PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje

4. Rally show Santa Domenica 2013
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 00:57:25    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
blister je napisal/a:
Jp...je pa tako, da če začnemo avtoslalome in TA prirejat po AŠ oz. FIA pravilih, smo spet ob 70% tekmovalcev, saj tole predstavlja pač eno in edino nišo, kjer lahko gre "vsak"...sam imam tudi avto s katerim grem tu pa tam kej odpeljat, ne morem pa si privoščit rollbara, novih homologiranih pasov in sedežev, tudi 500€ za ročno na kateri je FIA znakec si ne morem privoščit dat, še posebej če jo za 50€ naredim ali za 100€ kupim, brez znakca...kar pa je najpomembnejše, s tem avtom se vozim tudi v službo...na omenjenih prireditvah pa je večina voznikov na mojem nivoju

Saj ravno za to gre, ni treba po FIA, AŠ naj se prilagodi. Če se lahko zveze zunaj, bi se lahko tudi oni.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 00:58:39    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
tifos je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:

Po drugi strani pa sorry, ampak organizatorji bi morali poskrbeti za osnove. Ker na takem tekmovanju kot je Santa Domenica, jaz ne bi nastopal, predvsem zato, ker če ni vpisan pri HAKS, ne veš, kako je z legalnostjo, zavarovanji ... Potem imaš smolo, zbiješ gledalca in recimo če se izkaže,d a je 'divje tekmovaje' po hrv. zakonih, si ga bogato najebal. Kazensko, odškodninsko

No končno eden, ki razume v čem je stvar...razen zadeve s sodniki.

Če boš slučajno prezrl pojasnilo malce višje: sodniki na sodišču, če gre kaj narobe in padajo ovadbe in tožbe, ne sodniki ob progi.

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:04:06    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Peter Marc je napisal/a:

Mišljeno na dirke kjer nastopajo vsi, licencirani in nelicencirani vozniki.
Mišljeno je tako, vsak licenciran voznik Slovenec ali druge narodnosti, osebno mislim da mora imeti ponos na NE nastiopi na takem tekmovanju. Saj sami veste koliko nas /vas vsako leto stane licenca in vse ostalo kar sledi poleg (oprema, ...) stane.
Upoma da sem razložil stavek, več pa je že nekdo naprej obrazložil kaj je s takimi prireditvami,

Obrazložil si le, ta ti je lasten (zgrešen in nepotreben) ponos pomembnejši od razvoja dirkanja. Žalostno ...

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:10:31    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
gregario_ je napisal/a:
Kot lanskoletni legalni (štartno dovoljenje AŠja) in potencialni letošnji nelegalni udeleženec te dirke glede organizacije nimam najmanjše pripombe, če bo pa kdo prebral pravilnik dirke, bo pa notri videl tut odstavek o zavarovanju! Po besedah alfe in omege te zadeve Daniela, je zavarovanje prireditve popolnoma enako, kot na preostalih dirkah na Hrvaškem in je v skladu s pravili HAKSa in FIE, torej tudi proti tretjim osebam, če bi se BOG NE DAJ kaj takega zgodilo!!!

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

Ne gre za to, kaj prvi organizator, ampak za čisto preprosto dejstvo, da če je dirka ni pod okriljem zveze, pač obstaja možnost, da je za čisto navadno dirkaško nesrečo, ki se končas s kakimi hujšimi posledicami, lahko odgovoren tudi voznik (kazensko in odškodninsko). In potem se mora vsak samo vprašat, a je pripravljen tvegat ali ne. Pa ne govorim o Santa Domenici, ampak na splošno.
Kolikor je videt, je ta dirka vpisana v koledar HAKS, torej problemov ne bi smelo biti (razen v glavah nekaterih, seveda).

Nazadnje urejal/a jakaracman 28.10.2013. 01:19:06; skupaj popravljeno 1 krat

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Center sveta

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:18:02    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Toxic je napisal/a:
Nisem se imel namena vmešavati v tole debato, malo zato, ker so me letos v Sveto nedeljo povabili kot napovedovalca in malo zato, kwer sem v temi našel prijatelje na dveh bregovih ...

Peter Marc ima povsem prav - po svoje. In tako imajo po svoje prav tudi ostali ... moje mnenje pa je: v smislu osnovne varnosti so take preireditve izjemno dobrodošle, ker se na njih mladi (pa tudi mi stari ...) lahko natiščijo v nadzorovanih pogojih. V Sloveniji dirkališča, kamor bi v prostih terminih lahko hodili tiščat, nimamo in ga verjetno še dolgo ne bomo imeli. Po cestah je prenenvarno, množica mrtvih mladih to dokazuje vedno znova.

Potem pa dobimo dogodek, kjer se tako lahko vsaj enkrat pomerijo s tistimi, za katere navijajo na brzincih .... to je pa druga plat medalje.

Je pa res, da dokler ni "sranja", je vse OK.

Poligonov za tiščanje imaš tudi v Sloveniji že kar nekaj, in tudi vsaj dve dirkališči sta takoj za slovensko mejo. Tako da imajo tišači dovolj izbire za tišanje.

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:21:52    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Harry Neron je napisal/a:
Toxic je napisal/a:
Nisem se imel namena vmešavati v tole debato, malo zato, ker so me letos v Sveto nedeljo povabili kot napovedovalca in malo zato, kwer sem v temi našel prijatelje na dveh bregovih ...

Peter Marc ima povsem prav - po svoje. In tako imajo po svoje prav tudi ostali ... moje mnenje pa je: v smislu osnovne varnosti so take preireditve izjemno dobrodošle, ker se na njih mladi (pa tudi mi stari ...) lahko natiščijo v nadzorovanih pogojih. V Sloveniji dirkališča, kamor bi v prostih terminih lahko hodili tiščat, nimamo in ga verjetno še dolgo ne bomo imeli. Po cestah je prenenvarno, množica mrtvih mladih to dokazuje vedno znova.

Potem pa dobimo dogodek, kjer se tako lahko vsaj enkrat pomerijo s tistimi, za katere navijajo na brzincih .... to je pa druga plat medalje.

Poligonov za tiščanje imaš tudi v Sloveniji že kar nekaj, in tudi vsaj dve dirkališči sta takoj za slovensko mejo. Tako da imajo tišači dovolj izbire za tišanje.

Saj ne gre za tišanje kar tako. Gre za to, da se na taki prireditvi lahko nekdo, ki si želi 'zares' dirkat, za malo denarja in brezkomplikacij (licenca, najnovejša oprema ited) pomeri s 'prvimi' dirkači in vidi, ali je ali ni tako hietr, kot si je milil, vidi, ali je stvar zanj ali ne. Take prireditve so idealen poligon za nabiranje novih tekmovalcev za 'prave' dirke.

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:27:23    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
gregario_ je napisal/a:
Kot lanskoletni legalni (štartno dovoljenje AŠja) in potencialni letošnji nelegalni udeleženec te dirke glede organizacije nimam najmanjše pripombe, če bo pa kdo prebral pravilnik dirke, bo pa notri videl tut odstavek o zavarovanju! Po besedah alfe in omege te zadeve Daniela, je zavarovanje prireditve popolnoma enako, kot na preostalih dirkah na Hrvaškem in je v skladu s pravili HAKSa in FIE, torej tudi proti tretjim osebam, če bi se BOG NE DAJ kaj takega zgodilo!!!

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

Če je vojvodić pripravill vse po pravilih, mu tudi vpis v koledar prireditev nacionalne panožne zveze nebi smel biti problem. Konec koncev je škoda zaradi plačila pristojbine za vpis v koledar, ki je pri vseh zvezah bolj kot ne simbolična, ogrožati prireditev

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 01:40:21    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:
Toxic je napisal/a:

Saj ne gre za tišanje kar tako. Gre za to, da se na taki prireditvi lahko nekdo, ki si želi 'zares' dirkat, za malo denarja in brezkomplikacij (licenca, najnovejša oprema ited) pomeri s 'prvimi' dirkači in vidi, ali je ali ni tako hietr, kot si je milil, vidi, ali je stvar zanj ali ne. Take prireditve so idealen poligon za nabiranje novih tekmovalcev za 'prave' dirke.

Lucky, pri Lemi se da za malo denarja dobiti v najem za dirko varen dirkalnik, pa ni tam pri njemu nobene prav velike gužve za najem pokalnih puntov. Sam si že omenjal varnost, vendar ti ki najbolj težijo in vedrijo v tej rubriki, verejtno nebi nastopali tudi če bi lahko nastopili s popolnoma civilno različico avtomobila( verjetno bi jih potem zmotila višina startnine).

P.S.: Lucky, prave dirkače lahko in edino dobiš ven iz kartinga, vse ostalo so takšne ali drugačne različice "Mad Maxov"

tifos
Državni prvak v diviziji XXI

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 09:13:51    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
daniel zg je napisal/a:
Pa da vam pojsanim neke stvari, kao prvo ovogodišnji rally nije upisan u HAKS kalendar nacionalnog prvenstva i neće biti jer je stav HAKSa da od ove godine ne postoji pozivni nivo natjecanja, kao što je to bilo 2012g. Stoga su u HAKS kalendaru isklhučivo rallyi koji se boduju za Nacionalno prvenstvo.
Zato Santa Domenica 2013 upisana u kalendar reionalnog nacionalnog prvenstva HAKS reije sjever - http://www.haks.hr/pravilnici/regionalni/13r-psl_kalendar.pdf.

http://www.haks.hr/ glej pod zavihkom KALENDARI.
Na tej strani, dirka ni vpisana v koledar, vsaj jaz je nisem našel.
Če pogledamo legendo, piše tudi za regijo sever in ne vem katera prvenstva še, pa vseeno ni vpisano.

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 09:40:46    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Vse je gor, tako koledar kot pravilnik... Smile

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 09:45:14    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:
Toxic je napisal/a:

Lucky, pri Lemi se da za malo denarja dobiti v najem za dirko varen dirkalnik, pa ni tam pri njemu nobene prav velike gužve za najem pokalnih puntov. Sam si že omenjal varnost, vendar ti ki najbolj težijo in vedrijo v tej rubriki, verejtno nebi nastopali tudi če bi lahko nastopili s popolnoma civilno različico avtomobila( verjetno bi jih potem zmotila višina startnine).

P.S.: Lucky, prave dirkače lahko in edino dobiš ven iz kartinga, vse ostalo so takšne ali drugačne različice "Mad Maxov"

No, ravno malo ni (ne vem sicer, a bi ga dali za reli, mapak za CHD je, kolikor vem, jurja). je precej več kot za kak resen avto s poteklo homologacijo ... Plus oprema ... Plus višina štartnine (kateri reli v SLO je za 100€?) plus ne rabiš imet licence. In ugotoviš, da za probo prideš skozi za par 100€ ...
In ja, večina najbolj uspešnih relijistov je prišla iz kartinga, ja ... Kje take pobiraš?

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 09:46:39    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
tifos je napisal/a:
daniel zg je napisal/a:
Pa da vam pojsanim neke stvari, kao prvo ovogodišnji rally nije upisan u HAKS kalendar nacionalnog prvenstva i neće biti jer je stav HAKSa da od ove godine ne postoji pozivni nivo natjecanja, kao što je to bilo 2012g. Stoga su u HAKS kalendaru isklhučivo rallyi koji se boduju za Nacionalno prvenstvo.
Zato Santa Domenica 2013 upisana u kalendar reionalnog nacionalnog prvenstva HAKS reije sjever - http://www.haks.hr/pravilnici/regionalni/13r-psl_kalendar.pdf.

Če pogledamo legendo, piše tudi za regijo sever in ne vem katera prvenstva še, pa vseeno ni vpisano.

Klikneš na Pravilnici in na Regionalna natjecanja, pa pri Sever izbereš koledar. Je noter.

tifos

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 10:46:28    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:
tifos je napisal/a:
daniel zg je napisal/a:

Klikneš na Pravilnici in na Regionalna natjecanja, pa pri Sever izbereš koledar. Je noter.

Našel, hvala. Vendar, če gledam ostale prireditve, npr. Rally Kumrovec, ki isto šteje za prvensto Sever, je vpisan tudi v koledar HAKS. Domenica pa ni in je le v koledarju ZAS-a (Zagrebački avtomobilistički savez), ki pa ni HAKS.

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 11:30:49    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
aichi je napisal/a:
drugi vzgibi bi bili???

Bi ajči. And it ain't money.

gregario_
20 sekund na brzinc...

Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 11:53:35    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
http://www.akk-svetanedelja.com/index.php/component/k2/item/118-2013-lista-prijava

Glavni problem je v tem, da je že en mesec pred dirko prijavljenih 59 posadk...med njimi tudi ne neznani madžarski piloti...bolj papeški od papeža s(m)o!

LP Jaka

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 12:34:39    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
tifos je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
tifos je napisal/a:
daniel zg je napisal/a:

Našel, hvala. Vendar, če gledam ostale prireditve, npr. Rally Kumrovec, ki isto šteje za prvensto Sever, je vpisan tudi v koledar HAKS. Domenica pa ni in je le v koledarju ZAS-a (Zagrebački avtomobilistički savez), ki pa ni HAKS.

Kolikor sem jaz dojel njihov sistem: če je prireditev nacionalna, pa šteje tudi za regionalno, je v 'tavelikem' koledarju. Če je samo regionalna, je samo v regionalnem koledarju. V vsakem primeru je s soglasjem HAKS, drugače ne bi mogla biti del regionalnega prvenstva v sklopu sistema HAKS.

Stvar je dosti jasno zapisana tule:
http://www.haks.hr/pravilnici/regionalni/13r-smjernice.pdf

Skratka, imajo uradno pod HKAS 3 regije, v vsaki je en klub/zveza (ki je sicer član HAKS) nosilec regije (v primeru Domenice je to zagrebška zveza, na vseh tekmovanjih morajo biti ŠF HAKS, veljajo licence HAKS, klubi, ki so v regiji, ap niso v HAKS ne morejo organizirat dirk ipd. Skratka, iz vsega tega je meni razvidno, da je Domenica čisto legalna in pod HKAS, vzroki za teženje naše zveze so pa drugje ...

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 12:46:33    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Toxic je napisal/a:

No, ravno malo ni (ne vem sicer, a bi ga dali za reli, mapak za CHD je, kolikor vem, jurja). je precej več kot za kak resen avto s poteklo homologacijo ... Plus oprema ... Plus višina štartnine (kateri reli v SLO je za 100€?) plus ne rabiš imet licence. In ugotoviš, da za probo prideš skozi za par 100€ ...
In ja, večina najbolj uspešnih relijistov je prišla iz kartinga, ja ... Kje take pobiraš?

Lucky, zato tudi je slovenski rally takšen kakaršen je, ker vozniški kader tvorijo predvsem namesto kartistov razni VHD-ji ( vaško hitrostni dirkači).
Varnost pri dirkanju mora biti na prvem mestu, to si tudi sam ugotovil, vendar ta varnost nekaj tudi stane ( rolbar, školjkasti sedež, 4-6 točkovni varnostni pas, čelada , tudi če je vse s pretečeno homologacijo in na posodo) . Dirkanje zaradi svoje tehnične specifičnosti ni nogomet ali košarka, kjer lahko vso potrebno opremo dobiš za 100 ali celo manj evrov in tega dejstva se je treba zavedati, zato tudi avto moto šport nikjer ni množičen šport ( če ga preračunaš število dirkačev na število prebivalcev) in je povsod stvar takšnega ali drugačnega prestiža.

mihevct
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 20:41:22    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Poglejmo:
-pred leti smo z zanimanjem drli ma derke motokrosa,hodili na avto kros k buhcu,pa na tankovski poligon na vrhniki,.....
-Pred kratkim zanimivi bojih po zapolju,rallykrosu,driftu....
-da ne govorimo kako smo drli na gorske dirke,pa rellye po atraktivnih brzincih,....
-
-
-sedaj pa vse počasi jemle hudič,poligone,....
vedno več pa je izbere po raznih motokrosih,buggyih,šterikolesnikih,off-roadih,.........-potem pa beremo po kronikah:noreli po cesti in....,se prekucnil s šterikolesnikom,.......in podlegel poškodbam,......
rijejo po zelenicah,se vozijo po gozdovih,plašijo divjadi,.......

Pomoje je vse to povezano s tem AŠ.,in kaj počno,za kaj se zavzemajo,podajo kake pametne rešitve,....???-SPLOH pa kdo jih financera!
Glede na večkrat videno v stavbi kjer se nahaja aš.,ko bi si nabavli vsaj kake zavese,žaluzije,...naj se zavedajo,da so videni.Nebi o tem!

Je pa vse nam podobno,kot vedno in povsod:tihi hlapci,ki večkrat pametujejo za šankom in se korajžijo,ko je pa potrebno nekomu stopiti za vrat in stvar vzeti v svoje roke pa nič,...
Tako je povsod-ni dovolj samo gotof si,je potrebna tudi rešitev

Ma niso za na k.... .

lp.tomaž

mihevct
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 20:54:25    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
mihevct je napisal/a:
Poglejmo:
-pred leti smo z zanimanjem drli ma derke motokrosa,hodili na avto kros k buhcu,pa na tankovski poligon na vrhniki,.....
-Pred kratkim zanimivi bojih po zapolju,rallykrosu,driftu....
-da ne govorimo kako smo drli na gorske dirke,pa rellye po atraktivnih brzincih,....
-
-
-sedaj pa vse počasi jemle hudič,poligone,....
vedno več pa je izbere po raznih motokrosih,buggyih,šterikolesnikih,off-roadih,.........-potem pa beremo po kronikah:noreli po cesti in....,se prekucnil s šterikolesnikom,.......in podlegel poškodbam,......
rijejo po zelenicah,se vozijo po gozdovih,plašijo divjadi,.......

Pomoje je vse to povezano s tem AŠ.,in kaj počno,za kaj se zavzemajo,podajo kake pametne rešitve,....???-SPLOH pa kdo jih financera!
Glede na večkrat videno v stavbi kjer se nahaja aš.,ko bi si nabavli vsaj kake zavese,žaluzije,...naj se zavedajo,da so videni.Nebi o tem!

Je pa vse nam podobno,kot vedno in povsod:tihi hlapci,ki večkrat pametujejo za šankom in se korajžijo,ko je pa potrebno nekomu stopiti za vrat in stvar vzeti v svoje roke pa nič,...
Tako je povsod-ni dovolj samo gotof si,je potrebna tudi rešitev

Ma niso za na k.... .
Vedno je za sranje nekdo odgovoren,ker ni pravočasno ukrepal.-isto sranje kot naša politika ali pa naša skupna kriza.
Če bi tisti,ki mora okretati to tudi počel ,bi bilo mnogo bolje,dokler so pa nekateri samo sami sebi na tujih žuljih-?????
lp.tomaž

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 29.10.2013. 08:35:05    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom

Lucky, zato tudi je slovenski rally takšen kakaršen je, ker vozniški kader tvorijo predvsem namesto kartistov razni VHD-ji ( vaško hitrostni dirkači).
Varnost pri dirkanju mora biti na prvem mestu, to si tudi sam ugotovil, vendar ta varnost nekaj tudi stane ( rolbar, školjkasti sedež, 4-6 točkovni varnostni pas, čelada , tudi če je vse s pretečeno homologacijo in na posodo) . Dirkanje zaradi svoje tehnične specifičnosti ni nogomet ali košarka, kjer lahko vso potrebno opremo dobiš za 100 ali celo manj evrov in tega dejstva se je treba zavedati, zato tudi avto moto šport nikjer ni množičen šport ( če ga preračunaš število dirkačev na število prebivalcev) in je povsod stvar takšnega ali drugačnega prestiža.

Drugje ni nič drugače, kar se voznikov tiče. amo da jih imajo veliko več.
Kar se tiče opreme: če bi prebral pravilnik Santa Domenice, bi ugotovil, da zahtevajo vse to, kar si napisal. Ampak stane lehko zelo veliko ali pa samo veliko. Ker roko na strce: tele neprestane menjave homologacij so samo usluga FIA proizvajalcem.
Skratka, samo iščeš izgovore. Raje malo poglej, kako je s tem v tujini ...

Harry Neron
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 29.10.2013. 14:17:25    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:

Drugje ni nič drugače, kar se voznikov tiče. amo da jih imajo veliko več.
Kar se tiče opreme: če bi prebral pravilnik Santa Domenice, bi ugotovil, da zahtevajo vse to, kar si napisal. Ampak stane lehko zelo veliko ali pa samo veliko. Ker roko na strce: tele neprestane menjave homologacij so samo usluga FIA proizvajalcem.
Skratka, samo iščeš izgovore. Raje malo poglej, kako je s tem v tujini ...

Dnevna licenca košta par evrov ( in jo ima kot opcijo tudi Haks, na katerem teritoriju se dogaja Santa Domenica), licenca je pa garancija, da je poskrblejeno za osnovno varnost ( in da s etočno ve kdo ina kaj je za kaj odgovoren v primeru dogodka z nesrečnim koncem. Kdor koli je kdaj della kakšno avto ali mot prireditev, ve da je najmanši strošek vpis v koledar prireditev pri panožni zvezi, vendar ta vpis v koledar zahteva izpolnjevanje vseh pavil, ki so vezane na organizatorje ( dokumentacija:elaborati, zavarovanja). Kaj ti razlagam, saj organizirate drifte in veš točno koliko te kaj košta in kater vse dokumente potrebuješ in čemu so namenjeni.
Glede Fia in dolžin homologacij opreme se s teboj strinjam, vendar se to stvar da rešiti z dodatnim pravilnikom.

V tujini je povsod licenca osnova za nastop na dirki, trck dayi so pa druga zgodba., čeprav tudi tam vedno ob plačilu pristojbine potpišeš izjavo da si seznannjen z prvili obnašanja in da vse delaš na lastno odgovornost ( organizatorja ne moreš tožiti za povračilo stroškov zaradi nezgodnega dogodka, ki se je dogodil med track dayem).

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 29.10.2013. 18:58:11    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom

Dnevna licenca košta par evrov ( in jo ima kot opcijo tudi Haks, na katerem teritoriju se dogaja Santa Domenica), licenca je pa garancija, da je poskrblejeno za osnovno varnost ( in da s etočno ve kdo ina kaj je za kaj odgovoren v primeru dogodka z nesrečnim koncem.

Se strinjam, ampak: SLO dirkači z licenco ne smejo vzet hrvaške dnevne licence, ta bi tam prišla v poštev le za vse nelicencirane. Tu pa govorimo o preblemu, da AŠ ne dovoli slo tekmovalcem z licenco nastopa tam, ker prireditev kao ni v koledarju HAKS.
Ampak Santa DOmenica je vpisana v koledar HAKS, to smo že ugotovili. Najdeš jo v koledarju regionalnih prireditev. Le na AŠ očitno slabo berejo ... Ali pa nočejo brati. Debatiramo lahko kvečjemu o tem, kaj je slabše in zakaj se tako obnašajo.

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 29.10.2013. 19:07:40    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
jakaracman je napisal/a:
jakaracman je napisal/a:
Toxic je napisal/a:

Točno to kar je napisal Lukič je bistvo vsega tega!!! Na točno tak način sem jest kasneje prišel k Jazonu v ekipo za škodo.. Zato ker je Dražen Čurić organiziral ORC prvenstvo - dirke, na podoben način kakor se že 3leta sedaj vozi Domenica. Tako sem imel priložnost odpeljati pravi rally (makadam asfalt), brez dodatnih komplikacij in stroškov glede licence ter ostalih stvari.. Od tiste dirke naprej sem imel neko podlago (promocijski DVD) s katero sem se upal prijaviti na razpis ekipe Jazon in na koncu tudi prišel zraven.

Neron tole o kartistih in VHD, mad maxih.. Brez besed, ne vem od kje ti take ideje.. Ne vem kaj hudega ma povezavo rally pa karting?!

mare
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 30.10.2013. 09:10:03    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
ORC-10, a ne veš, da so vsi najboljši rally vozniki kartisti.. Smile

Loeb, Ogier, Humar, Jeram, Peljhan, .. to so se vsi kalili dolga leta v gokartih. Izkušnje iz gokarta zelo prav pridejo, isto se pri reliju boriš z 20-imi na progi hkrati in pogoji so zelo podobni. NOT Smile

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 30.10.2013. 20:07:49    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
mare je napisal/a:
ORC-10, a ne veš, da so vsi najboljši rally vozniki kartisti.. Smile

Loeb, Ogier, Humar, Jeram, Peljhan, .. to so se vsi kalili dolga leta v gokartih. Izkušnje iz gokarta zelo prav pridejo, isto se pri reliju boriš z 20-imi na progi hkrati in pogoji so zelo podobni. NOT Smile

Pozabil si še pravilno pisanje zapiskov in poznejšo komunikacijo s sovoznikom. Pa vožnjo po cesti polni listja in blata, sekanje ovinkov in sledenje liniji vseh, ki so vozili pred tabo. tega te seveda nauči le karting.

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 30.10.2013. 23:25:38    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Beppo Harrach ma srečo da živi v Avstriji, kjer ne poznajo nobenega reda in pravil FIE in kr puščajo svoje dirkače da vozjo na eni razpuščeni divji vaški dirki na hrvaškem..

riki
Absolutni mojster volana

Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: 31.10.2013. 10:59:04    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Pa Podobnik, Jemc ... To so vsi bivši karting prvaki

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov

saso
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 31.10.2013. 14:17:34    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
ORC-10 je napisal/a:
Beppo Harrach ma srečo da živi v Avstriji, kjer ne poznajo nobenega reda in pravil FIE in kr puščajo svoje dirkače da vozjo na eni razpuščeni divji vaški dirki na hrvaškem..

Uf,Beppo se res pelje vrhunsko,lepo ga bo videt.Lepo al pa grdo,glede na zanimanje za show in že skoraj 80 prijav,se tud še tistih nekaj naših z licencam,ki bi se prijavil,sploh ne bo pogrešal,mi pa se lohk v nedogled tukaj gor prepiramo kdo ma prov in kdo nima,pa ne bomo nič spremenil.Rally bo pa v vsakem primeru vreden ogleda,še lanskega zmagovalca Čibeja se čaka,kaj bo pripeljal,menda bo...... Shocked

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 31.10.2013. 15:43:04    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
ORC-10 je napisal/a:

Dobra Smile

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 04.11.2013. 21:38:12    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
http://www.as2005.eu/adminPanel/datoteke/Sklepi_12_seje_UO_A_2005.pdf
Zdaj šele vem zakaj Beppo pelje Santo Domenico.. Ker divji je pa res full..
Zanimiv da se stalno zgovarjate na FIA-o, ampak tuki ste pa lepo povedal da sodelovanje voznikov z AŠ licencami ni mogoče.. oziroma še več, če sm prov zastopu.. vi vsemogočneži ste celo prepovedal ostalim državljanom slovenije vozit dol hahaha.. Sj niste normalni.. Sj vem da boli, ker je na eni ˝divji˝ dirki, že en mesec pred začtekom več prijavljenih, kokr bo konc leta v DP Slo uvrščenih tekmovalcev v vseh panogah skupaj..

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava