PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Cestne dirke

ghd gorjanci
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 12:20:03    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Ej, L3DN, se ti pozna, da si nov. Sponsorji (kar jih sploh je) ne dajo denar, zato ker ta zadeva toliko in toliko stane, pač pa na osnovi projekta, v katerem morda vidijo svojo korist. Če že daje denar, ga bo dal tja, od koder bo največ feed backa - ali povratnega efekta. Če je drugače, ni sponsor, ampak Dedek Mraz.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Janez L.
20 sekund na brzinc...

Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 12:41:00    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Konkreten odgovor na možnost sledenja.

Torej, da ne boste mislili, da lapam kar nekaj tja v tri krasne, okoli te zadeve sem se pozanimal pri sosedu, ki je sisteme sledenja razvijal za vojsko (tudi kanadsko), Viator & Vektor, po Sloveniji so lovili udare strel …, sicer je pa zaposlen v firmi Globalvision. Skratka, imajo reference na tem področju.

Razložil mi je pa nekako takole.

Cene nekih povprečnih GPS naprav, ki signal sprejemajo, in brez težav logirajo pozicijo (pokrit je cel svet) na 1s, je nekje med 100-300 evrov. Natančnost logiranja je cca 5m. Problem se lahko pojavi v tunelih ali res gosti hosti. V višjem cenovnem razredu, se pravi od nekje 400 eur dalje tudi tega problema ni več, ker so senzorji kvalitetnejši, logično.

Za real time sledenje potrebujemo v avtomobilu GPS + GSM aparat. GPS podatke sprejema, GSM oddaja. Seveda obstajajo tudi napravice, ki združujejo oboje. Problem pa se pojavi tam, kjer pokritosti z GSM signalom ni. Tukaj pač ne moremo nič, je pa tega predvidevam zelo malo.

Tisti, ki ste kupili kak naš DVD, bolj proti koncu, ste lahko opazili, da smo se mi že malo igrali s temi zadevami. Ko smo po dirki prenašali podatke iz logerja na računalnik ni bilo niti ene luknje. Logiranje smo nastavili na eno sekundo, se pravi, loger je logiral povsod brez težav.

Kar se tiče pa centrale, od koder spremljamo celotni potek, potrebujemo računalnik, ustrezen softwear ter GSM modem , ki podatke sprejema.

Skratka, z realiziranjem takega projekta naj ne bi bilo nikakršnih problemov.

Mazi
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 13:35:20    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Janez L. je napisal/a:
Konkreten odgovor na možnost sledenja......

Smile No vidis, jaz pa kar v zivo sodelujem v razvoju naprav z eno firmo, ki ima cca 5000 vozil pod nadzorom, pa svaka, ki nacrtuje GSM omrezja pri enem od operaterjev. Tako da imam mrbit malo bolj jasno sliko od neposvecenega... Wink
In firma je enkrat ze poskusila narest to na enem od srbskih relijev, pa se ni izslo zaradi slabe pokritosti z GSM signalom. Imajo pa krasne izkusnje z jadralnih regat recimo. In so pripravljeni tudi pri nas opremit nekaj avtov za stih probo na kakem reliju.

Ni problem v GPS-jih, danes dobis u-blox-ov GPS modul (ga drzim med prsti), ki deluje celo v zgradbah, ki imajo kako okno, tako da hosta ni vec problem. V tunelih nimamo dirk...
Poglej tu spodaj:

http://www.u-blox.com/technology/supersense.html

Niti ni problem logiranja teh podatkov. Problem je on-line, brez zakasnitve te podatke spraviti do sefa dirke. GSM bazne postaje so razlicne po zmogljivosti, postavitev nacrtujejo glede na povprecno letno zasedenost omrezja. In tam kjer so dirke, je zvecine zasedenost celo leto nikakrsna. Zato je tudi pokritost nikakrsna. In ko se ti natepe na dirko par tisoc ljudi in ima vsak v zepu mobi, je kriza potem najti dovolj prostih resourcejev bazne postaje se za podatke sproti tocit. In ce zadeva ne deluje vsaj 95%-no, se ne mores zanasati nanjo. To je jasno. Tezko je za sto avtov vsako sekundo vedet kje so. Deset sekund zakasnitve je pa itak ze veliko prevec.
Tako da zastave, radijske povezave, dobra navodila in zdrava pamet sodnikov, po moje za zdaj ostanejo edino, na kar se bo treba zanesti na GHD.

Malo smo zasli s teme, ja....

flat out
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 13:36:25    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Mazi je napisal/a:
GPS/GSM sledenje...

Za gorsko je zadeva malo prepocasna. Predvsem zato, ker je samo 30 sekund casa za odlocitev. Vem iz prve roke, da tudi ti sistemi niso 100% casa online. Dirke niso sredi mesta, niti ne po dobro pokritih avtocestah. Novih 60-120 GSM-jev v avtih in se nekaj tisoc v zepih gledalcev, pa lokalno mobilno celico v vukojebini, vajeno desetih mobilcev v blizini takoj dajo v tilt, kot dajo nasa mesta za novo leto. Razen ce bi se z operaterjem zmenili za kako dodatno zacasno postajico ali dve, za med dirko. Ampak to je ze povezano s stroski...

Druga je rec pri relijih. Update polozaja na 10 sekund je sprejemljiv in sploh ne more it za telemetrijo, saj so podatki dostopni le vodstvu dirke. Bi bil pa odlicen pripomocek za koga v hosti pod cesto najti. Pa se eno rec bi prineslo s seboj!! Nic vec prepirov okoli treniranja, divjanja skozi vasi itd. Tocno bi se vedelo kdo je kolikokrat in kako hitro treniral po progi. Dober razlog ZA, a ne? Very Happy

končno se je nekomu prižgala lučka o uporabi gps-a

flat out
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 13:40:10    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Vprašajmo Andreja Jereba ali pa Mirana Kacina, kako to deluje na wrc-ju

Trening oz dirka

Jereba in Kacina prosim za odgovor

flat out
Hujši ko Vattanen

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 13:46:01    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
RE: MAZI
In firma je enkrat ze poskusila narest to na enem od srbskih relijev, pa se ni izslo zaradi slabe pokritosti z GSM signalom. Imajo pa krasne izkusnje z jadralnih regat recimo. In so pripravljeni tudi pri nas opremit nekaj avtov za stih probo na kakem reliju.

Ni problem v GPS-jih, danes dobis u-blox-ov GPS modul (ga drzim med prsti), ki deluje celo v zgradbah, ki imajo kako okno, tako da hosta ni vec problem. V tunelih nimamo dirk...

Mazi: kako pa to deluje Čehom?

Če pa rabiš avto kjer se to testira pa reci.

Bom takoj ti zrihtal avto

Janez L.
20 sekund na brzinc...

Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 13:48:06    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Mazi! Sem spregledal tvoj post, za GHD se tudi meni ne zdi smiselno, za 3km se vsega tega pač ne potrebuje, vsaj po mojem mnenju. Za rally bi bilo pa to zelo smiselno, ja.

Mazi
Rally legenda

PrispevekObjavljeno: 13.06.2008. 16:07:50    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Ker je zaslo iz konteksta tega topica, preneseno sem:

http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?p=34518#34518

komiknm
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 06:24:27    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
GHD Gorjanci - video:

1. del: http://uk.youtube.com/watch?v=sR-OntRgo3Y

2. del: http://uk.youtube.com/watch?v=tPLYwS9_rYE

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

tifos
Državni prvak v diviziji XXI

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 10:31:39    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Super filmček Komiknm. Se je splačalo rečt v Sevnici, da kar imaš materiala ga objavi na spletu.
Še tako naprej.

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 15:38:44    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
L3DN je napisal/a:
če mi častijo gps ga dam. sam ga pa nebom kupovau. že tko .. drugo leto bo obvezen hans pa bo 1000€.. kje nej jih dobim? nobene televizije nobenih novinarjeu da bi blo to kje objavljeno da bi sponzorji dajali več denarja... naj se zveza mal zamisli!

Dirkanje ni igranje šaha, torej za varnost moraš najprej poskrbeti in če bomo morali dati 1000 EUR za HANS (v reliju 2.000 voznik in sovoznik)), potem tudi 500 EUR za GPS ne more biti strošek.
Sam sem pristaš tega, da bo to obvezno, in kar je obvezno se zmeraj dobi denar, verjemite mi.
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.nipanike.si
www.blagajne.si
www.podatkovni-center.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

fabi-a
20 sekund na brzinc...

Kraj: , S. Primorska

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 16:47:19    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Zal se tokrat ne strinjam s tabo Marc. Zame si imel zmeraj ti najbolj realne odgovore in najbolj objektivne izjave, vendar tokrat nisem tvojega mislenja.

Varnost je stvar debate, ki lahko traja in traja. Zame je Hans podobno kot nalepke, pa kot snemljiva vlecna kljuka, pri civilnih avtomobilih par let nazaj...(pa pustimo) Nekdo mora zasluzit, nastradali pa bodo majhni.

Najlazje je nekomu štet denar pravijo,...

Pa vseeno:
Za nekatere je 2000 eur strošek, ki ga nekateri porabijo za nakup gum za psamezno dirko, ali pa za popis ter spanje ekipe v casu rallya.

Za druge pa je 2000 eur cena nakupa avtomobila, oziroma proracun za ceno sezono...

Torej, ali bi bil še za Hans, ce bi bila cena le tega enaka razmerju Yugo:Hans pri tebi pa Evo 9:Hans.

Upam da ste razumeli, kaj sem hotel povedat. Cena Hansa je enaka za v Yuga in enaka
za v Micko, le da se proracun njihovih voznikov razlikuje.

Pa pa

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 17:08:54    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
Vprašanje!
Glede, da je pri nas, kao v napredni evropski državi v 21.stoletju Yugo alfa in omega dirkanja imam vprašanje? Ali je sploh še homologiran? Namreč na seznamu aktualnih (FIA) homologacij ga ne zsledim že nekaj časa.

eriklogar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 17:18:40    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
1. glede gps sledenja sem enemu od organizatorjev relijev v Sloveniji pred dvemi leti predlagal, da kontaktirajo www.sledenje.com, in se skušajo dogovoriti za sodelovanje (mogoče bi uspelo to narediti sponzorsko ali pa z znižano ceno).

2. varnost (reply fabi-a): tudi cena čelade, kombinezona, pasov, sedežev je enaka ne glede na vrednost avtomobila. Dokler ti kateri izmed varnostnih pripomočkov ne pomaga (ublaži poškodbe, mogoče celo reši življenje) potem je pač razmišljanje tako kot je, da je vse predrago.

3. nekaj na temo prek vs grudnik: oba sta dobra voznika, a glede fair playa je vsaj pri meni Grudnik oz. njegova ekipa izgubila precej točk. Najprej ker na Velenjskem reliju niso bili pripralvjeni posoditi sprednje šipe Kavčiču (izgovor v stilu mogoče jo bomo pa mi rabili se mi zdi smešen), ter potem še na Gorjancih, kjer po nekaterih podatkih ni hotel na oder za zmagovalce prevzeti pokala za 2. mesto. Dirkanje ni samo tiščanje gasu, je še marsikaj drugega (če seveda želiš biti dober dirkač).

4. Tistemu, ki je omenil Zonto in Črtaliča; v njunem primeru je šlo za nesrečo, ko sta zletela s proge in žal zadela gledalce. Niti pod razno nista bila sama kriva da so bile posledice tragične. Primer Vodopivca pa je povsem drugačen, saj je bil gledalec na progi. Kaj so delali redarji, varnostniki?

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 17:32:43    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
123... je napisal/a:
Vprašanje!
Glede, da je pri nas, kao v napredni evropski državi v 21.stoletju Yugo alfa in omega dirkanja imam vprašanje? Ali je sploh še homologiran? Namreč na seznamu aktualnih (FIA) homologacij ga ne zsledim že nekaj časa.

Sem že ugotovil! Yugo ni več homologiran od 2006. Toda brez skrbi! Po našem športnem pravilniku boste z njim lahko nastopali (oziroma vaši otroci) do leta 2021.
P.S. Glede varnosti! V takšnem avtu ti ne pomaga Hans niti sv. Peter.

gregario_
20 sekund na brzinc...

Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 17:39:41    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
še moj lonček da prstavm..pred letošno sezono sm se odloču da bi rd dirku oz. probu dirkat..seveda kot sovoznik..strošek nakupa osebne opreme je kr velk (čez jurja)..s tem da mam namen v kratkem kupt še HANSa..tut jz sam pr seb kolnem, kako je ta košček karbona/plastike tko drag..sam kaj nej..nikol mi ni blo škoda dat dnarja za varnost..

aja, da ne bo kdo mislu da kr tko razmetavam z jurji..se še šolam in nimam rednih prihodkov..

vrjamem pa, da če sesteješ dva zica, kompatibilna s HANSom, dve čeladi za HANS in še dva HANSa, da te začne bolet glava.. Confused

lp jaka

Peter Marc
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova Gorica - Idrija - Logatec

PrispevekObjavljeno: 14.06.2008. 17:40:33    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
fabi-a je napisal/a:
Zal se tokrat ne strinjam s tabo Marc. Zame si imel zmeraj ti najbolj realne odgovore in najbolj objektivne izjave, vendar tokrat nisem tvojega mislenja.

Varnost je stvar debate, ki lahko traja in traja. Zame je Hans podobno kot nalepke, pa kot snemljiva vlecna kljuka, pri civilnih avtomobilih par let nazaj...(pa pustimo) Nekdo mora zasluzit, nastradali pa bodo majhni.

Najlazje je nekomu štet denar pravijo,...

Pa vseeno:
Za nekatere je 2000 eur strošek, ki ga nekateri porabijo za nakup gum za psamezno dirko, ali pa za popis ter spanje ekipe v casu rallya.

Za druge pa je 2000 eur cena nakupa avtomobila, oziroma proracun za ceno sezono...

Torej, ali bi bil še za Hans, ce bi bila cena le tega enaka razmerju Yugo:Hans pri tebi pa Evo 9:Hans.

Upam da ste razumeli, kaj sem hotel povedat. Cena Hansa je enaka za v Yuga in enaka
za v Micko, le da se proracun njihovih voznikov razlikuje.

Pa pa

Zelo nerad repliciram, vendar tokrat želim nekaj obrazložitev:
1. Varnost je na 1. mestu in tukaj če gledamo skozi zgodovino vemo koliko mrtvih je bilo na dirkah v vseh panogoah zaradi premejhne varnosti in tu ne mislim odstopati od svojih izjav in trditev.
2. Strinjam se s tem, da je problem denar, vendar vsak, ki me vpraša za nasvet kako do denarja, mu lahko povem, vsak šport ni šport ampak predvsem poseal ali s tujko business. V športu moraš prodajat oglasni prostor in s tem prideš do denarja.
3. Dejstvo, da je avto šport zelo drag tudi vsi vemo in že če pogledaš ceno gume ni velike razlike med 14" ali 17".
4. Pri Hansu je le ta razlika, da žal ni razpona cene tako kot pri kombinezonu ali sedežu, ko vemo da gredo cene od 150,00 EUR pa do 1.500,00 EUR. Je pa isto kot pri čeladah, ko imaš vse proizvajalce v razmaku 20%.
5. Predvsem poglej pa to, da hans ti bo služil vsaj 5 let, potem pa je to strošek ene gume na letnem nivoju.
6. In še enkrat VARNOST, ne se pritoževat nad rešitvami ki pomenijo večjo varnost.

Fanjte pa lepo se imejte se vidimo v Maribori ali na PRK-ju
www.wladoil.si
www.parcom.si
www.nipanike.si
www.blagajne.si
www.podatkovni-center.si

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 15.06.2008. 08:06:25    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
123... je napisal/a:
123... je napisal/a:
Vprašanje!

Sem že ugotovil! Yugo ni več homologiran od 2006. Toda brez skrbi! Po našem športnem pravilniku boste z njim lahko nastopali (oziroma vaši otroci) do leta 2021.

Tudi na SP lahko z yugom pelješ še do 2010. Zato ni potrebno tako pljuvati čez naš športni pravilnik. Pač nimajo vsi toliko denarja kot Turnšek & Co. Si zato ne zaslužijo vstopa v avto šport?

Bunny
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 15.06.2008. 14:10:13    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
P.K. je napisal/a:
123... je napisal/a:
123... je napisal/a:
Vprašanje!

Tudi na SP lahko z yugom pelješ še do 2010. Zato ni potrebno tako pljuvati čez naš športni pravilnik. Pač nimajo vsi toliko denarja kot Turnšek & Co. Si zato ne zaslužijo vstopa v avto šport?

Moje skromno mnenje je, da če Yugotov ne bi blo bi lahko to barako (beri AŠ)kar zaprli!!! Od prk dalje vse!! Ja le kdo vse se je kalil na teh strojih......menda noben naš voznik Rolling Eyes

DS71
20 sekund na brzinc...

Kraj: Il.Bistrica

PrispevekObjavljeno: 15.06.2008. 14:23:11    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
francozi še vedno dirkajo s sambami(talbot) ax,P205,R5 in podobnimi sekreti...na vzhodu z ladami,warburgi in trabanti( Confused )..pri nas pač z jugoti..ne da ga zagovarjam..ampak..kot v vseh drugih državah je to "dediščina" katero se uporablja za relativno poceni dirkanje...o varnosti za vse zgoraj omenjene pa se ne bi spusčal v debato Confused

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

L3DN
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Šempeter

PrispevekObjavljeno: 16.06.2008. 05:45:29    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
ma yugoti morejo ostat. ze tko nas je zmirej manj u rallyju če še yugotou nebo... Idea Question Idea Question Idea Question Idea Question

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

zuti
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 16.06.2008. 08:41:02    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
To mi pa res zej neki ni jasnu:
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/600CC3B8E0DD3CADC12573F0004C130D/$FILE/V%C3%A9hiculesPlusHomologu%C3%A9s-2008_Fran%C3%A7ais_-4ans-13-02-2008.pdf

Aleš Kurent
Šef šefa od šefa, ah...

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 16.06.2008. 10:02:29    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
eriklogar je napisal/a:
4. Tistemu, ki je omenil Zonto in Črtaliča; v njunem primeru je šlo za nesrečo, ko sta zletela s proge in žal zadela gledalce. Niti pod razno nista bila sama kriva da so bile posledice tragične. Primer Vodopivca pa je povsem drugačen, saj je bil gledalec na progi. Kaj so delali redarji, varnostniki?

Glede napisanega v tvojem zadnjim postu se popolnoma strinjam, rad pa bi ti odgovoril glede 4. točke - kaj so tam delali redarji in varnostniki.
Odgovor je: NIČ, ker jih sploh ni bilo. Zakaj, vprašaj organizatorja. Verjetno si niso mislili, da bo že na treningu toliko ljudi (al pa vsaj tolk neumnih). Sam sem bil sodnik na naslednjem sodniškem mestu in sem to videl na lastne oči Shocked , bil pa sem predaleč da bi lahko tisti trenutek reagiral. No, po mojem posredovanju pri direktorju dirke (tudi on ni mogel verjeti, ko sem mu povedal za dogodek) pa so na to mesto za dirke postavili redarja.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 16.06.2008. 18:52:44    Naslov sporočila: Re: ghd gorjanci Odgovori s citatom
zuti je napisal/a:
To mi pa res zej neki ni jasnu:
http://argent.fia.com/web/fia-public.nsf/600CC3B8E0DD3CADC12573F0004C130D/$FILE/V%C3%A9hiculesPlusHomologu%C3%A9s-2008_Fran%C3%A7ais_-4ans-13-02-2008.pdf

To je lista vozil s pretečeno homologacijo za manj kot 4 leta. Ta vozila se točkujejo v vseh FIA tekmovanjih.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Cestne dirke Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava