PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi

Rally Foto Natečaj 2009
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 14.07.2009. 15:58:27    Naslov sporočila: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Pozdravljeni,
tako, kot sem obljubil, zdaj predstavljam pogoje za sodelovanje na Rally Foto Natečaju 2009. Po lanski pokušini, ko je nagrado (six pack Zlatorog) dobil Žiža, gremo letos malo bolj obširno. Za končni izbor (nagrade bodo tudi letos v tekoči obliki!) bodo v igri fotografije s pravkar zaključenega Rallyja Maribor, pa še iz tistih, ki bodo v Ajdovščini, Velenju in Logatcu.

Pravila igre:
1. Sodelujejo lahko vsi fotografi, ki fotografirajo na omenjenih dirkah, ne glede na to, odkod prihajajo.
2. Vsak od njih bo po vsaki dirki na to temo prilepil največ 10 (deset!) fotografij po svojem izboru.
3. V konkurenci bodo le slike, prilepljene na to temo in nobene druge, ne na tem forumu, ne na drugih portalih.
4. Rok za objavo, oziroma prijavo fotografij je 20.07.2009 za rally Maribor, oziroma naslednja nedelja po končanih rallyjih Ajdovščina, Velenje in Logatec.
5. Po vsakem rallyju bo v zaključni del natečaja komisija izbrala 6 najboljših fotografij.
6. V zaključnem delu natečaja je lahko več slik enega avtorja, tudi z enega rallyja.
7. Teme fotografij bodo objavljene na tej temi teden dni pred rallyjem. Le za Maribor, ker sem očitno vse zamudil, je tema prosta.
8. Nagrade bodo podeljene ob zaključku prve dirke po koncu natečaja, to je najkasneje dva tedna po rallyju Logatec.
9. V primeru kakršnih koli nejasnosti in zapletov rešuje težave organizator natečaja po svoji presoji.

Zdaj pa, fantje in dekleta, lahko začnete z akcijo. Za Maribor veljajo izpušni sistemi, panningi, drsenja, nenavadnosti in drugo - skratka, tema slik je prosta. Čakam ...

LP
Vlado Krivec

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova vas

PrispevekObjavljeno: 16.07.2009. 13:41:48    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom

fajn je še omenit da naj bodo fotografije po največji dolžini velike 800px (da ne bodo se tule uploudale fullsize fotke...) je tako Toxic?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

rallyfast
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 16.07.2009. 14:09:04    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom

lp

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 16.07.2009. 15:07:21    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Tako je, Žiga, imaš povsem prav. Jaz se pač na tehniko fotografije ne razumem prav veliko in je tvoj nasvet še kako dobrodošel. Torej - max 800 px (karkoli že to pomeni, hehehehe).

že po tem, kar je prijavljeno do zdaj, je videti, da bo imela komisija težko delo ....

jurem
Hitri Seicento vajenec

Kraj: smetišče

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 07:25:23    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 09:07:26    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Toxic: Daj fotografom še kak nasvet naj ne pretiravajo s skakanjem/ležanjem/čepenjem pred/pod/ob dirkalnikih za dobro fotografijo, da ne bo kake pi.... Wink

primozz
Pokalni zmagovalec

Kraj: Godovič - Idrija

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 09:33:29    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
tut kej tazga? Twisted Evil

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 09:36:06    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
se mi zdi da je zmaga že oddana Smile

svaka čast primož!

jay ne seri Rolling Eyes

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 09:42:02    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
no no

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 10:04:24    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
te pa zares!

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 10:05:15    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
še ena

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 10:36:19    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
ŽiŽa je napisal/a:

jay ne seri Rolling Eyes

sranje bo pol, ko bo že prepozno... pa mal lepš se obnaši, sem le dal dobronameren nasvet, ker velikokrat vidim kakega s fotičem, ki izziva/pretirava in se ne zaveda kam vse letijo dirkalniki...

rallyfast
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 11:14:08    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Jay, brez zamere, vendar določeni fotografi ne skačemo, ležimo, smo ob, pod dirkalniki. Zato je tudi Žiga malo privzdignil svoj ton. Res da je bilo dobronamerno ter hvala za skrb, vendar mar nismo ravno mi tisti, kateri ponujamo vam in ostalim odlične fotografije iz teh dogodkov? Res je žalostno da se je zgodil tisti dogodek v Logatcu, ampak to je bila zgolj stvar naključja. In ta se dogajajo pač, kadar se.
Kar pa res podpiram je omejitev akreditacij na takih dogodkih, saj večkrat tudi sam opaž## osebe, ki se pristavijo na mesta namenjena akreditiranim osebam, z mobilnimi telefoni in slikajo za...nobenga! So pač dobil akreditacijo in to je to.
Kar bi še rad povedal je...fotografi, predvsem tisti ki smo na teh dogodkih vedno in povsod, delamo veliko reklamo za ta šport. Izvzemimo dogodek v Logatcu, velja?!
Torej, Jay, hvala za skrb,resnično, vendar pusti da delamo kar delamo in to dobro! Pohvale na forumu povedo vse Smile

Uki
Šef mehanika

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 12:36:34    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
primož super fotka velkavrha Very Happy

The Stig
Hujši ko Vattanen

Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 12:48:11    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Primož, res si fajn ujel Velkavrha! Very Happy Bi bilo pa po moje bolj pregledno, če bi svoj post uredil in bi v enem postu bile vse fotke..

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 13:21:20    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Utrgani fotografi!!! Kot sem že enkrat napisal, bi bilo potrebno dat skozi en izpit za fotografe, kako se postavljati ipd. Tisti ki me poznate veste, da se V E D N O ! ! ! postavim tam, kjer imam izhodiščno točko in razdalja je dovoljšnja za UMIK.
Kot veste fotografiram rally že od leta 1995 in tudi sam nekako dirkam...., tako da mi je fizika obnašanja vozil JASNA. Kot tudi sami dirkači ste opazili, da se Vam umaknem do časa! so pa seveda Novinci, ki nočejo biti prikrajšani za kadre, se pa postavljajo morda le pol metra drgač kot jaz, je pa popolnoma narobe, sploh, če se ne umaknejo. Kot npr. avstrjici v Mariboru, vst smo nardil črto sam un je čaku nov let tam....posledice: v naslednji rundi niso več tolk skakal. razen Yugoti.
Pa še nekaj, dostikrat je fotoaparat 80cm bližje kot jaz.!!!! ker se cilja z občutkom, in ne več z očmi.

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 13:45:54    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Fantje, super fotke!!!!! res ste pozabili podpisati vsako sliko, kot zahtevajo propozicije, pa vam to kar oprostim ......

ja, res je, paziti morate, kam se postavite in res je problem bolj v tistih, ki dobijo akreditacije po zvezah. Bom predlagal organizatorjem, da preverijo v bodoče vloge za foto akreditacije. Tisti, ki jih ne poznamo, bodo morali pred dvigom akreditacije pokazati nekaj objavljenega gradiva ali pa dovolj obsežno in kakovostno foto opremo, je moj predlog.

Natečaj: zmaga še ni oddana, Žiža, je pa nekdo že zelo blizu vsaj v prvi etapi.

jurem
Hitri Seicento vajenec

Kraj: smetišče

PrispevekObjavljeno: 17.07.2009. 13:51:48    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Ponavljam naj moderator porihta če sem 2x objavil

nekaj komp je.... be.Se opravičujem če je že objavljeno.

Matej
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 18.07.2009. 11:23:54    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
še nekaj mojih

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 21.07.2009. 13:25:40    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Torej, dragi sodelujoči v natečaju in vsi tisti, ki to še boste .....

Komisijam je izbrala prvih šest finalnih fotk letošnjega natečaja. Ti so:

Primozz - slika A. Velkavrha (jasno)
Rallyfast - slika Fornasiera v P106 na Koroškem mostu
Sevčnikar - slika Peljhana in obeh naših prijateljic
Žiža - dve sliki, Petričeva druga, slikana od strani na vrhu zavoja in Vasja Miklavčič v divjem drsenju na Koroškem mostu
Jurem - slika Mraka v zraku

Čestitke,
tele slikice gredo naprej, ampak tudi osale so bile zeloooo dooobre. Le tako naprej, za Ajdovščino pa spremljajte forum - bodo pravočasno izšla navodila ....

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 21.07.2009. 15:30:09    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
sm vedu! swifti palijo Very Happy

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 09:08:56    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Da ne bom piz.. kot nekateri že veste, sem izgubil fotografije, in mi je ratalo rešit le peščico fotografij. nekaj sem jih poštimal....Zato sem napisal:

al lahk tut kej tazga Twisted Evil

sedaj pa prilagam še original!! rešeno fotko! seveda rahlo je poškodovana. Confused

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 09:11:22    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Sem predvideval, da boste ugotovili, da se vozila niso nagibakla v desno ampak v levo.

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 12:42:49    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Ne, ne, Primozz, tista prva varianta je prava. Tale slikica ne bi prišla med prvih šest, tudi, če ne bi bila poškodovana. Če to sliko zamenjaš za prejšnjo, boš izpadel .....

mihevct
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 13:44:06    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
vse fotke so videti zelo super,toda koliko je izvernih?" se opravičujem.. toda za moj okus.?.. vsakdo ima svoj okus,hvala bogu.

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 14:17:29    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
primozz je napisal/a:
Sem predvideval, da boste ugotovili, da se vozila niso nagibakla v desno ampak v levo.

Fotošop ruls? Laughing

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 22.07.2009. 14:53:08    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
izvernih? mislš obdelanih? obdelane so vse Smile (pri mojih se doda malo kontrasta ter popravi barve - večjih posegov ni)

sicer pa: vsake oči imajo svojga malarja Smile

PB
10 sekund na brzinc...

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 23.07.2009. 07:07:03    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Je pa vseeno razlika med popravljanjem barv ali pa grobim posegom v sliko - vsaj jaz tako mislim...

brbr
20 sekund na brzinc...

Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: 23.07.2009. 07:44:58    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
PB je napisal/a:
Je pa vseeno razlika med popravljanjem barv ali pa grobim posegom v sliko - vsaj jaz tako mislim...

Ajde ne palamudi, če ti je slika všeč jo poglej, če ti pa ni všeč jo pa lepo spreglej. Meni osebno je slika full huda ne glede na to al je pristna al pa montirana. Čez 10let ne bo nobeden več vedel al je montirana al ne.
Uglaunem slika je svetvona za pogledat in vse čestitke Primožu zanjo.

Lp Domen

primozz
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 23.07.2009. 08:16:04    Naslov sporočila: Re: Rally Foto Natečaj 2009 Odgovori s citatom
Sej jaz običajno jih sploh ne popravljam. Oz največkrat kak izrez. (so že v originalu kul....ane ŽIŽA?) (sony pa to) XD
Tokrat se je pa začelo s Facebookom, pa mi je RM forumaš reku naj jo objavm. pa sm jo! Sicer pa marsikdo je vedu že prej da je "Dodelana"
Tisti ki pa niste, se pa tolažite s tem, da je skok pristen...edino nagib...in se vam opravičujem.
Očitno mi je ratala dobra montaža ;D

Nagrado bomo pa itak skup spil. Tabel nori fotografi Very Happy

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava