šel prvič na dirko, in tak medij, kot je avtomanija, bi tudi na sami dirki z lahkoto dobil akreditacijo. Poleg tega pa lahko kdaj sami kaj pobrskate, če že ne dobite vsega na mail.

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 02.09.2014. 22:41:53    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Sami pobrskamo, če se nekdo potrudi stvari spravit skupaj... ampak tokrat gre za princip, če lahk ma vsaka vaška dirka nek spodobn PR, da o super delu recimo Lučin ne govorim, so pač potem imeli 2 strani v Ekipi, bo pa tud en AŠ 2005 imel, al pa rajš ne delajo dirk!

aleks09
20 sekund na brzinc...

Kraj: KRAS

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 01:26:40    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Bom pa še jaz nekaj dodal... pridem v Ilirsko v nedeljo ob 12.45... spodnji boksi, ki so bili pretežno v "tuji" zasedbi so bili za ogled brezplačni. Iščem "našega", ki je bil na gornjem - revnejšem boksu. In prideva s sinom do rampe in hop VSTOPNINO PLAČAT al pa ne naprej.. Pa jim lepo povem.. grem v gornji boks k prjatlu.. pa še v sponzorski oz. bolj reklamni majici sem bil... če bom šel gor na štart ali mimo do šikane pa bom že plačal.. ni problem 2 x 15 EUR in to je to.. spoštujem delo in trud (pa kakršni koli že je, čeprav velikokrat pomanjkliv) ter s tem ceno organizatorjev. Ma ne .. porko d.o,,, verjemite mi, da sem tistima dvema povedal vse kar gre organizatorju in da sem jih pošteno (organizatorja in ne tista dva reveža, ki sta bila tam postavljena za pobirati vstopnino) pošiljal u k...c in PM ipd. Seveda ni logično , da je vstop v spodnji boks zastonj, za gornjega pa moraš plačat.... Kot pravim s plačilom ogleda dirke nimam težav in tudi tokrat sem plačal saj so na štart že odhajali "historiki" ker se je druga vožnja pričela pol ure prej ... V boksih sreč## relista, ki vidi da sem jezen ko ris in ko mu povem, da sem plačal za OGLED BOKSA mi pove, da je tudi on plačal, pa čeprav ima licenco.. tudi njega niso spustili.
Glede obveščanja... po krajih v smeri Kozine - Sežane in naprej v oddaljenosti cca 30 - 40 km nisem videl niti enega plakata, po radiju nisem slišal ene reklame, ko sem odhajal od doma so me prijatelji spraševali kam grem.. ja u Ilirsko na GHD... a je danes ? orko d.o .. pol jih ni vedelo, pa bi prišli že v soboto na trening in nedeljo na tekmo... pa "gre" tako ene par sto če ne tisoč gledalcev in s tem kart u "meglo"... kot je megla v tem primeru na uradni strani GHD-ja.. internetni in ne jebene.a facebooka, ki ga (če ne veste) nimajo vsi ali pa nimajo vsi od vsepovsod dostopa do FB-ja... In pol grem seveda do štarta in naprej proti prvi šikani.. in se ubivam po blatu.. seveda je bilo pred dirko premalo časa, da bi razen cca 10 palet, ki so jih položili čez "izvirček" in k sreči ograje v blatnem klancu, naredili še malenkost več.
Glede podelitve.. ja res kaj ne morejo dobiti pravih stopničk in boljše lokacije.. med podelitvijo se med nami gledalci in na pokale čakajočimi dirkači vozijo avti, kombiji, kamperji in kamijoni.. in skoraj vsi s prikolicami... pa zbrka okoli podalitev pokalov ... in ne dajo Toxicu vseh kart...

Pa še kaj bi se našlo.. in ima Aichi tudi po svoje prav..

pero
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 08:55:08    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
CBR je napisal/a:
Pa sej to ne moreš verjet

ŠALABJZARJI , a to naj bi bil podium za dirko EP , še to ne vedo kje stoji drugi in tretji
TOXIC boš kaj komentiral, je to res nivo EP

STOPNIČKE , samo poglej na kateri strani stoji drgouvrščeni Very Happy Very Happy

važn da so pravilno obešeni našitki in nalepke, bi bilo lepo , če bi eden na AŠ poslal kako zgledajo zmagovalne stopničke in kulisa zanjimi Twisted Evil Twisted Evil

škoda, ker delajo take organizacijske napake, ki domala nič ne stanejo in imajo nesposeoben PR, da ni sposoben napisati stavka po dirki in obesiti par fotk in videa?

Sicer se človek vpraša zakaj bi? Saj zaradi tega ne bodo nič več pokasirali , štartnina in vstopnina je pobrana. Tako je žal razmišljanje organizatorjev. Enako kot pri licencah, poberejo denar potem te pa ne rabijo več.....

alexevo
20 sekund na brzinc...

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 12:39:50    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Kok ste pa vsi pametni, da vam prav mal škodi. Strinjam se, da je zahteva za plačilo samo za ogled boksov na zgornjem parkirišču brezvezna oziroma idiotska..tako ali tako je bila "mitnica" tudi tik ob štartu...

Ampak da pa pljuvate po organizatorju, ki je v tem primeru AŠ 2005, pa tudi ni prav. Morda še ni noben od vas slišal, da če nebi AŠ poprijel za organizacijo dirke, le-te sploh ne bi bilo? In kaj pomeni to za slovenski GHD avtošport? dirke na EP nivoju ne bi bilo kar nekaj let več...In tudi pred dirko je bilo jasno povedano, da AŠ2005 nima izkušenj z organizacijo dirke ampak to dela izključno zaradi ohranitve dirke na slovenskih tleh. Potrebno bi bilo ustanoviti domači, Ilirsko bistriški avtošportni klub, ki bi prevzel organizacijo...z veseljem vas bodo sprejeli pomoje. Tako da kar korajžno.

Pa nimam do AŠ 2005 prav nobenega lepega odnosa, prav tako kot vam, mi gredo na živce s svojimi milo rečeno čudnimi prijemi....

Skratka, prihodnost dirke visi v zraku, z vašimi "spodbudnimi" komentarji, pa ni nič bližje ohranitvi.

Kar pa se tiče blata in klanca in drsanja...Glej če prideš na dirko, moraš biti pripravljen na to, da bo treba tudi skozi kakšno grmovje, po blatu, po klancu..a ni logično? Zame je bila dovolj ograja..ali naj drugič stopnišče zabetonirajo tam sredi grmovja? Pa še eno stojnico z limonado spodaj, da se bomo osvežili...Lepo vas prosim.

Se vidimo na Rally-ju Nova Gorica...Pa obujte se primerno Wink

CBR
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 13:53:05    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Ja Toxic nc komentarja sej razmum ce si posteno placan ne smes kritizirat niti stopnick niti kombijev ki se vozijo pred podijem kaj sele PR
Ce imajo ze tezave z PR imajo vsaj najboljsega spikerja na svtu😊

slosar
Državni prvak v diviziji XXI

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 15:05:46    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
kakorkoli obrnete, če bi se pa nekdo konkretno razbil, bi pa vsi objavili novico.

Ali ste imeli akrediacijo, ali ste dobili PR članek ali pa nič od tega.

Tako, kot to delate za druge prireditve.

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 15:31:50    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
CBR, ni problem, vedno ti bom odgovoril. Če te mika plačilo za moje delo, ni problem ... ti odstopim mikrofon na prvi naslednji dirki, pa da te vidim ..... oziroma čujem.
Ne bom ponavljal, kar je že Alexevo pred mano napisal. Tudi sam ,kot on, včasih ne razumem potez vodstva zveze ali pa se z njimi ne strinjam. Toda dirko so de facto rešili in z njo tudi še kaj več! To so dejstva. Sicer pa, kako so pa za dirko izvedele tiste nepregledne množice, ki so si jo ogledale? Verjetno jim je organizator vse prinesel k riti in jih za roko peljal na ovinek, a ne ......

Specializirani mediji vedo, kdaj je dirka in se lahko tu in tam malo zmigajo, ne glede ali marajo Šustra ali ne. To je nenazadnje njihovo delo, od katerega bi radi dobro živeli, a ne Aichi?
Drugače je z drugimi ... res je, da je bil vodja press centra en prijazen stric, ki pa je očitno ostal zadaj ..... pa tudi izpeljana je bila dirka s kar najmanjšimi stroški, še z boni za hrano tistih, ki so delali, so šparali .....

levcek
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 15:56:11    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Še jaz bi nekaj dodal če bi hoteli dirko izpeljati z najmanjšimi stroški za dirkače in organizatorje bi tehnične preglede izpeljali v soboto zjutraj oziroma dopoldan ali vsaj v petek v večernih urah,ampak zakaj morajo biti v petek praktično čez cel dan ve samo organizator zakaj je tko ostali si pa lahko mislimo zakaj je tko.

Pa lep pozdrav

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 20:04:49    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Urnik tekmovanja je potrebno sestaviti, ko se pravilnik pošlje v potrditev na FIA. In takrat ne moreš vedeti, ali bo prijavljenih 40 ali 150 voznikov. In prijav je prišlo 142. V soboto ne bi končali tehničnih in verifikacij do treh popoldan in kdaj bi po tvoje vse avte dvakrat spravili do Šembij?

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 20:05:41    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Pa si zdaj misli, kar koli ...

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 20:18:52    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Toxic, dejstvo je, da smo še vedno objavili kaj o dirki, četudi nas ni bilo spodaj. Glede na to, da it v Bistrico pomeni določen strošek, in ker so poleti dopusti, smo pač pričakovali, da bomo povzeli novico iz nekega spodobnega PR-a.
Celo razmišljal sem, da pridem v soboto dol, vendar se nisem mel namena kregat s čudaškimi varnostniki, da me spustijo v press center in tam reskirat, da bo nekdo uveljavljal svojo moč, da ne dobim akreditacije ker se nisem prijavil. To, zakaj na AŠ2005 niso niti odgovorili na moj mejl z vlogo za akreditacijo, pa je spet verjetno del zgodbe o tem, da je doba elektronskih reči za AŠ2005 daleč izven dosega.

Sploh pa mi ne bo noben prodajal bučk, da se neki ne da, mi smo kar par let pokrivali za Gardelina PR in spletno stran in tam so bile novice že med samo vožnjo ipd...

alexevo
20 sekund na brzinc...

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 21:39:49    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
En teden po dirki, pa je poletja konec in 4 dnevni izlet v Monzo je stroškovno gledano ful boljši kot Ilirska bistrica, ki je od Ljubljane oddaljena glih en tok kokr petelin kljun razpre?

Pač vam gre v nos al Šuster, al AŠ2005 al pa v končni fazi kompletna dirka GHD Ilirska bistrica...tako povejte raje.

Brez zamere Wink

george41
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 22:05:18    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
mene samo zanima kako je blo z avtobusnim prevozom? ker v soboto sem ga čakal eno uro na štartu pa še po ozvočenju je bilo povedano da gre ob 13:15 od starta gor (še zdaj se spovnem ure) Smile bilo je že 14:15,potem pa grem vprašat voznika avtobusa kdaj bo štartal,ta pa mi je odgovoril ,da direktor dirke ni dovolil prevoza navzgor.....mislim,da je še marsikdo čakal na avtobus....zanima me samo,zakaj je bil prevoz približno eno uro prej najavljen kdaj gre,potem pa ni bilo več nobene informacije,da avtobus sploh ne gre na pot? tako,da smo nekateri zastonj čakali na prevoz,potem pa itak nisem imel druge izbire in sem šel peš do prvega zidanega ovinka Very Happy

Lp

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 03.09.2014. 23:09:00    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Zdaj si pa MOnzo najdo. Ne gre za strošek, čeprav je tudi v tem primeru zanemarljiv, pač pa sploh sam nivo, v primerjavi z dogajanjem v Monzi je Bistrica sploh po organiziranosti za novinarsko delo na nivoju mongolske vaške skupnosti.

Nimam nič proti Šustru, še manj proti AŠ2005, ampak to, da se leta 2014 ne ve osnov obveščanja javnosti, ki so sestavni del vsake prireditve, je pač zelo žalostno.

levcek
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 04:06:36    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
No Toxic tehnični so po časovnici trajali 5 ur ali ne bi bilo izvedljivo od 7 zjutraj do 12 cca,ob 13.30 bi se pa začel prvi trening,mislim da bi šlo skozi,ali pa del tehničnih v petek zvečer od 19 do 22 del pa v soboto zjutraj pa bi sigurnu bilo izvedljivo,pač ne rabiš dopusta ker večina dirkačev hodi v službo pa v večernih urah bi se verjetno tudi kaj gledalcev našlo ki bi prišli mal pofirbcat...pa še bi lahko našteval samo če bi blo tko se jih ne da obračunat v celoti dnevnice seveda.

P.S. Kako pa je bilo deset let nazaj bilo izvedljivo cca 70 avtov na dirkah državnega prvenstva spraviti gor v edem dnevu vključno s verifikacijami,tehničnimi,3 treningi in 3 dirkami(Bogenšperk,Sorica...)

Lp

levcek
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 04:08:37    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Pa si zdaj misli kar koli....

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 08:18:47    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Natančen urnik in razpored tehničnih je bil narejen, ko so bile zaključene prijave, okvirno pa, kot sem že napisal. Verjetno bi v idealnem primeru, šlo, kot si napisal. Samo, koga dati v petek in koga v soboto? Tudi na Gorjancih so 2 leti delali 3 dnevno dirko s 60 prijavljenimi, letos pa jih je bilo 100. Ko sem 1994 vozil gorsko prvenstvo, mi je tudi šlo na živce, da sem bil v Novem mestu že v petek dopoldan, pa sem kasneje pogruntal, da je tako kar prav. Velikokrat je organizatorjem že zmanjkalo časa, k ose je kaj zapletlo ....

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 08:20:24    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Aja, pa ne bom zapisal, da si misli ... raje predlagam, da se dobiva in skupaj skušava organizirati dirko za DP - s 35 do 40 avti, pa bova nato točno vedela, kako in kaj ....morda pa se nama pridruži še kdo s tega foruma, ki je poln dobrih idej?

aleks09
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 11:40:11    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Saj lepo da so dirko speljali.. samo tiste štiri pikice na i, ki so v imenu Ilirska Bistrica, bi morali še "pritisniti" pa bi bla res za oceno 5.. in jih ne bi hudič vzel..tako pa je kar je in upajmo da bo drugo leto bolje.. da bodo našli časa še ene par palet za položit, betonskih stopnic seveda ne zahteva nihče, pijača je pred leti bila, čeprav draga ko žefran in proti koncu že topla je bila vendno dobrodošla... letos ne vem kako je bilo ob progi s pijačo, al je delal kakšen šank ali ne.. me tudi ni brigalo, ker sem samo tekel tja in nazaj... v glavnem par problemov za rešit še za naslednje leto in med tem spada tudi vožnja avtobusa, kar se tiče dela PR pred dirko, med dirko (tu ne mislim nate Toxic, ki svoje delo opraviš vedno 110 % in vedno ti hvala za tvoje popolno komentiranje) in po dirki obveščanje širše javnosti ter seveda boljše reklamiranje.. kar ljudi pride so že itak strastni gladalci, bivši dirkači in njihovi otroci ter spremljevalke ter res bližnji okoličani.. Pravim, da bi se jih dalo z ustreznejšim reklamiranjem pripeljati še več... seveda je še kakšen problem pa pustimo to ker je za letos mimo in samo upajmo, da bo za drugo leto boljše..
No kar se tiče tehničnih in verifikacij na petek je kot je povedal Toxic in tako je tudi prav... saj tako sobotno dopoldne ostane rezervirano še za kakšnega zamudnika, ki se vedno najde.. Pa žirija ima delo, pa brifing mora biti in bi za dva treninga enostavno zmanjkalo časa. Ob taki tekmi in št. ekmovalcev bi bilo popolnoma nesmiselno stiskat čas celotne dirke v dva dni... vsi vozniki se namreč ne pripeljejo oz. jih ne pripeljejo v kamperjih, vsi nimajo dovolj mehanikov, vsi niso iz bližnje okolice in porabijo kar precej časa za vožnjo in prenekateri bi bil zato preutrujen, zato ponavljam, da je prav, da imajo vsi svoj čas, saj je tako tudi manjša možnost za napake tako pri dirkačih, mehanikih (ki imajo tudi več časa med vožnjama za kaj popraviti) in organizatorju.
Bi bilo pa tudi dobro, da bi se vsaj prva dirka v nedeljo pričela vsaj pol ure prej in s tem tudi druga...
In samo še vržem kost kar se tiče "rešitve" dirke ... prvič, ko naj bi dirko organiziralo saj veste katero društvo in ne prvi organizator (na bom vmešaval imen), naj bi se po Bistrici govorilo, da naj bi mu jo prevzeli (to sem povedal zelo mehko) zaradi dobička.. prvi naj bi imel od množice sponzorjev brez problema zagotovljeno pokritje dirke + še višek ???.. in ker naj bi eni vedeli, da naj bi mu ostajalo sponzorskih sredstev (sami si zračunajte koliko tako dirka od A do Ž košta) naj bi ga .... in naj bi sami prevzeli, večina sponzorjev pa naj bi se umaknilia, in "ta novi" naj bi se "opekli"... in naj bi nato moral in mora AŠ "reševat" dirko ... Če je to res ne vem, sem samo napisal kaj se je govorilo, verjetno pa bi morali za dejanski vzrok umaknitve prvega organizatorja vprašati kar njega osebno...

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 13:52:15    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
Umik prvega je definitivno zrdravstveni + finančni razlog.

aleks09
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.09.2014. 15:03:19    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
aichi je napisal/a:

No pol pa so ble to samo "vaške", sovražne in tipično slovenske "foušija" govorice... Če je res tako se opravičujem ker sem sploh vrgel kost.

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Center sveta

PrispevekObjavljeno: 05.09.2014. 22:13:33    Naslov sporočila: Re: Ghd Ilirska Bistrica 2014 Odgovori s citatom
aleks09 je napisal/a:
aichi je napisal/a:

No pol pa so ble to samo "vaške", sovražne in tipično slovenske "foušija" govorice... Če je res tako se opravičujem ker sem sploh vrgel kost.

Finančni razlog se je pri prvem organizatorju pojavil ko je dirko spravil do najvišjega nivoja ( evropsko prvenstvo), ta nivo je pobral denar, ki je bil prej dobiček od dirke ( ko sešteješ vse stroške je razlika med dirko za Fia gorski pokal in evropsko prvenstvo med 25.000 in 30.000 evri), ki ga je roko na srce prvi organizator vlagal večinoma v razvoj dirke( izgradnja infrastrukture ob progi, oglaševanje),svoje so k njegovi odločitvi pripomogli še ostali stroški, ki so se v tem času tudi povečali ker so vezani na povečane vhodne stroške; cena goriva, ki je ključna postavka stroškov,ker praktično vsi ljudje ki delajo dirko prihajajo od sorazmerno daleč in so ti stroški ( realne kilometrine) zelo veliki.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Cestne dirke Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava