PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja

začetek//finančno stanje// ...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

borčyy
Šef šefa mehanika

Kraj: postojna,predjama,studeno......

PrispevekObjavljeno: 26.08.2010. 15:29:50    Naslov sporočila: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
mene zanima kako naj začnem.kajti imam zelo veliko željo voziti rally.naj kdo razloži bol podrobneje kok bi me prišlo finančno stanje potrebne licence itd..

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

swat
Hitri Seicento vajenec

PrispevekObjavljeno: 26.08.2010. 20:26:36    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Cel paket ene 20k

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

xxxXXXxxx
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 26.08.2010. 21:15:26    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
ok, nism v rally-ju, si pa izdelujem dirkalnik za ostale panoge in če si bo kupil yugota, ter vso potrebno opremo, ne bo prišel do 20k eur... vsaj po mojih izračunih!
pa res nočem pametvat nič, to je samo moje mnenje Wink

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.08.2010. 21:29:18    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
sigurno ne, odvisno je tudi koliko dirk odpelješ in odvisno kakšen avto imaš...

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.08.2010. 09:28:18    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Tako, kot smo večkrat zapisali tuki gor, najprej najemi en poceni avto z rabljenimi gumami za eno ali dve gorski dirki, sposodi si opremo in naredi licenco. Bo najceneje, lahko tudi manj kot 2000 evrov za vse skupaj. Ko boš to odpeljal in videl, ali se splača vlagati naprej, pol pa gremo .....vložil boš pač, kolikor boš lahko.

En avto, k isicer ne bo konkurenčen (na začetku to tudi ni potrebno) boš dobil za1500 ccca v diviziji1, pol pa še dva jurja za vse ostalo (obleka, čelada, ene par malo rabljenih gum. štartnina, ostali stroški) .... bi šlo za začetek.

lahko tudi potrošiš več kot 20 tisočakov za hud avto in hude gume, samo ti v začetku ne bo pomagalo, ker se je najprej treba učiti. Če pa misliš, da znaš, ker voziš hittro v običajnem prometu .... boš že ugotovil .....

borčyy
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 27.08.2010. 09:54:56    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
aha hvala toxic za odgovor.ja za zčetek sm si mislu kr kupit kakega cinquecentota.eden je rdeč zdej na avto.net ga bom šel pogledat da vidim sitoacijo* če je gl kupim.pol pa še opremo pa to pa bo počas. še licenco in bo.samo še zmenit se bom mogu v avto-klubu kle v postojni z glavnimi/vodjami d se prjavim itd...,...

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.08.2010. 11:16:20    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
borčyy je napisal/a:
aha hvala toxic za odgovor.ja za zčetek sm si mislu kr kupit kakega cinquecentota.eden je rdeč zdej na avto.net ga bom šel pogledat da vidim sitoacijo* če je gl kupim.pol pa še opremo pa to pa bo počas. še licenco in bo.samo še zmenit se bom mogu v avto-klubu kle v postojni z glavnimi/vodjami d se prjavim itd...,...

seicento ima verjetno že preteklo FIA homologacijo za varnostno opremo, tako da tudi nakup novih sedežev in pasov treba računat! Če pa misliš vozit rally pa še sovoznikov sedež, pasovi, gasilni sistem, interfon, špic lampe, šus plata...

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.08.2010. 11:38:24    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Borči, če si iz Postojne se dej zmenit z njimi za en preizkus Yuga na kakšni dirki, kjer Grega ne bo vozil, pol pa za začetek lahko vzameš cinquecenta - mislim, da gre za Vovkovega.

borčyy
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 27.08.2010. 11:55:34    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
aham ok bom se dogovoril z njimi.

AnzelakRacing
Nosač gum

PrispevekObjavljeno: 04.07.2011. 12:14:25    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
tudi jaz imam podobno vprašanje. npr. sem star 16 let, in sem razmišljaj da bi nabavil seicenta in odpeljaj kaksen prk ali ghd. in me zanima če sploh še obstaja kakšen seicento pokal ali kaj podobnega kar bi lahko jaz peljal. ali bi bilo bolje da nabavim seicenta. se vozim po dirkališčih in si prirpavim avto da ko sem star 18 pa peljem kakešn ghd, oz če se splača nakup seicenta ali je to bedarija??? prosim za odogovor nekoga ki ve zakaj se gre.
hvala!

picinni
Rally legenda

Kraj: Atrans pri Zavrhu

PrispevekObjavljeno: 04.07.2011. 14:51:57    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Če imaš tako željo in, da te starši podpirajo kontaktiraj npr. Lema racing. Ti bo Miro svetoval .... Skratka za začetek bi ti predlagal, da si najameš avto za kakšen trening potem pa dalje, če te bo še vleklo Smile

AnzelakRacing
Nosač gum

PrispevekObjavljeno: 04.07.2011. 14:58:29    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
picinni je napisal/a:
Če imaš tako željo in, da te starši podpirajo kontaktiraj npr. Lema racing. Ti bo Miro svetoval .... Skratka za začetek bi ti predlagal, da si najameš avto za kakšen trening potem pa dalje, če te bo še vleklo Smile

vleče me itak ker brat fura rally xD

darkside
Mehanik

PrispevekObjavljeno: 28.09.2011. 17:13:41    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
koliko konjev kaj proizvedejo ti avti za rally? kako se recim oven dobi 200 konjev če pa se motorja ne sme nič tikat?

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 28.09.2011. 21:16:53    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
darkside je napisal/a:
koliko konjev kaj proizvedejo ti avti za rally? kako se recim oven dobi 200 konjev če pa se motorja ne sme nič tikat?

Probaj jih vikat, bo šlo laže. Saj veš: "lepa beseda lepo mesto najde."

darkside
Mehanik

PrispevekObjavljeno: 29.09.2011. 13:41:25    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
očitno nisi razumel.

_M_
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 29.09.2011. 14:16:38    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
[quote="darkside"]očitno nisi razumel.[/quote]

je že razumel ampak ti si dal malo" blesavo" vprašanje, oprosti za žalo besedo ampak je res,
avto ki se ga po tvoje ne sme nič tikati
je skupine N in ima po mojem mnenju avtomobil serijsko toliko konjev recimo avtomobil prostornine 2 litrov. po mojem mnenju?

sicer pa te vprašanja so mal nepotrebna, in vam svetujem da na stricu googlu odtipkate pravilnik in si malo preberite, ko je mene zanimalo kaj v tej smeri sem naredil tako!

pa brez zamire!

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 29.09.2011. 14:23:06    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Darkside,za začetek konji niso pomembni, čeprav večina misli drugače. Veš,dirkalni avto še zdaleč niso samo konji v motorju. Štart v pokalu Grande Punto od Lema racing bi bil kar pravi, avti so enakiin imajo cca 100 konjev. Potem pa, če boš uspešen, pa naprej.

Sicer pa, 200 konjev ima serijski Clio RS in ga ni treba frizirat, sodi pa ali v skupino N3 ali pa R3. Šibkejši avti so v manjših skupinah in razredih, močnejši pa v večjih, to je vsa pamet ...

darkside
Mehanik

PrispevekObjavljeno: 30.09.2011. 20:37:18    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
_M_ je napisal/a:
sicer pa te vprašanja so mal nepotrebna, in vam svetujem da na stricu googlu odtipkate pravilnik in si malo preberite, ko je mene zanimalo kaj v tej smeri sem naredil tako!

sem pogledal tukaj http://www.as2005.eu/vsebina.php?id=10 ampak ni nič glede tega napisano. bom še moral bolj podrobno drugje preverit

_M_
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 01.10.2011. 10:36:19    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
povprašaj kakega dirkača za tisto modro-belo knjigico od aš ja
in dodatek h pravilniku pa je na internetu odtipkaš v google

banUrban
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 14.01.2014. 14:20:08    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Lep pozrdav, čeprav je tema malo starejša, pa vendar... Zanima me, če je možno, da v Lema racing Grande punto pokalu sodeluješ s svojim avtom? Ker me zanimajo tudi predelave in ne samo vožnja..

banUrban
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 14.01.2014. 21:40:43    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Da ne bom načenjal nove teme.. Torej mene zanimajo rally, GHD, PRK in avtoslalomi ter tudi sama modifikacija (tuning) avtomobilov. Ker že nekaj časa spremljam forum sem ugotovil, da za začetek ni potreben močan avto, pa vendar nočem kupiti avta, ki ga kasneje ne bom mogel uporabljati... V mislih imam novejšo različico Renault 1.4 16V, saj sem videl da je ta avto zelo konkurenčen. Razlog za razmišljanje o novejši različici je novejši motor (straješi modeli imajo vsi preko 120000km) in po mojem mnenju več delov. Zanima me, če za ta avto obstaja homologacija za N ali A grupo. Za začetek imam namen sodelovati na slalomih in postopoma pridobivati izkušnje ter opremljati avto, da bom lahko sodeloval na GHD in kasneje v Rally-u. Zanima me tudi, če obstaja mogoče kak tuning kit za ta avto in če le kdo ve, kje bi lahko dobil potrebne dele in kaj lahko sploh izboljšujem?
Na avto.net sem našel avto, ki se je po mojem mnenju ok (tega pa ne trdim!): http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7930271&show=1&avto=Renault%20Clio%201.4%2016V.%201.%20LASTNICA%20IZ%20OBA...

Prosim VAS, da komentirate in mi pomagate izboljšati načrte in upam, da razumete da sem prilagodljiv in vem da se lahko motim! HVALA!

skopusnik
20 sekund na brzinc...

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 14.01.2014. 21:47:09    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Pretežak avto, Clio II je kar nekaj kg lažji. Poleg tega Clio III 1.4 nima homologacije. Delov je pa za Clio II še vedno zelo veliko (mehanskih in karoserijskih), verjetno več kot za Clio III.

banUrban
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 14.01.2014. 21:56:01    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Potem takem je tale boljša izbira: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8001401&show=1&avto=Renault%2520Clio%25201.4%252016V%2520Dynamique%2520Confort

Ima pa veliko km naretih!
Kje bi pa dobil podatke kaj modificirat in kje kaj dobiti? Je moj načrt ok?

Nazadnje urejal/a banUrban 15.01.2014. 08:13:15; skupaj popravljeno 1 krat

OVR
Kuha mal'co

PrispevekObjavljeno: 14.01.2014. 21:57:59    Naslov sporočila: predelave... Odgovori s citatom
banUrban je napisal/a:
Da ne bom načenjal nove teme.. Torej mene zanimajo rally, GHD, PRK in avtoslalomi ter tudi sama modifikacija (tuning) avtomobilov. Ker že nekaj časa spremljam forum sem ugotovil, da za začetek ni potreben močan avto, pa vendar nočem kupiti avta, ki ga kasneje ne bom mogel uporabljati... V mislih imam novejšo različico Renault 1.4 16V, saj sem videl da je ta avto zelo konkurenčen. Razlog za razmišljanje o novejši različici je novejši motor (straješi modeli imajo vsi preko 120000km) in po mojem mnenju več delov. Zanima me, če za ta avto obstaja homologacija za N ali A grupo. Za začetek imam namen sodelovati na slalomih in postopoma pridobivati izkušnje ter opremljati avto, da bom lahko sodeloval na GHD in kasneje v Rally-u. Zanima me tudi, če obstaja mogoče kak tuning kit za ta avto in če le kdo ve, kje bi lahko dobil potrebne dele in kaj lahko sploh izboljšujem?
Na avto.net sem našel avto, ki se je po mojem mnenju ok (tega pa ne trdim!): http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7930271&show=1&avto=Renault%20Clio%201.4%2016V.%201.%20LASTNICA%20IZ%20OBA...

Prosim VAS, da komentirate in mi pomagate izboljšati načrte in upam, da razumete da sem prilagodljiv in vem da se lahko motim! HVALA!

Poklici 031 633 300

Cech_Styler
20 sekund na brzinc...

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 10:15:00    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Ne glej kilometre in ohtranjenost, če ga boš imel za dirkati, ker itak boš moral na motorju revizije delat ali menjavat dele. Karoserija pa tudi naj ne bo prez praskice, ker ta se bo prej ali slej naredila Wink
Priporoč## ti raje kupiti en rabljen dirkalnik, da ti ni treba vsega od začetka delat, pa še ceneje te pride na koncu, ker ti ni treba vso opremo nakupit.
Kupi raje dirkalnega yugota, polota,cliota ali kaj podobnega. Če bi rad šramfal priporoč## kupit malo "slabšega" dirkalnika in ga potem sam dopolnjuješ.
Iz lastnih izkušenj ti povem, da je raje bolje malo več dati in se potem počasi učiš (za začetnika), kot da greš iz nule delat takoj dirkalnik.

banUrban
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 14:11:44    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Kako je pa s homologacijo Renault Twingo rs R1? To sodi v grupo N?

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 16:54:05    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
banUrban je napisal/a:
Kako je pa s homologacijo Renault Twingo rs R1? To sodi v grupo N?

Grupe N ni več kot homologacija avta. Sedaj se avti homologirajo pod črko R.
R1A je 1400 ccm (podoben skupini N)
R1B je 1600 ccm (tudi kot nedanja skupina N), le da so sedaj avti težji in zmogljivejši.

Vse aktualne homologacije in njihov potej so na FIA strani.
http://www.fia.com/sport/homologation
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.nipanike.si
www.blagajne.si
www.podatkovni-center.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

banUrban
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 19:16:29    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
Potem sodi Renault Twingo R1 v grupo A? http://www.fia.com/sites/default/files/regulation/file/VoituresPays_2014_Corrig%C3%A9.pdf

Mi lahko prosim eden napiše celoten postopek pridobitve homologacije, če za twingota kupim original R1 kit, ki naj bi imel homologacijo... Ali lahko naročim kakšno listino kjer piše vse kar je dovoljeno? Ko jaz predelam avto po navodilih - kako naprej, katere listini oz. knjižice? Hvala!

asm
Državni prvak v diviziji XXI

Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 21:32:59    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
po moje se moraš najprej odločiti, koliko denarja si pripravljen odšteti
in nato najameš dirkalnik za eno ali dve dirki . Lahko pa takoj kupiš avto, pa ne se omejevat samo na ožjo domovino, recimo čez mejo imaš na stotine avtov naprodaj, mal je treba it pogledat in se scenkat, naj bo v redu školjka, rollbar in pa prevsem bazično že pripravljen avto za dirke. Če bi res rad šraufal, ne se bat, imel boš dela vrh glave v vsakem primeru. Svetujem narediti dosti kilometrov,
ki pa jih lahko v miru narediš le na poligonu, organiziranih testih ali na dirkalni stezi... no pa še za panogo se moraš odločit, GHD je kul, a navozil se tam ne boš, tako da bi za zraven kak testni dan v Adriji ne škodil .... na koncu pride Rally, za desert.

asm
Državni prvak v diviziji XXI

Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: 17.01.2014. 21:41:22    Naslov sporočila: Re: začetek//finančno stanje// ... Odgovori s citatom
banUrban je napisal/a:
Lep pozrdav, čeprav je tema malo starejša, pa vendar... Zanima me, če je možno, da v Lema racing Grande punto pokalu sodeluješ s svojim avtom? Ker me zanimajo tudi predelave in ne samo vožnja..

žal ne moreš, fora pokala je da bi imeli vsi enake avte...Lahko se pa morda probaš zmenit z Lematom za šraufanje Puntotov , dela je dovolj...Ampak avto si boš pa izžrebal na koncu, ...Pa tudi delo v ekipi je zelo priporočljivo, ker se ful naučiš....

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava