PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje

4. Rally show Santa Domenica 2013
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

blister
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 26.10.2013. 20:17:12    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
komel-mlajši je napisal/a:
borut ti si kot slovenska politika dejsi vse prečita in pol govori oponosu
lp

Verjetno je bilo mišljeno bolj ironično Wink

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

komel-mlajši
Šef mehanika

Kraj: opatje selo

PrispevekObjavljeno: 26.10.2013. 20:28:36    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Laughing

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

ORC-10
Državni prvak v diviziji XXI

PrispevekObjavljeno: 26.10.2013. 20:30:08    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
borut ti si kot slovenska politika dejsi vse prečita in pol govori oponosu
lp

Sem mislu, da bo dovolj jasno da je to mišljen sarkastično Wink Ne vem če si prebral celotno temo, da bi vidu da ta ponos leti na Petrov post bolj na začetku..

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 00:19:19    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
marc kaj vedrian je bil upisan v kak koledar ? lepo da si se ga udeležu Very Happy Very Happy Very Happy

Za odgovor glede tega posta, me je eden izmed voznikov povprašal na mail in sem mu vse obrazložil,
Pred nastopom sem preveril ali lahko nastopiš in to NI dirka, kjer sem merijo časi, ampak promocijska vožnja, za katero ni potrebno dovoljenja,
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.podatkovni-center.si
www.parshop.si
www.blagajne.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 00:25:19    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
marc.us je napisal/a:
Peter Marc je napisal/a:
marc.us je napisal/a:
Mene pa vseeno zanima širši pogled....
Zakaj torej ne dovolijo? Gotovo kdo ve? Verjamem, da Šuster tega foruma ne bere oz. ne bo odgovoril.

Torej, naj mi prosim nekdo pojasni to drugo plat te zgodbe. Hvala...

Saj je dovolj jsano napisano na obvestilu:
... Rally ni vpisan v koledar HAKS ali FIA, ... ter na tem istem reliju nastopajo skupaj vozniki z in brez licenc, ... ??? Spoštovani kolegi vozniki pa saj imate svoj ponos !

Vsak voznik ki je in bo želel dirkati na medanrodnih prireditveh vpisanih v mednarodni, FIA ali koledar lokakne zveze je/bo dobil štartno dovoljenje.
Mislim da ni potrebno polemiziranje.
Vprašajte se raje, zakaj HAKS tako prireditev ne želi vpisati v koledar?

Ok, P. Marc hvala za odgovor.
Razumem tehnične razloge. Vpis v koledar in to.

Bolj me zanimajo vsebinski razlogi, ki jih skusam razumeti z vašim pojasnilom: "Spoštovani kolegi vozniki pa saj imate svoj ponos !"

V tem je torej poanta? Ta tekma je na prenizkem nivoju za nosilce naših licenc? Resno, ne provociram, želim razumeti.

Komentar na to:
Bolj me zanimajo vsebinski razlogi, ki jih skusam razumeti z vašim pojasnilom: "Spoštovani kolegi vozniki pa saj imate svoj ponos !"

Mišljeno na dirke kjer nastopajo vsi, licencirani in nelicencirani vozniki.
Mišljeno je tako, vsak licenciran voznik Slovenec ali druge narodnosti, osebno mislim da mora imeti ponos na NE nastiopi na takem tekmovanju. Saj sami veste koliko nas /vas vsako leto stane licenca in vse ostalo kar sledi poleg (oprema, ...) stane.
Upoma da sem razložil stavek, več pa je že nekdo naprej obrazložil kaj je s takimi prireditvami,
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.podatkovni-center.si
www.parshop.si
www.blagajne.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

mihevct
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 09:27:45    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Za enkrat še nisem delu ne licence,niti vozu ,....Se bi pa odeležil take derke zagotovo(če bi trenutno finančno lahko),pa al bi imel licenco ,al ne!

Vseskup pa je prav bedasto,še tisti ubogi duši,ki bi si dala vsaj tle mal duška(ima licenco-pri nas odpeljal en rally(za več nima),pa si je hotel še malo popestriti jesen-pa ga jebete v glavo!!!!!
Bol ko berem poste,manj razumem-sem šel enga zvit-je pa ratal še smešen!!

Tako nekako?

lp.tomaž m

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 10:03:40    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Nisem se imel namena vmešavati v tole debato, malo zato, ker so me letos v Sveto nedeljo povabili kot napovedovalca in malo zato, kwer sem v temi našel prijatelje na dveh bregovih ...

Peter Marc ima povsem prav - po svoje. In tako imajo po svoje prav tudi ostali ... moje mnenje pa je: v smislu osnovne varnosti so take preireditve izjemno dobrodošle, ker se na njih mladi (pa tudi mi stari ...) lahko natiščijo v nadzorovanih pogojih. V Sloveniji dirkališča, kamor bi v prostih terminih lahko hodili tiščat, nimamo in ga verjetno še dolgo ne bomo imeli. Po cestah je prenenvarno, množica mrtvih mladih to dokazuje vedno znova.

Potem pa dobimo dogodek, kjer se tako lahko vsaj enkrat pomerijo s tistimi, za katere navijajo na brzincih .... to je pa druga plat medalje.

Je pa res, da dokler ni "sranja", je vse OK.

komel-mlajši
Šef mehanika

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 10:19:28    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
pero a ni bilo se malo peljat na sončno nedeljo po brdih.Nima nič proti temu da si peljav vedrijan pohvalno .Pravim samo to da bolje da se organizirajo take dirke kot da dirkamo po odprtih cestišah kot je hrušca in itd ..ni bolje take dirki ki so ceste zaprte in poskrbleno za varnos in še bi laho našteval.
hvala lp uživajt vdirkah Laughing Laughing

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 10:50:45    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
pero a ni bilo se malo peljat na sončno nedeljo po brdih.Nima nič proti temu da si peljav vedrijan pohvalno .Pravim samo to da bolje da se organizirajo take dirke kot da dirkamo po odprtih cestišah kot je hrušca in itd ..ni bolje take dirki ki so ceste zaprte in poskrbleno za varnos in še bi laho našteval.
hvala lp uživajt vdirkah Laughing Laughing

Se strinjam (bolje dirke, promocije ali dirkaški dnevi . testiranja na zaprtih progah) pravim le da je potrebno ločiti promocijo od dirk.
Uživajte, zaključujem debato na to temo z moje strani.
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.podatkovni-center.si
www.parshop.si
www.blagajne.si

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 11:02:54    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Brez zamere, a ta pojasnila so prilagojena dnevnim potrebam oz. posameznikom.

Kot je razumeti, je udeležba na Santi Domenici 2013 uradno prepovedana zaradi sumljive varnosti, ki naj bi "samodejno" izvirala iz dejstva, da prireditev ni pod okriljem FIA-e in ne zaradi izvedbe meritev časov (lepo te prosim no).
Tudi če časi niso merjeni ljudje še vedno vozijo v tekmovalnih pogojih in hitro. To ni noben izgovor. Drugače ti ne bi prišel v kombinezonu,

Tako kot Santa Domenico tudi Vedrijan organizira samosotojno "le" zanesenjak - posameznik.
Tako kot za Vedrijan 2013 je tudi za Santa Domenico 2013 gotovo narejen elaborat in je prireditev prijavljena. Torej je zagotovo vključena vsa potrebna varnost,

Tudi ne verjamem, da si AS2005 prasal za dovoljenje za nastop, prav tako kot Darko (in brata Novak) ni vprasal za dovoljenje za nastop na Santa Domenici 2012. Če pa sta res vprašala in vama je bilo dovoljeno nastopiti pa to pomeni, da se
a. Šusterjeva pravila dnevno spreminjajo glede na njegovo jutranjo voljo
b. Imata kot "uveljavljena dirkača", ki imata koristi od simbioze z AS2005, protekcijo.

Skladno s takšno "logiko" AS2005 moral prepovedati tudi vsa testiranja v sezoni, ki jih (z elaboratom) organizira IK Sport.

Zlata J.
Seicento vajenec

Kraj: Žalec -občasno Idrija

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 11:48:23    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Sine88 je napisal/a:

Kot je razumeti, je udeležba na Santi Domenici 2013 uradno prepovedana zaradi sumljive varnosti, ki naj bi "samodejno" izvirala iz dejstva, da prireditev ni pod okriljem FIA-e in ne zaradi izvedbe meritev časov (lepo te prosim no).
Tudi če časi niso merjeni ljudje še vedno vozijo v tekmovalnih pogojih in hitro. To ni noben izgovor. Drugače ti ne bi prišel v kombinezonu,

Tako kot Santa Domenico tudi Vedrijan organizira samosotojno "le" zanesenjak - posameznik.
Tako kot za Vedrijan 2013 je tudi za Santa Domenico 2013 gotovo narejen elaborat in je prireditev prijavljena. Torej je zagotovo vključena vsa potrebna varnost,

Tudi ne verjamem, da si AS2005 prasal za dovoljenje za nastop, prav tako kot Darko (in brata Novak) ni vprasal za dovoljenje za nastop na Santa Domenici 2012. Če pa sta res vprašala in vama je bilo dovoljeno nastopiti pa to pomeni, da se
b. Imata kot "uveljavljena dirkača", ki imata koristi od simbioze z AS2005, protekcijo.

Skladno s takšno "logiko" AS2005 moral prepovedati tudi vsa testiranja v sezoni, ki jih (z elaboratom) organizira IK Sport.

Po navadi se ne vključujem v vaše debate me je pa nekaj zelo zmotilo ravno pri tebi.
V vseh letih kolikor jaz urejam vse zadeve v klubu ni nobeden ne Novak in ne Darko nikamor šel brez štartnega dovoljenja to lahko člani našega kluba potrdijo. (Če želiš ti pokažem še arhiv za nekaj let nazaj)
Leta 2011 prireditev Santa Domenica ni bila potrjena z strani HAKS in smo zaprosili za štartno dovoljenje AŠ2005 odgovor je bil, da če zadevo organizator uredi z HAKS se izdajo dovoljenja , in zadevo so uredili dirko ustrezno zavarovali. Lansko leto je dirka bila potrjena z strani HAKS in za vse smo pridobili v roku štartna dovoljenja.
Tudi za letos smo že zaprosili in dobili zavrnjeno z isto obrazložitvijo kot za leto 2011. Sedaj je tu na potezi organizator da dirko potrdi HAKS in da dirko ustrezno zavaruje zaradi sebe in zaradi vas samih. Samo nekaj bi vas vse skupaj na tem forumu vprašala? Ali ste se kdaj vprašali ( pa ne kličimo nesreče) kakšno je zavarovanjem dirke in kakšna je potem moja odgovornost če zletim z ceste in povozim gledalca.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 12:03:29    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Zlata živjo,

zate vem, da si skrbna rally mama.
V zgornjem pisanju sem dopustil možnost, da ste zaprosili za dovoljenje ravno zaradi Tebe.
Tvoj odgovor torej empirično dokazuje veljavnost teze a.. Vse je odvisno od jutranjega razpoloženja diktatorja.

Če dovoliš, bi prosil še za pojasnilo že kar ponarodelega strašenja z odgovornostjo ob nesreči.

Kdo bi bil potemtakem odgovoren v Zadlogu, kjer je organizacija popolnima enaka kot v Sveti Nedelji? Miran? Morda vozniki zavestno sprejemajo ta riziko?

Kdo bi bil odgovoren, če bi Peter porušil zid hiše ob cesti v Vedrijanu?

LP

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 13:05:34    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Zlata J. je napisal/a:
Sine88 je napisal/a:

Po navadi se ne vključujem v vaše debate me je pa nekaj zelo zmotilo ravno pri tebi.
V vseh letih kolikor jaz urejam vse zadeve v klubu ni nobeden ne Novak in ne Darko nikamor šel brez štartnega dovoljenja to lahko člani našega kluba potrdijo. (Če želiš ti pokažem še arhiv za nekaj let nazaj)
Leta 2011 prireditev Santa Domenica ni bila potrjena z strani HAKS in smo zaprosili za štartno dovoljenje AŠ2005 odgovor je bil, da če zadevo organizator uredi z HAKS se izdajo dovoljenja , in zadevo so uredili dirko ustrezno zavarovali. Lansko leto je dirka bila potrjena z strani HAKS in za vse smo pridobili v roku štartna dovoljenja.
Tudi za letos smo že zaprosili in dobili zavrnjeno z isto obrazložitvijo kot za leto 2011. Sedaj je tu na potezi organizator da dirko potrdi HAKS in da dirko ustrezno zavaruje zaradi sebe in zaradi vas samih. Samo nekaj bi vas vse skupaj na tem forumu vprašala? Ali ste se kdaj vprašali ( pa ne kličimo nesreče) kakšno je zavarovanjem dirke in kakšna je potem moja odgovornost če zletim z ceste in povozim gledalca.

Mogoče si pozabila na RAS Poreč 2010 (dogodek kakršnega lahko pri nas samo sanjamo). Takrat je Peljhan vozu brez dovoljenja. Vsaka mu čast zato, škoda k se mu poleg Kaučiča niso pridružili še ostali povabljeni (Logar, Asja, Jereb). Takrat so jim isto kot zdaj grozil z sankcijami če bojo nastopil.. Če se kdo ne spomne kaj je blo to, mate tuki povezavo do teme takrat.. http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?t=4074 Lahko si pogledate, s kakšnimi imeni bi se lahko naši pomerili..

Zlata J.
Seicento vajenec

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 13:28:33    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
ORC-10 je napisal/a:
Zlata J. je napisal/a:
Sine88 je napisal/a:

Mogoče si pozabila na RAS Poreč 2010 (dogodek kakršnega lahko pri nas samo sanjamo). Takrat je Peljhan vozu brez dovoljenja. Vsaka mu čast zato, škoda k se mu poleg Kaučiča niso pridružili še ostali povabljeni (Logar, Asja, Jereb). Takrat so jim isto kot zdaj grozil z sankcijami če bojo nastopil.. Če se kdo ne spomne kaj je blo to, mate tuki povezavo do teme takrat.. http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?t=4074 Lahko si pogledate, s kakšnimi imeni bi se lahko naši pomerili..

Lahko ti odgovorim na vprašanje o Poreču takrat je Darko prejel kazen z strani AŠ2005. Odgovor na drugo vprašanje. Okrog teh testiranj se spoloh ne spušč## v debato. Lahko ti pa vam povem z prve roke ko gre enkrat za denar ni milosti ( pa če je to dirkač ,sodnik ali eden čisto iks ki je bil poškodovan) Takrat pa se vidi kako je bila dirka zavarovana in za kolikšno vsoto. . Če še koga zanima bolj podrobno naj mi piše na ZS vam z veseljem odgovorim.
Upam da se bo zadeva uredila in da bo organizator ( v pogovoru mi je zatrdil ) zadevo uredil in da boste vsi lahko šli in uživali v zadnji dirki letos.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

gregario_
20 sekund na brzinc...

Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 13:51:43    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Kot lanskoletni legalni (štartno dovoljenje AŠja) in potencialni letošnji nelegalni udeleženec te dirke glede organizacije nimam najmanjše pripombe, če bo pa kdo prebral pravilnik dirke, bo pa notri videl tut odstavek o zavarovanju! Po besedah alfe in omege te zadeve Daniela, je zavarovanje prireditve popolnoma enako, kot na preostalih dirkah na Hrvaškem in je v skladu s pravili HAKSa in FIE, torej tudi proti tretjim osebam, če bi se BOG NE DAJ kaj takega zgodilo!!!

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 14:01:52    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
gregario_ je napisal/a:
Kot lanskoletni legalni (štartno dovoljenje AŠja) in potencialni letošnji nelegalni udeleženec te dirke glede organizacije nimam najmanjše pripombe, če bo pa kdo prebral pravilnik dirke, bo pa notri videl tut odstavek o zavarovanju! Po besedah alfe in omege te zadeve Daniela, je zavarovanje prireditve popolnoma enako, kot na preostalih dirkah na Hrvaškem in je v skladu s pravili HAKSa in FIE, torej tudi proti tretjim osebam, če bi se BOG NE DAJ kaj takega zgodilo!!!

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

Jaka nehaj, k jim bo zmanjkal razlogov zakaj majo oni prav.. Smile
Zlata, a to se ti zdi uredu, da je takrat Darko dobu kazen.. Dvomim da je to dobil še kdo drug od udeleženih na tistem šovu (Kankkunen, Schwarz, Benik Balazs, Abring)..

isilineus
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 14:02:39    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
L.p

Mene zanima kaksno podlago bo imel As 2005 za kaznovanje udelezencev te dirke ce se za nastop ne rabi licence ??
As bi lahko odsvetoval udelezbo prepovedat pa ne morejo.

Zlata J.
Seicento vajenec

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 16:23:31    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
ORC-10 je napisal/a:
gregario_ je napisal/a:

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

Zlata, a to se ti zdi uredu, da je takrat Darko dobu kazen.. Dvomim da je to dobil še kdo drug od udeleženih na tistem šovu (Kankkunen, Schwarz, Benik Balazs, Abring)..

Na vprašanje ti bom odovorila tako če takrat AŠ ne bi naredila tako kot je bi vsi zagnali vik in krik da so Peljhanu pogledali čez prste ker so naredili tako kot so pa spet ni prav.
Ker vam tako ni nikoli nič prav.

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 16:27:31    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Zlata,

če se odločiš vključiti v debato zaradi pojasnil, potem ni primerno, da se ob prvi prošnji za dodatno pojasnilo začneš obnašati kot Borut Pahor na novinarski konferenci, kjer le selektivno odgovarja na vprašanja, ki so mu po godu.

Pa to niti ni važno, saj odgovore tako ali tako vsi poznamo,

Bolj pomembna je osvežitev spomina: AŠ2005 za odobritev sodelovanja zahteva izpolnitev treh (FIA) pogojev (vpisa v HAKS koledar je le en izmed teh). Kot najbolj problematičen (vem, vem pisala je Anja pa je malo zmedeno) pa se iz dikcije obvestila zdi ta, da sodelujejo tudi vozniki brez licenc.

Torej glede na dopis morebitni naknadni vpis dogodka v HAKS koledar ni dovolj, da Šusterju popusti erekcija.

daniel zg
Hud Relifarer

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 18:49:58    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Lp svima.
Javljam vam se u ime organizatora Santa Domenice.
Pa da vam pojsanim neke stvari, kao prvo ovogodišnji rally nije upisan u HAKS kalendar nacionalnog prvenstva i neće biti jer je stav HAKSa da od ove godine ne postoji pozivni nivo natjecanja, kao što je to bilo 2012g. Stoga su u HAKS kalendaru isklhučivo rallyi koji se boduju za Nacionalno prvenstvo.
Zato Santa Domenica 2013 upisana u kalendar reionalnog nacionalnog prvenstva HAKS reije sjever - http://www.haks.hr/pravilnici/regionalni/13r-psl_kalendar.pdf.
Za to regionalno prvenstvo PSL boduju se isključivo vozači sa područja Sjeverne regije Republike Hrvatske i oni su dužni imati HAKS ili ZAS natjecateljske licence, jer se vozi po pravilniku prvenstva regije sjever za 2013g.

A sad ono vama najbitnije, RALLY SHOW se vozi po pravilniku koji je između ostalog objavljen i na stranicama HAKSa - http://www.haks.hr/pravilnici/natjecanja/13n-a03psl_domenica_pravilnik.pdf
A u kojem jasno stoji da pravo sudjelovanja imaju SVI. Oni sa i oni bez najecateljskih licenci pošto jedina stvar koju posada treba imati da bi pravovaljno prošla verifikaciju je neki osobni dokument, osobna iskaznica, vozačka dozvola ili putovnica kojim se dokazuje da je to stvarno ta osoba.
Posade se prijavljuju privatno, znači ne preko klubova već svojim imenom i prezimenom jer ovo je SHOW rally, a ne rally u sklobu bilokakvog sustavnog natjecanja.

Što se tiče organizacije i uvjeta, jamčim vam da je Santa Domenica jedan od najsigurnijih natjecanja u regiji. Vozi se na jednom kružnom brzinskom ispitu, znači jedan krug ima cca 4,5km i na tih 4,5km staze prema planu sigurnosti koji je izradila AK Delta jer oni su i tehnički izvoditelj rallya je raspoređen ukupno 51 sudac i redar, da ukupno 51 sudac i redar brine za osiguranje staze u dužini od 4,5km !!!

Najudaljenija točka brzinskog ispita od mjesta gdje su smješteni vatrogasci i hitna pomoć je 1km !!!
Sve ovo ukazuje da je rally u sigurnosnom pogledu daleko kvalitetnije organiziran od onih prema FIA standardima

Šta se osiguranja tiče, svaka posada kao što je jasno vidljivo i u pravilniku u sklopu startnine ima uključenu i obaveznu policu životnog osiguranja
za oba člana posade sa iznosima od 100.000 kuna u slučaju trajnog invaliditeta i 50.000 kuna u slučaju smrti, dakle isto kao i prema HAKS/FIA standardima. Te mi kao organizator policu Javne izvanugovorne odgovornost prema trećim osobama iz organiziranja sportskih priredbi:
Iznos osiguranja za osobe: 750.000,00kn
Iznos osiguranja za stvari: 1.500.000,00kn, dakle isto kao i prema HAKS/FIA standardima.

Nadodati ću još samo da je vizija nas organizatora ovim rally showom unaprijediti i popularizirati rally sport, t ena njemu ugostiti sve one koji se tako osječaju, a ne nikako raditi probleme.

I iskreno mislim da bi bila velika šteta za SLO autosport da SLO vozači ne nastupe na najpopularnijem RALLYu u regiji, u konkurenciji preko 100 vozača i pred cca 10.000 gledatelja te biti dio jedne lijepe sportske priče.

S poštovanjem,
Daniel Vojvodić
AKK Sveta Nedelja

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

blister
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 19:07:22    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
...torej je z zadnjim prispevkom zabit še zadnji žebelj v krsto aš2005? Mr. Green

Sine88
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 19:23:56    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Nič ni zabito, dokler ne bo upora.

Šuster vse to dobro ve. Event je blokiral iz popolnoma drugih vzgibov kot so navedeni v obvestilu "zveze".

So si pa zdaj najbrž globoko oddahnili vsi, ki so v tri peresne nabijali o odgovornosti.

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 19:59:54    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
drugi vzgibi bi bili???

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

btnejc
Pokalni zmagovalec

Kraj: HP Velike Žablje 1-3

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 20:20:06    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
A se samo meni zdi, al je tu že spet edini razlog za prepoved denar? Oziroma to, da ga v tem primeru AŠ ne dobi nič?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

smile
Nosač gum

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 20:21:13    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
pa še nekaj o zavarovanju sodnika na ghd gorjanci je bil kolega poškodovan ko pa je hotel uveljavljati zavarovalno polico pa je nastal problem takoj je dobil grožnjo da naj tega ne dela ker potem ne bo več mogel opraviti licence za sodnika sedaj pa se sprašujem zakaj potem plačujemo licence in zavarovanja če jih potem ne moremo koristiti

kojot
Hujši ko Vattanen

Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 20:50:51    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
denar je sveta vladar ( tut aš. bi rad imel nekaj od tega )

kuli
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 21:04:54    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Kako ste dirkači zavarovani, lahko vprašate g. Črtaliča.
Lahko bi pisali cele romane o AŠju...a na krtatko...dokler bodo vodili zvezo strankarsko (LDS) in ne profi ne bo nikoli nič! ŽAL! Crying or Very sad

komel-mlajši
Šef mehanika

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 21:47:20    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
fane tje požvižkajte se na aš2005 pojdite na ta avto šov če imate voljo ljubezn denar itd kot da te trenirate in še kaj drugega počnete po normalih cestah

ORC-10

PrispevekObjavljeno: 27.10.2013. 22:47:22    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
Zlata J. je napisal/a:
ORC-10 je napisal/a:
gregario_ je napisal/a:

Se vidimo v Sv. Nedelji!

LP Jaka

Na vprašanje ti bom odovorila tako če takrat AŠ ne bi naredila tako kot je bi vsi zagnali vik in krik da so Peljhanu pogledali čez prste ker so naredili tako kot so pa spet ni prav.
Ker vam tako ni nikoli nič prav.

Tkole se je težko pogovarjat, če nočeš zastopit vprašanja.. Ti zdj praviš da je prov da je dobu kazen.. Dj mi povej na podlagi česa jim je vaš šef sploh prepovedal nastop..

Drgač pa fantje v tem primeru se ne gre zarad denarja.. To je samo dokazovanje moči, kar mu je do zdaj preveč dobr uspeval.. Krivi smo pa sami..

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.10.2013. 00:56:20    Naslov sporočila: Re: 4. Rally show Santa Domenica 2013 Odgovori s citatom
[quote="ONA"]
jakaracman je napisal/a:
Če je dirka 'uradna', te skrbi ni oz. je omejena le na težave z zabitimi sodniki.

Twisted Evil žalostno razmišljanje ali pač ne.... , ko si na dirki v vlogi sodnika, v dežju, vetru, mrazu ali pa vročini, tekaš po progi in skrbiš za varnost, se preganjaš z gledalci, nadirajo te vsi po vrsti... vse to za dnevnico.... ja, res moraš biti zabit...

Confused včasih smo temu rekli veselje do tega športa....

Sodniki na sodišču, ne sodniki ob progi. Saj veš, tistimi, ki ne ločijo nesreče na dirki od nesreče v prometu.
Je treba stvari v kontekstu prebrat.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava