PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi

Kaučič gre v Anglijo na SP
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 18:02:02    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Se strinjam z Žižo. Kaučič si je verjtno to želel v tej sezoni i to je to... Imel je neke varjante z Dakarjem sam ne vem kako se je končalo ali je še kaj na tem.
Ko smo že opri pregovorih; pa ja da verjamete v to da je "bolje biti prvi v vasi kot zadnji v mestu"!? Very Happy Very Happy Very Happy

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

TZ_____
Sovoznik z dioptrijo

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 19:39:40    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
dragi navijači, hvala vsem za podporo.
oglaš## se najbolj zato, ker vem, da gobcači najraje tu stresate svoje pametne, veliko resnejših spremljevalcev pa spremlja ta forum, a se raje vzdržujejo komentarjev, bi pa rad, da tudi oni s prve roke zvedo, kake so razmere tukaj.
torej:
reli za SP je fantastično doživetje in niti najmanj mi ni žal, da sva se s Petrom odločila, da greva sem. prvič na makadamu je težko, sploh če je polovica nastopajočih prejšnji teden vozila en 100km reli nedaleč stran, midva pa sva imela do petka zjutraj 50km v riti.
HPji so zajebani, vsak ima najmanj 50 nepreglednih kucljev, za katerimi so navadno hitri ovinki ali pa zaprti ovinki in je treba zavirati na slepo. če sva imela 50 km v riti, ni variante, da se na slepo spustiš v desni 6, ki ti ga prebere kopilot, na drsečem blatu počez pri 140km/h, po ozki cesti in med drevesi. zdrava pamet ti tega enostavno ne pusti. ali pa zavira iz 120 na uro na meter natančno za desni hard 30m za kucljem.
drugo, večina brzincev na taki podlagi, ki je za nas enostavno nepredstavljiva, se je odvijala z višjo povprečno hitrostjo, kot se domače dirke na asfaltu, hitri ovinki pa so od zmeraj rak rana slovenskih dirkačev.
180 med drevesi pač ni pes.
sicer pa, jaz sem ta reli vzel kot doživetje s tekmovalnim nabojem, ker realno - dirka za SP se Slovencu zgodi 5x v življenju, ne pa 7x v sezoni, kot to delajo tahitri fantje. In napad na glavo pa v drugem brzincu na streho enostavno ne bi bilo smiselno, upam, da razumete. ali drugače povedano - treba je pričakovati realen, začetniški rezultat. ali je kdo mislil, da se bom prvič v življenju usedel v makadamski dirkalnik, ki ga tahitri vozijo vsak dan in je ta avto njihova služba, midva pa bova rezultatsko zraven? to je tako, kot če bi se vi postavili na smučke, si dvakrat (!) ogledali Kitzbuhel in hoteli biti v cilju 12sek za Hermanom Maierjem (recimo da traja smuk 2 min). ali pa da bi na tipkovnico z Brailovo pisavo od prvega trenutka pisali tako hitro kot pišete na vašo tipkovnico.
tretje: dirkalnik na makadamu je nepredstavljiva izkušnja, dokler tega ne doživiš v živo in od znotraj. metrske luknje in polmetrske skale, kjer navadna fiesta razpade, dirkalnik požre kot za šalo. pravi slovenski kmet se po taki cesti ne bi peljal niti s traktorjem.
in zadnje, report Prodrivovega inženirja je pokazal, da je bat v najinem motorju počil v petek zvečer med 4 in 6 brzincem, inženirji boste vedeli, kaj to naredi z močjo motorja. v soboto je bilo samo slabše, danes pa se je končalo pri le treh delujočih valjih. Tega nisem prej povedal, ker bi ga vzeli kot cenen izgovor, zdaj pa pač bom, ker me je cela anglija videla voziti po 3 valjih in z dimnim oblakom za nama.
da povzamem: slovenci smo taki kot smo, zato ni nihče pomislil na avto, niti midva s Petrom ne in sva pač mislila, da sva res počasna (pa ne da sva bila ekstremno hitra), dejstvo pa je eno: mi se lahko relijev za SP udeležujemo samo na amaterski ravni, ker za biti tako hiter kot so tahitri je treba od sedemnajstega leta vsak drug vikend sedeti v dirkalniku na makadamski dirki, vikende vmes pa testirati ali pa iti na asfaltno dirko. Za to pa ni kriva izključno Zveza.
v glavnem, zadovoljen sem z nastopom, bila je fantastična izkušnja, vam še enkrat hvala za podporo in lep pozdrav.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 19:59:39    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
No čestitke za končan rally, sem že bil siguren da bo mašinca "spustila dušo".
Naslednje leto še 1X Wink

MK
20 sekund na brzinc...

Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 20:04:48    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Tomaž in Peter čestitke. Upam, da bo v prihodnosti še kak nastop za SP, privoščim.

The Stig
Hujši ko Vattanen

Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 20:17:28    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Tudi z moje strani čestitke za končan rally! Dobro sta se borila! Razmere gor so pa res take, kot da prideš na drug planet Very Happy

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

GEO
Pokalni zmagovalec

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 25.10.2009. 20:27:30    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
@TZ_______: odličen povzetek dogajanja Smile vsem zelo jasen in razumljiv.. kot je nekoč M. Kacin rekel, da dokler sam ne vidiš in doživiš kaj se na teh makadamskih dirkah dogaja (kje se voziš in kako hitro to gre) si niti v sanjah ne moreš predstavljat kako zahtevno je vse skupaj... in verjetno je tudi v tem primeru tako.. Je pa res, da sem sam osebno pričakoval manjše zaostanke na 1km/HP kot so dejansko potem bili. Se pa tudi tako pokaže vsa magnituda zahtevnosti takega projekta (tako fizično kot predvsem psihično)... In za konec samo še dodam, da se sam po tistih kolovozih nikoli ne bi imel jajc peljat (pa tudi zraven sedet ne) Very Happy Za razliko od ostalih tipkarskih svetovnih prvakov (vključno s t.i. menedžerji, domnevnimi sponzorji in mentorji) pa to brez težav tudi priznam. Smile

jaka95
20 sekund na brzinc...

Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 10:31:59    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Čestitke ekipi za dobro odpeljan rally...čim več nastopov za SP v prihodnje vam želim Wink

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 11:56:27    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Kar je napisal TZ vse popolnoma drži! Me tudi nič ne briga če se kdo hodi zabavati v Anglijo ali pa če svoje sposobnosti vnovčuje na dirkah tipa Novi...
Tomaž je pač še nekdo, ki je naivno vgradil kamenček v mozaik, nivoja slovenskega avto športa, ki nima nobene vizije niti ne moči, da bi postavil temelje solidnemu razvoju. Žal se je vse to kar sem pisal velikokrat v preteklosti zgodilo njemu. Brez kondicije, brez treningov, brez dirk...začinjeno z kupom neodgovornih izjav, v kontekstu takšnega hazarderskega početja. Prebirajoč prispevek TZ bi verjetno kot navijač moral imeti slabo vest. Toda na buče, ki jih prodaja v svojem prispevku samo naslednje:
Herman Gasner junior se hodi učiti na dirke našega DP-ja Lanski Saturnus in mislim letošnji Maribor. In je tudi dirkač, ki je apsolutno merljiv z našim Tomažem. V Angliji je dal Tomažu po prvih treh brzincih pet minut. Po prvem dnevu je odstopil , dobil kazenskih pet minut in zaostal za Tomažem cca 8 minut po prvem dnevu. Drugi dan zaostal samo še 4 minute in tretji dan prehitel Tomaža za pet minut. Kruta dejstva. Žal!

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 12:59:48    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Zdej primerjati Gassnerja in Kaučiča, ne vem no če je to smiselno, saj kolikor vem se Gassnerjevi ukvarjajo samo z rallyem. No pa tudi če bi primerjali, jaz sem ponosen in vesel za oba 2 naša (Jerman in Kaučič), ki sta nastopila na SP pa naj se sliši še tako čudno...Nerganje, preračunavanje, meštarjenje=slovenska foušija, to pa je naš nacionalen šport v katerem smo Svetovni prvaki brez primere!

aLEN.
Hujši ko Vattanen

Kraj: Travnik

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 13:14:28    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
jst pa mislim da je prav da ma enepar folka v sloveniji jajca, da sploh grejo na tak reli.
Zraven tega pa je to lepa reklama za našo lepo deželo-Slovenska zastava na avtu..
če pa že ne drugega, bo pa mogoče glih zarad Kaučiča še kdo od naših šel na tak rally.
nevem, ampak jst spodbujam take ljudi, ki grejo na rally tako visokega nivoja, probat svoje sposobnosti:P
Zdej me pa le dejte spljuvat!

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

CBR
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 14:08:30    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Ker nisem ravno velik znalec avtošporta me zanima, kakšni so sploh pogoji, da se udeležiš dirke za svetovno prevenstvo, ker verjetno ne obstajajo neke norma oz ATP lestvica oz. ali je dovolj samo licenca in dovolj $$$$, pa si lahko recimo 62 ne dirki za svetovno prvenstvo, čeprav je zaostanek merljiv v urah ??

NeRo
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 14:41:15    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Tomaž ne pusti, da ti teli pajaci izničijo užitek. Drugič ti svetujem, da se prijaviš pod psevdonimom in si daš zastavo Ekvatorialne Gvineje na bok. Da bo manj obrekovanja in zavisti. Če pa zadanem sedmico sem prvi, ki se ti bo pridruižil.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

RedLine
20 sekund na brzinc...

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 14:47:47    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
123.. očitno sestavlja konkreten P-WRC program al pa vsaj primerljivo zadevo na svetovnem nivoju, da ne bo potem samo kamenček v mozaiku...

Slovenska zavist me fascinira vedno znova in znova!

Tomaž, upam, da te še vidimo na kakem rallyju! Wink

Janez L.
20 sekund na brzinc...

Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 16:04:50    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
CBR je napisal/a:
Ker nisem ravno velik znalec avtošporta me zanima, kakšni so sploh pogoji, da se udeležiš dirke za svetovno prevenstvo, ker verjetno ne obstajajo neke norma oz ATP lestvica oz. ali je dovolj samo licenca in dovolj $$$$, pa si lahko recimo 62 ne dirki za svetovno prvenstvo, čeprav je zaostanek merljiv v urah ??

Dokler ne bodo liste prijavljenih zafilane do števila, ki ga navajajo v pravilnikih kot zgornjo mejo, bo merilo edino denar.

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 16:32:33    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
O.K. Kakšen ravno prepričljiv protiargument ni, da me zmerjate z nevoščljivcem. Se boš moral Nero malo bolje potruditi. Tomaža ne omenjam iz osebnih ambicij, temveč v kontekstu stanja Slovenskega avtošporta. In tudi moje pisanje ni namenjeno cmokačem, temveč tistim, ki to redno berejo in modro molčijo.
Sicer je pa vse to novinarsko strnjeno napisal G. Pavšič z mesta dogajanja v prispevku Svetovno prvenstvo brez osvežitve.

mlavta1
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 17:48:39    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Bravo Tomaž in Peter! Vsaka čast da sta se sploh spustila v to. Drugo leto še enkrat! Smile Srečno

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

NeRo
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 18:19:38    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Nikogar ne zmerjam, le nočem, da bi Tomaž zaradi parih zapisov mislil, da tu ni nikogar, ki mu dejansko privoščijo tak način zabave. Ampak mislim, da on ve, da so tisti, ki so nagnjeni k pluvanju dostikrat močnejši na tipkovnici.
Jaz sem si pa premislil. Če zadanem sedmico se bom prijavil kar na snežni WRC event. Meni več veselja, nevoščljivcem pa še en napačno vstavljen kamenček v strašni mozaik slovenskega avtošporta.

@Aichi, zate pa upam, da si s to reklamo za nid for spid zaslužil mastne denarce. Meni namreč vsakič poklekne računalnik ko se pojavi na desni. Grrr!

JernejM
10 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 20:32:26    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Se "naši" nogometaši tut skos fejlajo, pa je se po tekmah nikjer tolk ne šinfa kot nekateri zej tuki, čeprav si denarja za fuzbal ne služijo sami in ga dost poberejo tudi od davkov. Če bi blo po moje bi denar namest za nov stadijon dal za nastop naših na sp, pa čeprav se nebi uvrščali med prvih 5. S tem bi tudi zmanjšali število poneumljenih ljudi ki najrajši s pivom v roki med skakanjem in kričanjem gledajo folk ki teka gor pa dol po travi.

Pa da ne bo kdo narobe razumel - nastop Kaučiča pomoje ni bil slab. Fajn da ja en Slovenc zbral denar in pogum za nastop na SP in se glede na težave in nepoznavanje makadama uvrstil dokaj visoko. Tisti ki šinfate poglejte kolk folka je bilo za njim - Kaučiča najdemo malo pod polovico lestvice. Kolk folka ki je za njim mislte da je makdamski wrc vozilo 1.? Nekje sem prebral da bi Dakar stal večkrat tolk kot je Anglija, tko da je verjetno kaj ostalo za še kakšen nastop na SP :

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 20:59:06    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Nero! Mi je prav žal! Očitno se po dolgih letih ne razumeva! Pa nič hudega!
Samo menim, da si zmešal pisanje všečnih avtomobilskih prospektov z z zabavo in vrednostjo športnega rezultata. Vsekakor tri zelo različne stvari.

skopusnik
20 sekund na brzinc...

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 21:36:59    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
TZ_____ je napisal/a:

in zadnje, report Prodrivovega inženirja je pokazal, da je bat v najinem motorju počil v petek zvečer med 4 in 6 brzincem, inženirji boste vedeli, kaj to naredi z močjo motorja. v soboto je bilo samo slabše, danes pa se je končalo pri le treh delujočih valjih.

123... je napisal/a:
Toda na buče, ki jih prodaja v svojem prispevku samo naslednje:
Herman Gasner junior se hodi učiti na dirke našega DP-ja Lanski Saturnus in mislim letošnji Maribor. In je tudi dirkač, ki je apsolutno merljiv z našim Tomažem. V Angliji je dal Tomažu po prvih treh brzincih pet minut. Po prvem dnevu je odstopil , dobil kazenskih pet minut in zaostal za Tomažem cca 8 minut po prvem dnevu. Drugi dan zaostal samo še 4 minute in tretji dan prehitel Tomaža za pet minut. Kruta dejstva. Žal!

no 123..., zdej si pa oboje preberi še enkrat, pa ti bo MOGOČE malo bolj jasno zakaj so bili tolikšni zaostanki! in mislim da je Gassner že peljal en rally za SP(nisem prepričan), in kot verjetno že veš je Kaučič rally pričel bolj previdno, ker je prvič peljal na taki podlagi..

JernejM, s tabo se pa povsem strinjam..raje gledam slovenca na SP pa če se zarad mene vozi na zadnjem mestu, kot pa norce k se na igrišču podijo za žogo!
Very Happy

NeRo
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 26.10.2009. 23:15:24    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
123... je napisal/a:
Nero! Mi je prav žal! Očitno se po dolgih letih ne razumeva! Pa nič hudega!
Samo menim, da si zmešal pisanje všečnih avtomobilskih prospektov z z zabavo in vrednostjo športnega rezultata. Vsekakor tri zelo različne stvari.

Če bi Tomaž imel cilje peljati celotno prvenstvo, če bi zastopal zvezo kot nadarjen voznik in če bi na ta način dobil kaj denarja ter če bi imel v riti 20 makadamskih relijev, bi še imel kaj za povedati.
Tako je pa napraskal nekaj denarja in si privoščil eno fajn dirko. Verjamem da je kljub vsemu užival, ker je bilo najbrž bistvo vsega. Sploh, če so mu strici tam gor nazorno pokazali vse postopke destilacije viskija Very Happy

siva eminenca
10 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 00:21:20    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
[
Sicer je pa vse to novinarsko strnjeno napisal G. Pavšič z mesta dogajanja v prispevku Svetovno prvenstvo brez osvežitve.[/quote]

Ko že omenjaš G. Pavšiča. Njegov prispevek "Svetovno prvenstvo brez osvežitve" je totalna brca v temo. Z njim je pa hkrati razkril tudi sam sebe. Kronologija dogodkov je pa sledeča: Marsovci, ki spremljajo WRC, so že pred nekaj leti ugotovili, da se samo Citroen tekmovanja udeležuje nivoju primerno. Japonci,predvsem uprava pri Subaru-ju, tehnološko napredna nacija, so se dokopali do teh informacij in hkrati sami ugotovili, da jih angleški garažist David Richards že leta in leta vodi žejne čez vodo. Seveda so takoj, ko so to ugotovitev potrdili na lastni koži, potegnili konkreten ukrep. Angleškega garažista so poslali tja kjer mu je mesto, na angleško podeželje. Preostali konkurent sijajne zgodovine, polne inovacij in evolucij je v prvenstvu ostal prisoten preko drugega angleškega garažista, s katerim sodeljuje že od sreine 90. let prejšnjega stoletja. Do tu vse lepo in prav. Na tem mestu se pa začne zgodba G. Pavšiča. V zadnjih dveh letih, odkar se tudi uradno ukvarja s PR-om, se je prelevil, iz iskrivega, včasih sicer malo pristranskega in preveč črnogledega novinarja, v medijskega zombija. To se najbolje vidi v njegovih prispekih z WRC-ja, kjer je njegov naročnik FORD vedno predstavljen v pozitivni luči za razliko od Citroena, ki bi si zaslužil vsaj enakopraven status pri obravnavi že zaradi rezultatov, ki jih je v zadnjih šestih letih nanizal na svetovni sceni v rallyu. Vrhunec je dosegel prej omenjenim prispevkom, kjer za nastali položaj v prvenstvu med vrsticami obtožuje Citroen namesto da bi okrcal Ford, zakaj skoraj petnajst let neuspešno rezultatsko sodeljuje z angleškim garažistom M. Wilsonom, namesto da bi stvari vzel v svoje roke. Vsa navedena dejstva avtor prispevka seveda veselo spregleda oziroma jih kljub poznavanju ne predstavi v svojem delu in s tem zavaja javnost. Tako kot tudi pri avtorskem podpisu pozabi pripisati dejstvo, da ni samo novinar ampak tudi PR copy writer in da je zaradi ostalih poslovnih povezav z eno od strani, obravnavanih v prispevku, bil ali pa še je v poslovnem razmerju . Zavajanje in dajanje zavajajočih trditev, kar nepopolen podpis vsekar je, pa je lahko tudi kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti.
.

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 08:35:52    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Kje se nahaja ta članek?

Logarrally
Absolutni mojster volana

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 08:40:24    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
roker31 je napisal/a:
Kje se nahaja ta članek?

tuki

roker31
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 09:05:56    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
V tem članku pa res ne vidim zakaj bi bila brca v temo!? Je realno napisano. Res je Loeb najboljši rejlist trenutno, sam pa da je simpatičen to pa sploh ne bo držalo, kokr je Pavšič napisal. Zdi se mi da se je pred parimi leti komaj navadil angleško, ali je bil to Panizzi!? Very Happy Panizzi nikol sploh ni znal...no šalo na stran. Šport potrebuje karizmatčne osebe kova Solberg,Makinen, Gronholm...pa ne da sedaj kaj navijam, mogoče tudi Hirvonen to ni... Enako velja za druge športe. V ned. sem gledal moto GP, Rossi je prav tako karizmatična oseba za ta šport, sploh se mi ni zdelo več nič takega ko je pripravljal njegova "presenečenja" tako da sem se v bistvu dolgočasil.
Rabimo legende, rabimo pa tudi take da legende "fajn spotijo". Wink
lp.

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 10:15:09    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
@Nero: smo, pa tudi je zadnji, ker ne znajo delat bannerjev

@Siva Eminenca: ti si pa lih tapravi za komentirat te stvari iz fotelja v Lj. Tud jaz, ki sem na Loebovi strani navijačev, sem vsaj potihem upal, da se bo Hirvonenu "usralo", zato ker premoč v avtošportu nikoli ni dobra za gledanost in še kaj drugega. 6 let prevlade ni dobrih za WRC in pika - in tudi Loeb je dosegel vse, kar lahko, kar se mu občasno vidi.

Spomnite se vsi, kako je bilo v F1, sedem let zapored je bil prvak Schumacher, kako na smrt je bila dolgočasna formula, dokler dolgobradega ni eleminiral Alonso in to dvakrat. Od takrat naprej je F1 spet zanimiva. Neglede na to, da sem bil MS-jev navijač in da je nesporno (kar kažejo številke) najboljši dirkač vseh časov. Enako velja za Loeba - številke povedo že vse - dosegel je paramount in višje ne bo šel nikoli, le statistiko še lahko bilda v svoj prid, navzdol pa je veliko poti in nihče, ampak res nihče v nobenem dirkaškem športu ni bil večno prvak. Pika! Če bi bil Citroen res tako superiorna ekipa, zakaj se je potem vleklo vse do zadnjega rallyja, zakaj niso bili prvaki še pred poletnim premorom?

Kar pa se TZ-ja tiče. Vsak, ki ima jajca it ven peljat, pa če je to zato, ker si to lahko privošči ali pa, ker je to svojevrstno doživetje ali pa ker je dober ali vse skupaj. Bilo je lepo videt Slovenca na WRC, drugič zapored letos in to je to. To, pa da vsi mislijo, da smo slovenci sami Loebi in Schumacherji in da je krivica, da ne vozimo kar v WRC ekipah, je pa itak tipično slovensko. Loeb prihaja iz države, kjer je samo v glavnem mestu 5x več ljudi kot vseh nas. Da o ostalih, ki so iz držav, kjer gospodarstvo nosijo velike mednarodni koncerni, ne govorim. To, da Tomaž najde sredstva, je po moje še najmanjši problem, razen pri zavidljivih slovenčkih. To, da je s tem potrebnega ogromno zajebavanja in logistike, pa vedo vsi, ki dirkajo doma in sami vedo, kaj vse potegne za sabo samo ena dirka pri nas. In to, da prideš nenavožen na WRC in prideš do cilja in to ne zadnji s podrtim avtom, na katerem je hvalabogu slovenska zastava, kaj hočeš lepšega. Verjamem pa, da tud če bi Tomaž po nekem čudežu s tem, kar mu je bilo na voljo, celo bil pri vrhu grupe N, bi se spet našlo ene par slovenceljnov, ki bi rekli, da ni zmagal in da je slab. Evo.

aichi
Site Admin

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 10:16:24    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
roker31 je napisal/a:
V tem članku pa res ne vidim zakaj bi bila brca v temo!? Je realno napisano. Res je Loeb najboljši rejlist trenutno, sam pa da je simpatičen to pa sploh ne bo držalo, kokr je Pavšič napisal. Zdi se mi da se je pred parimi leti komaj navadil angleško, ali je bil to Panizzi!? Very Happy Panizzi nikol sploh ni znal...no šalo na stran. Šport potrebuje karizmatčne osebe kova Solberg,Makinen, Gronholm...pa ne da sedaj kaj navijam, mogoče tudi Hirvonen to ni... Enako velja za druge športe. V ned. sem gledal moto GP, Rossi je prav tako karizmatična oseba za ta šport, sploh se mi ni zdelo več nič takega ko je pripravljal njegova "presenečenja" tako da sem se v bistvu dolgočasil.
Rabimo legende, rabimo pa tudi take da legende "fajn spotijo". Wink
lp.

Točno to! Prvaki niso prvaki zato, ker imajo premoč, pač pa ker znajo obranit napade. In to, da je Ford dihal Loebu za vrat, je bila najboljša stvar, ki se je lahko letos zgodila. Napeto do konca! Tako bi moralo bit vedno!

Meta
Vodja dirke

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 10:49:48    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Me res zanima, koliko "pametnih" bi odklonilo izkušnjo, ki jo je imel TZ, samo zato, ker bi razmišljali "uh, sem preslab za tja, nenavožen, nimam pogojev, ne bom delal "škode" slovenskemu avtošportu"!!! Res me zanima. Vsi bi utihnili, se usedli v avto in s polno ritjo adrenalina čakali na štartu brzinca takoj, ko bi bilo to mogoče.
Naj vsak pelje, kar sam hoče! Če se mu pelje makadam, pa naj se mu. On je nabiral denar, on se je prodal sponzorjem, on je prišel do tega, on ima to željo, naj jo izpelje. Da ima na avtu slo. zastavo, je samo njegova dobra volja in hvalabogu tistega nekaj patriotizma v krvi. Res me zanima, kdo bi se temu odrekel iz prej napihnjenih razlogov. BUČE! Pa če bi se peljal zadnji, k**c, bi pa se. Šel je zase, ne zato, da bo Loeba izrinil s prve štengce!
In če vas tako zelo skrbi, kaj so TZjevi zaostanki naredili ugledu slo. avtošporta... Mene bi (in me) resnično skrbelo vse prej kot to!!! Sploh ne več niti za ugled. Problematičen je že sam OBSTOJ!!!
Kaučič, fajn da si šel peljat. Še več ti jih želim!!!

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 11:24:08    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Nisem wse imel namena oglašat v to temo, ampak je tako zelo "luštno" prebirat vse tukaj napisano, da so me zasrbele tipke ....Pred odhodom sem zapisal (preverite na prvi strani), da dam Tomažu za pijačo, če naredi rezultat. Ne glede na izid, lahko dam zanjo! Zato, ker je rally končal, zato, ker se mu je podiral avto, pa je vztrajal in zato, ker se je sploh odločil za nastop na podlagi, ki je še sanjal verjetno ni do zdaj. Njegovo priznanje o slabih zapiskih ne pove le, da je doma verjetno orng pilil brzince,pač pa tudi, da že za zapis in kontrolo radarja potregbuje več prehodov, kot so na SP dovoljeni. Pri nas so mogoče tri ali štiri posadke, ki to naredijo v dveh prehodih ...... Sicer pa je Tomaž nastop v Walesu spet prišel prav vsem tistim, ki .... ah, saj nima smisla ..... Nivo sicer niti slučajno ni primerljivv nobenem pogledu, ampak, tudi sam se tu in tam lotim kakšnega nastopa. Nenavožen, zarjavel, brez testov, z avtomobilom, ki ga moram vrniti celega, ampak grem. Zaradi zabave, užitka, adrenalina, zato, ker imam dirkanje rad! Dejte, naredite to kdaj tudi drugi .....pa bo marsikaj jasno. Sicer pa, Tomaž in peter, bravo!

eriklogar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 27.10.2009. 20:59:00    Naslov sporočila: Re: Kaučič gre v Anglijo na SP Odgovori s citatom
Res je, Tomaž je sam (oz. s pomočjo ekipe) zbral denar za nastop na dirki SP. Res je, večina mu je lahko nevoščljivih, ker mu je to uspelo. Res je tudi, da sem mu med prvimi zaželel dober nastop. Res pa je tudi, da je bil nastop z rezultatskega vidika za slovenske ljubitelje relija slab.
Pa naj tukaj dodam nekaj stavkov iz PR sporočil Tomaževe ekipe:

Wales, 23.10.2009
Kaučič odlično začel
Tomaž Kaučič je odlično začel svoj krstni nastop na rallyju za svetovno prvestvo, ki te dni poteka v Walesu, Velika Britanija. S sovoznikom Petrom Zorenčem
.....

Wales, 24.10.2009
Kaučič vedno višje
Tomaž Kaučič nadaljuje z odličnim nastopom na rallyju za WRC v Walesu. Po polovici drugega dne je še pridobil nekaj mest in je sedaj na trinajstem mestu v skupini N4 ter skupnem 27. mestu. Po servisnem ....

Iz napisanega bi lahko sklepali, da je šlo res za super nastop, kar pa so doseženi časi ovrgli. Če se takšni teksti pojavljajo v medijih me niti najmanj ne moti (da se vsaj piše o avtošportu), nenazadnje tudi v drugih športnih panogah velikokrat napihujejo dosežke svojih športnikov. A če bi verjeli napisanemu, potem bi slepili same sebe. In zato je včasih kritika (ali pa realna ocena doseženega) tudi dobrodošla.

Verjamem, da Tomaž ne bo jezen glede tega zapisa, kakor tudi verjamem, da bi bil Tomaž v Slovenskem prvenstvu še vedno med glavnimi kandidati za vrh. In upam, da ga bomo na dirkah v Sloveniji še videvali, za Slovenske ljubitelje relija bi bilo vsekakor bolje da nastopa v DP (pa četudi gre naslov prvaka iz Idrije), kot pa enkrat na leto na SP.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava