PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje

HANS
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 09:12:13    Naslov sporočila: HANS Odgovori s citatom
A je to res ali bi moral postaviti vprašanje v rubriko trači? Laughing Shocked Evil or Very Mad

http://www.brzina.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1489&Itemid=279

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

aleks09
20 sekund na brzinc...

Kraj: KRAS

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 10:22:11    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Hja, če je to res, pol posledično tudi novih čelad s klipsni za HANS ni treba kupovati ..., pa stolov ....

flat out
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 10:39:43    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Na HAKS-u je uradno obvestilo

http://www.haks.hr/info/090420-01.pdf

isilineus
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 10:45:59    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Ce je res se je spet izkazalo kako lepo so povezani med seboj pedri!

JeZn
20 sekund na brzinc...

Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 10:54:44    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Malo mi je čudno edino to da na Fijini strani ni nobene objave o tem ....

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

basic
Gledalec

Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 11:10:28    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
CHAPTER III - DRIVERS’ EQUIPMENT
Art. 1 Helmets
Art. 2 Flame-resistant clothing
Art. 3 Head restraint

3.3. Future requirements concerning the obligatory use of head
restraints
Exceptionally, the wearing of an FIA-approved head restraint
system is:
a) mandatory for Thoroughbred Grand Prix and Formula 1
cars of period G and onwards where the construction of the
vehicule makes it practical to do so;
recommended for other historic cars;
b) mandatory, in off-road, for FIA European Championship
events as follows:
- Division 1 Rallycross: from 01.01.2009
- Division 1 Autocross: from 01.01.2009
- Division 2 Rallycross: from 01.01.2009
- Division 1A Rallycross: from 01.01.2010
and strongly recommended for FIA European Championship
events for Division 3 (Autocross), with compatible helmets,
from 01.01.2010.
c) not mandatory for the following categories of alternative
energy vehicles: I, III, IIIA, IV, V Electric Karts, VII and VIII;
d) recommended for alternative energy vehicles in categories
II, V Cars and VI with a technical passport issued before
01.01.2006.
For other cars in which for technical reasons it is impracticable to
fi t the FIA-approved head restraint, it will be possible to apply for a waiver to the FIA Safety Commission.

Mrak
Hud Relifarer

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 11:12:07    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Saj Austrijci in še polno ostalih zvez ga niti niso imeli predpisanega!! Mi smo nekaj več!!

skuki
Relifarer

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 11:47:37    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
In kdaj se bo vedelo , na čemu smo ? Ali za Saturnus kupit hans ali ne bo nujno ? Kje ste zdaj Anja in ostali,ki st pri koritu ?

isilineus
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 12:09:50    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Jst bi tudi rad vedu Smile

RECARO

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 18:30:18    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Za Saturnus se dogovarjamo s SCHROTH-om za posebno promocijsko akcijo - omejeno število HANS-ov po ceni: 400€ (1200gr.) in 700€ (650gr.)
Več na: http://www.bob.si/Schroth/index.htm
(seveda če bo obvezen) Surprised

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 19:22:34    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Na AŠ še niso dali odgovora......

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Tiča Vun
Sovoznik

Kraj: Terme Banovci

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 19:43:56    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
aichi je napisal/a:
Na AŠ še niso dali odgovora......

Ja gre bolj počasi...pri naših. Hrvati so meli pred kratkim krizni sestanek o neuporabi Hansa, naši ga imajo pa danes...ampak ravno v kontra smislu (kako vseeno obvezati tekmovalce o uporabi Hansa).

Ejejej FIA, varnost pa taka...
[/quote]
Komentiram samo iz enega stališča, to je stališče varnosti, drugače se ne bi odzval na provokacije.
Iz napisanega je razvidno da nimaš pojma o pravilih in pravilnikih, ter pišeš kar v tri dni. Žal je tako, da pravila pišejo na vrhu - beri FIA in navzdol jih moramo spoštovati. Če bi spremljaš potem veš zakaj na zahtevnih relijih odpovedo HP če ni poskrbljeno za varnost? in se skoraj me nore zgoditi kar se je zgodili pred časom v bližnji državi. HANS je bil napovedan že dve lati nazaj, da bo zahtevana uporaba tudi pri nas. Vpraš## te pa nekaj, če še ne veš: Kaj bomo rekli leta 2013 ko bo obvezna zaprta čelada na vseh dirkah ??
Sam sem v svoji kratki karieri imel nekaj "crahsov" in predsem zadnji, lani na Mariborskem reliju mi je dal misliti, po tistem ko sem gledal posnetke "on-board kamere".
Zato prosim tebe in ostalim podobne, da ne bluziti o varnosti !!!
Varnost dirkačev in gldalcev MORA biti na 1. mestu in za to se zavzema tudi svet voznikov![/quote]

basic
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 20:42:25    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Se strinjam, "safety first". Sam se mi zdi, da se skače iz ene skrajnosti v drugo. HANS, zaprte čelade,... vse štima. Kadar gre vse narobe, bi najraje imel še kaj na sebi. Kaj pa štart z mrzlimi gumami v prvi ovinek? Izpadeš bolj kamikaze kot dirkač. Seveda grelci niso dovoljeni.

Xplod
20 sekund na brzinc...

Kraj: Ajdovščina - Idrija

PrispevekObjavljeno: 20.04.2009. 22:00:17    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
basic je napisal/a:
Se strinjam, "safety first". Sam se mi zdi, da se skače iz ene skrajnosti v drugo. HANS, zaprte čelade,... vse štima. Kadar gre vse narobe, bi najraje imel še kaj na sebi. Kaj pa štart z mrzlimi gumami v prvi ovinek? Izpadeš bolj kamikaze kot dirkač. Seveda grelci niso dovoljeni.

grelci ti na rally-u 0 ne pomagajo, ghd nekaj malega, največ pomagajo na khd, ker padeš takoj notr, če bi meril temperaturo gume ko jo uzameš z grelca in čez 5min stanja v vrsti za na štart bi videl da ni neke zelo občutne razlike z neogreto gumo (govorim predvsem za poletne dneve, v katerih se odvija večino dirk)

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

basic
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 05:43:55    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Sem malo pomislil in je res. Včasih čakaš v predštartnem prostoru kar nekaj časa in tam z grelci nisi naredil v bistvu nič. Zdaj berem, da HANS ni obvezen. Malo pozno, glede na to, da sem ga že nabavil. Bo že prišel prav.

GEO
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 06:46:07    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
RECARO je napisal/a:
Za Saturnus se dogovarjamo s SCHROTH-om za posebno promocijsko akcijo - omejeno število HANS-ov po ceni: 400€ (1200gr.) in 700€ (650gr.)

Zanimivo.. ampak od STANDA21 je pri IKSport CENEJŠI http://www.ik-sport.si/katalog/c27 Embarassed

isilineus
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 07:09:43    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Sigurno je odlicna stvar ampak nekateri se delajo pametne in nekaj govorijo v "groznem" tonu po drugi strani pa ti isti vozijo po avtocesti 250 na uro! Ce hans ni obvezen se ni tragedija! Mogoce je pametna odlocitev da je priporocen!

stuntz
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 07:14:07    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Xplod je napisal/a:
basic je napisal/a:

grelci ti na rally-u 0 ne pomagajo, ghd nekaj malega, največ pomagajo na khd, ker padeš takoj notr, če bi meril temperaturo gume ko jo uzameš z grelca in čez 5min stanja v vrsti za na štart bi videl da ni neke zelo občutne razlike z neogreto gumo (govorim predvsem za poletne dneve, v katerih se odvija večino dirk)

Tukaj delaš napako ker misliš in meriš porvšinsko ogretost gume. Na površini dosežeš temperaturo po dveh treh ovinkih. Problem je da je sredica gume neogreta ....

axyz

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 19:54:50    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Prosim vas, da si preberete kompleten člen 3, dodatka J, preden lansirate take trače. Zanimivo je, da člen 3.2 predpisuje obvezno uporabo HANS-a na vseh mednarodnih dirkah, razen v izjemah, ki jih določa člen 3.3. Še vedno velja obvezna uporaba HANS-a v disciplinah rally, GHD in KHD, kot je bilo objavljeno na strani AŠ2005. To pomeni, da to velja za vse prihajajoče prireditve: Saturnus,...

Anja
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 20:52:37    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Jah, pri koritu ali ne pri koritu, www.fia.com je menda dostopna vsem ko majo osnovno znanje angleščine... tak da od tu naprej je zadeva jasna - FIA ni v zadnjih 10 dneh (al kolko je napisal Aichi), spremenila prav nič glede hansa Laughing

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

brinski
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 21.04.2009. 21:33:34    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
GEO je napisal/a:
RECARO je napisal/a:

Zanimivo.. ampak od STANDA21 je pri IKSport CENEJŠI http://www.ik-sport.si/katalog/c27 Embarassed

Ampak veš kaj je pa meni zanimivo, da je od Schrota in IK sport-a pa še bolj ugodno na kmetija.smo Wink , ker sem ga osebno kupil pri njih. Fantje so res prilagodljivi...pa ne da bi jih hvalil, od vseh ponudb, so bili najbolj ugodni. Ampak zaradi mene, lahko kupite kjer hočete, glavno, da sem zase poskrbel, pa da ne boste preveč nakladal tuki.

basic
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 22.04.2009. 05:41:47    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Obvezen, neobvezen... jaz osebno bom vozil z njim! Se imam dovolj rad, da poskrbim za mojo bučo in cel vrat.

Logarrally
Absolutni mojster volana

Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: 22.04.2009. 06:48:25    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
na
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/E1775471886BAAF1C1257583005323DD/$FILE/Annexe%20L_2009_24.03.09.pdf stran 15 in 16 je vse lepo napisano
da je HANS obvezen FIA F1, FIA GT, FIA WTCC, FIA WRC, FIA CROSS-COUNTRY ter na ostalih MEDNARODNIH prireditvah.
Vsaj jaz to tako razumem.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

BigMAc11
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 22.04.2009. 06:54:12    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
brinski je napisal/a:
GEO je napisal/a:
RECARO je napisal/a:

Ampak veš kaj je pa meni zanimivo, da je od Schrota in IK sport-a pa še bolj ugodno na kmetija.smo Wink , ker sem ga osebno kupil pri njih. Fantje so res prilagodljivi...pa ne da bi jih hvalil, od vseh ponudb, so bili najbolj ugodni. Ampak zaradi mene, lahko kupite kjer hočete, glavno, da sem zase poskrbel, pa da ne boste preveč nakladal tuki.

Jzt sm celo opremo kupu pr njih(zici, pasovi, obleka, se pravi vse za rally). Na kmetija.smo pa sm bil izredno zadovoljen z cenami še bolj pa z odnosom. Pr ostalih me je ogromno motil odnos, ker se imajo vsi za neki več. Vili ti pa lepo razloži in to je to.

Ps pa da ne bom delal krivice As motorsport so bli tud izredno prijazni.

GEO
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 22.04.2009. 09:16:27    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Ja očitno ste eni dovolj bogati, da boste stvari kupovali večkrat (ali pa dražje kot drugje).. Pa naj si misli vsak kar si želi... imam pa svoje mnenje in izkušnje o X.. Sploh s cenami in dobavljivostjo materiala po oglaševanih cenah...

Sicer je pa na tem portalu zanimivo, da nekateri za oglase plačujejo, medtem ko se drugi lahko oglašujejo zastonj. Očitno je administratorjem bolj ali manj vseeno kaj in kako...

Da se vrnem na temo... kot že večkrat zgoraj zapisano se strinjam s tistimi, ki so zagovorniki HANS-a hkrati pa vsi tisti, ki pišete, da HANS ne bo obvezen raje še enkrat preberite kaj piše v fia pravilnikih... če ne razumete kaj piše je pa stric google vaš prijatelj..

axyz

PrispevekObjavljeno: 22.04.2009. 13:52:39    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Evo popravka na temo, ki je marsikoga vrgla iz tira:
http://www.haks.hr/info/090422-01.pdf

Cool

JEZEK
Hud Relifarer

PrispevekObjavljeno: 23.04.2009. 11:33:45    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Anja je napisal/a:
Jah, pri koritu ali ne pri koritu, www.fia.com je menda dostopna vsem ko majo osnovno znanje angleščine... tak da od tu naprej je zadeva jasna - FIA ni v zadnjih 10 dneh (al kolko je napisal Aichi), spremenila prav nič glede hansa Laughing

in zdej si ful ponosna ane, bomo vidl frise potem ko bo prva gorska pa 30 prjavljenih, se prou lohk tud pr nas zgodi novi vinodolski

Anja
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 23.04.2009. 23:06:32    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
JEZEK je napisal/a:
Anja je napisal/a:

in zdej si ful ponosna ane, bomo vidl frise potem ko bo prva gorska pa 30 prjavljenih, se prou lohk tud pr nas zgodi novi vinodolski

Na kaj naj bi bla zdaj ponosna, da sem pismena?

Naša prva gorska je mednarodna dirka v Sevnici, tam je Hans obvezen neodvisno od AŠa.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

JEZEK
Hud Relifarer

PrispevekObjavljeno: 18.05.2009. 12:05:44    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
na Saturnusu so 4 avstrijske posadke startale na začelju, skupaj z vozili, katerim je potekla homologacija?
Zakaj že?
Mednarodna dirka, HANS obvezen neodvisno od AŠ-a???

Tko da za vse ki bi radi nastopili v Mariboru, imate tekmovalno vozilo, nimate HANSA-prijavite se v MITROPA pokal Idea

basic
Gledalec

PrispevekObjavljeno: 18.05.2009. 17:36:02    Naslov sporočila: Re: HANS Odgovori s citatom
Kdor na Saturnusu ni imel HANS-a na tehničnem, ni štartal.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava