PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje

Razmišljanje Aljoše Mraka v ##
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

jancrom
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 06.01.2011. 21:19:31    Naslov sporočila: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Zanimivo, poučno in... obvezujoče... C/P iz spletnega portala Avtomagazina:

Zadnjič sem hotel napisati novico o praškem relisprintu, na katerem je zmagal stari znanec Saturnusa Vaclav Pech, zato sem pokukal na njegovo spletno stran. Čeh je znan kot vrhunski dirkač, ki pa zna samo nemško in skoraj nič angleško, kar je tudi edina slabost njegovega medija.

Če se spomnite iz šolskih klopi, je medij posrednik – v našem primeru med dirkačem in navijači, ljubitelji dirkanja, novinarji ali zgolj naključnimi 'srfarji'. Njegova stran pa je zelo dobro založena in seveda aktualna, zato sem upal na angleško govorečega moderatorja in po elektronski pošti zaprosil za večjo in kakovostnejšo fotografijo. Odgovor: »Yes, no problem!« je prišel zelo kmalu, fotografija nikdar. Očitno je bil na drugi strani prav Pech, ki mojega vprašanja ni razumel. Ah, kaj hočemo, kaj pa bi drugega pričakovali od 'čeha'!

Smeh v uredništvu se je kmalu polegel, moja radovednost pa ni hotela izpred računalniškega zaslona. Čeprav sem naredil napako in ga ogovoril po angleško, sem na njegovi strani izvedel vse; tudi to, da bo v sezoni 2011 spet nastopal na Saturnusu. Kako pa je z našimi dirkači? Pogledal sem prvih devet v skupnih razvrstitvah med vozniki v reliju in paralelnem relikrosu, pri gorskih dirkah in avtokrosu sem moral stvar zastaviti drugače, saj v teh dveh avtomobilskih panogah ni skupnega zmagovalca (zakaj ne?), zato sem vzel prve tri v posameznih divizijah državnega prvenstva oziroma prvih devet v diviziji III. Stanje? Katastrofalno!

V avtokrosu pozitivno izstopa le Robert Kociper, dva imata nekaj osnovnih podatkov v okviru kluba, dve tretjini najboljših dirkačev v priljubljenih buggyjih pa nič! Blatneži, kaj hočemo. Potem pa pridemo do dirkačev gorskega prvenstva in vidimo, da stanje ni nič boljše. Računalničar Peter Marc je najboljši, čeprav s starimi podatki, Dessardo in Makarovič imata nekaj malega v okviru predstavitve kluba, drugi le kakšen zaznamek na facebooku in netlogu. Skratka: katastrofa.

Paralelni relikros? Spet svetla izjema (Jaka Mivšek), Nagode bi jo odnesel z osnovnošolsko oceno dobro, nekaj svetlih zvezdic na FB in netlogu, drugače nič. Tema. Reli je v Sloveniji najbolj priljubljen, tudi najbolj profesionalno zastavljen, torej bi morali biti tudi na spletu najbolje zastopani. Zmagovalec vseh letošnjih dirk za DP Aleks Humar ima srečo, da mu hrbet krijeta Target Motor Sport (kjer očitno še niso imeli časa, da bi C2 R2 Maxa zamenjali s Subarujevo Imprezo) in SEC Racing Team (s koledarjem dirk z letnico 2009), sicer nima svoje spletne strani.

Svetla izjema med relisti je Rok Turk, ki dokazuje, da uspeh ne pride le s hitro vožnjo, temveč s celostno podobo. Bravo! Zelo dobro bi ocenili tudi Uroša Petriča, če ne bi imel na svoji strani še vedno starega dirkalnika in prežvečenega koledarja, presenetljivo dobro se je odrezal Uroš Papež. Drugih šest? Očitno živijo v informacijski kameni dobi.

Medtem ko smo se Čehu smejali, pa se lahko nad našimi dirkači razjokamo. Obup! Vzornike bi lahko poiskali kar med tistimi redkimi Slovenci, ki nastopajo v tujini. Andrej Jereb še vedno velja za merilo, kako se mora dirkač predstaviti na netu, čeprav ga imamo s samo eno odpeljano dirko na leto že napol za dirkaškega upokojenca. Kako pa 'Avtomagazinovi' dirkači? Luka Marko Grošelj obetavno in brata Prek solidno, vendar se je kariera vseh očitno končala leta 2008. Vladimir Stankovič? Ah, saj ste lahko že večkrat prebrali v njegovi kolumni o spletnem mrku, lenobi in obljubah.

Zdaj pa že slišim dirkače, kako bodo bentili, ali morajo v teh kriznih časih še za to zapravljati denar. Splet je najcenejši medij, pa tako mogočen. Za ceno pol gume ali celo samo kakšnega piva s čevapčiči bi vam skoraj vsak računalniški guru postavil spletno stran, prijatelj pa to nato vzdrževal pri življenju. Le volja mora biti. A lažje je samo pljuvati po medijski tišini, čeprav so dirke solidno pokrite s časopisi, nacionalno televizijo in revijami, in se rogati Čehom kot pa počistiti pred domačim pragom. Resnica boli: 'čehi' smo namreč mi, ne oni.

Kaj bi morala imeti dobra spletna stran?
• sveže (!!!) novice
• aktualni koledar
• kratko predstavitev ekipe in dirkača (dirkačev) – tudi v angleškem jeziku
• predstavitev dirkaške tehnike
• delujoč kontakt, po možnosti dostop do večjih in kakovostnejših fotografij za medije
• čim več videoposnetkov

Oglasna deska
Ko je direktor AŠ2005 Dagmar Šuster govoril o tem, da bo spletna stran Zveze za avtošport Slovenije pravzaprav oglasna deska domačega avtomobilskega športnega dogajanja, si nikoli nismo predstavljali, da je s tem mislil natanko to. Na žalost tudi oblikovno. Zato imajo pri obliki še veliko rezerve, da o kritiki o sprotnem vpisovanju rezultatov v skupne razvrstitve in ažurnem objavljanju uradnih rezultatov posameznih dirk sploh ne govorimo. Lahko bi bilo namreč bistveno bolje – z malo več truda in domišljije.

Aljoša Mrak, foto: Aleš Pavletič

http://www.****-******.si/novice/nasi-dirkaci-in-splet-2/

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 06.01.2011. 21:59:44    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v revii Avtomagazin... Odgovori s citatom
Kritika upravičena (govorim izključno zase).
Opravičilo le to da si kljub preobilici obveznosti nisem vzel časa za uredit stran, nova je že pripravljena, za vsebino zadnjih dveh let ki niso na mojem webu pa sem se pred prazniki dogovori z osebo ki mi bo uredila texte in jih damo gor, ter osvežimo še preostale podatke.

Slikovni material imam, saj za to poskrbi Uroš Modlic profesionalno in nekateri prijatelji.

Upam da bo pred sezono vse tako kot mora biti, tudi v novih bojnih barvah novega dirkalnika.
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.nipanike.si
www.blagajne.si
www.podatkovni-center.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

Matej
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 10:54:11    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
nekateri komaj dohajajo pripravo avtomobila in logistike za dirke, kaj šele, da bi urejali stran s podatki.

In takšnih, ki ti dandanes kaj zastonj naredijo, je pa zelo malo.

stankof3
Sovoznik z dioptrijo

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 11:00:05    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Aljoša ima 100% prav. Lenoba je huda reč, lažje je jokati in stokati... In vendarle se vrti:

http://www.vamatrade.com/index.php?page=formula-3000 in

http://www.siol.net/sportal/avtomotosport/vladimir_stankovic.aspx

lojzek
Sovoznik z dioptrijo

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 11:05:12    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Kako boš delal plane dirk, če pa še koledar ni znan. Sad No ja za WRC je že ampak na to še ne ciljamo. Se pa strinjam, da je ena aktualna spletna predstavitev, za tiste ki mislijo resno, nujna. Bomo videli če se s to Aljošino vzpodbudo kaj premakne. Lahko bi objavili spletne naslove vseh dirkačev in naredili izbor najboljše predstavitve.

picinni
Rally legenda

Kraj: Atrans pri Zavrhu

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 12:09:09    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
lojzek je napisal/a:
Lahko bi objavili spletne naslove vseh dirkačev in naredili izbor najboljše predstavitve.

Dobra ideja.

mlavta1
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 12:12:06    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Če ima kdo namen delati spletno stran, se priporoč## Smile

http://www.optiweb.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

joco
20 sekund na brzinc...

Kraj: Blizu Saturnusa

PrispevekObjavljeno: 07.01.2011. 17:18:28    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Zlo zanimiv, da ni noben Jerama omenil Smile

Če ima kdo željo po profesionalni spletni strani naj se javi. Moja pomoč je brezplačna. Vse kar zahtevam je to, da bo redno dostavljal texte in foto/video material.

Moj mail joco.petkovic@gmail.com

DMm
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 10.01.2011. 23:02:07    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v revii Avtomagazin... Odgovori s citatom
Peter Marc je napisal/a:
Opravičilo le to da si kljub preobilici obveznosti nisem vzel časa za uredit stran, nova je že pripravljena, za vsebino zadnjih dveh let ki niso na mojem webu pa sem se pred prazniki dogovori z osebo ki mi bo uredila texte in jih damo gor, ter osvežimo še preostale podatke.

Slikovni material imam, saj za to poskrbi Uroš Modlic profesionalno in nekateri prijatelji.

Upam da bo pred sezono vse tako kot mora biti, tudi v novih bojnih barvah novega dirkalnika.

Peter, kako pa kaj klubska stran? http://www.koleselj.com/

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 10.01.2011. 23:25:06    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
joco je napisal/a:

Če ima kdo željo po profesionalni spletni strani naj se javi. Moja pomoč je brezplačna. Vse kar zahtevam je to, da bo redno dostavljal texte in foto/video material.

Moj mail joco.petkovic@gmail.com

A bo stran pribljižno tako profesionalna kot tvoj prejšnji izdelek?
http://freeweb.siol.net/anjar/

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 11.01.2011. 10:28:56    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v revii Avtomagazin... Odgovori s citatom
DMm je napisal/a:
Peter Marc je napisal/a:

Peter, kako pa kaj klubska stran? http://www.koleselj.com/

Verjetno bo predelana in na novo pripravljena, zaenkrat je umaknjena!
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.nipanike.si
www.blagajne.si
www.podatkovni-center.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 11.01.2011. 14:45:02    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Bom dodal svoj piskrček, glede na to, da sem pet let (poskušal) delat stran od AŠ. Če na drugi strani nimaš ljudi, ki bi razumeli, kaj je splet, je vseeno, če nardiš dirkaški facebook, pa ga še vedno ne bo.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

jancrom
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 12.01.2011. 17:13:13    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
aichi je napisal/a:
Bom dodal svoj piskrček, glede na to, da sem pet let (poskušal) delat stran od AŠ. Če na drugi strani nimaš ljudi, ki bi razumeli, kaj je splet, je vseeno, če nardiš dirkaški facebook, pa ga še vedno ne bo.

Je res, če ni posluha z druge strani, potem je vsakršna spletna stran sizifovo delo. Sam sem postavil in še urejam spletno stran SK Domel iz Železnikov http://www.skidomel.com in ko enkrat moraš sam iskati novice za spletno stran... stran ponavadi umre. No jaz se še trudim seveda brezplačno, ko enkrat ne bo več entuziazma (kot ga je v avtošportu veliko), bo tudi ta stran umrla...

IztokFranko
20 sekund na brzinc...

Kraj: KK

PrispevekObjavljeno: 13.01.2011. 00:33:55    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
podpis pod aljoševo kolumno ter aichijev post.

pred časom sem tudi na rally.avtomanija.com objavil novico, ki bi morda koga zanimala:
http://rally.avtomanija.com/default.asp?rb=1&id=2502

odzvala sta se le 2 (!) dirkača.

rallyfast
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 13.01.2011. 09:54:03    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Iztok, nič novega. Sam sem imel rubriko Ekipa tedna, kjer bi se vsak teden predstavila vsaka ekipa ki tekmuje v avtošportu, pa ni bilo nobenega odziva. Vsaj nekaj zanimanja je v rubriki tekmovalci, pa še tukaj sem kdaj kar razočaran, ko ti od 10 ljudi, ki jih kontaktiraš, odogovori mogoče eden.
Tako da, kdor od tekmovalcev in ostalih bo še tarnal da se od njih nič ne piše, da niso nikjer omenjeni, je to povesem njihova težava. Če imajo možnost po brezplačni reklami, kluba, tekmovalcev pa tudi svojih sonzorjev, pa tega ne izkoristijo....
Upam da me razumete Smile

LP

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 13.01.2011. 15:44:47    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Zato pa je slovenski avtošport marginalna zadeva. Dokler vsaj večina dirkačev ne bo razumela, da niti približno ni dovolj, da znajo šraufat menjalnik in tiščat skozi ovinke, bo tako. In krivi jim bodo zmeraj neki drugi. Če dodamo še krovno zvezo, je slika popolna.

Sicer pa ...zakaj pa bi bil avtošport kaj prida drugačen od splošnega stanja v tej državi?

De|Lux
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 14.01.2011. 19:34:17    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Kritika popolnoma na mestu. Pod zaznamki imam shranjenih večino strani naših dirkačev in jih ni prav veliko. Kot drugo so novice stare, nekje že za celo sezono materiala manjka ... Takšna reklama naredi več škode kot koristi.

Glede pisanja in urejanja novic, galerij in ostalih vsebin na dirkaških portalih lahko komu priskočim na pomoč da bo naslednjič manj kritik Smile

lp

.: www.suzuki-klub.com :. AVTO-MOTO PORTAL

marc.us
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 16.01.2011. 16:33:25    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Toxic je napisal/a:
Sicer pa ...zakaj pa bi bil avtošport kaj prida drugačen od splošnega stanja v tej državi?

Ja, najlažje je biti Kalimero.

gagi84
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Podpeč

PrispevekObjavljeno: 18.01.2011. 21:32:21    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Ko smo že ravno pri straneh, takole pa izgleda naša Smile
http://www.gmz-drift.si/index.html

picinni
Rally legenda

Kraj: Atrans pri Zavrhu

PrispevekObjavljeno: 19.01.2011. 11:34:20    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
@gagi; pohvalno. Le tako naprej Wink

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 19.01.2011. 13:33:10    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Posluši, Marc.us,
tista moja pripomba ni bila mišljena, kot tiščanje glave v pesek, pač pa ugotovitev, da so dirkači del te družbe in kot taki od nje ne oddstopajo.
Ti pa lahko stvari tudi po svoje razumeš, če ti je tako lepše ........

gagi84
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Podpeč

PrispevekObjavljeno: 19.01.2011. 17:14:29    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
picinni je napisal/a:
@gagi; pohvalno. Le tako naprej Wink

Za stran gredo vse pohvale Rožletu članu ekipe ki to ureja in dodeluje.

f7p

PrispevekObjavljeno: 20.01.2011. 11:51:50    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
joco je napisal/a:

http://gotrade.si/racing/

marc.us
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 23.01.2011. 00:03:33    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Toxic je napisal/a:
Posluši, Marc.us,
tista moja pripomba ni bila mišljena, kot tiščanje glave v pesek, pač pa ugotovitev, da so dirkači del te družbe in kot taki od nje ne oddstopajo.
Ti pa lahko stvari tudi po svoje razumeš, če ti je tako lepše ........

Ah Toxic, narobe si me razumel. Strinjam se s tabo.
Kalimero je pač prepričan, da se mu dela krivica. Kot verjetno tudi tebi - se mi naježi koža, ko kdo napiše, da ni sponzorjev...

jure
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.02.2011. 11:32:29    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Šolski primer, kako se naredi predstavitev moštva:

http://www.youtube.com/watch?v=YRpSsCRf4aI&feature=player_embedded#

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova vas

PrispevekObjavljeno: 09.02.2011. 12:26:33    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Blocku stik z mediji laufa 100 na uro

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

pero
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 09.02.2011. 13:45:36    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Block je samo eden in dela bolj v showbiznisu kot resnem dirkanju, z relijem se ukvarja na tisoče voznikov, pa mi najdite za cel razred šolskih primerov Question Question , kot je Block

Če ni financ ne moreš dosti naredit, lahko si postaviš internet stran in pošiljaš PR, vse ostalo pa deluje na vezah in poznanstvih. Žal

kitcar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.02.2011. 14:58:08    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
Pero se strinjam...če ne poznaš te bo vsak odpikal...morda edino če brcaš usnje u "prvi" ligi...

marc.us
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 09.02.2011. 20:15:58    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
kitcar je napisal/a:
Pero se strinjam...če ne poznaš te bo vsak odpikal...morda edino če brcaš usnje u "prvi" ligi...

A si s tem mogoče priznal, da tam dajo podjetja sponzorski denar na osnovi resnih marketinških koristi?

GrP
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 10.02.2011. 22:11:46    Naslov sporočila: Re: Razmišljanje Aljoše Mraka v ## Odgovori s citatom
No, Rok Turk že ima spletno stran z letnico 2011 Smile

http://www.rok-turk.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava