PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje

Uvoz ZDA

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

vti
20 sekund na brzinc...

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 06:38:45    Naslov sporočila: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
Ima kdo izkušnje z uvoz oz. nakupom avtomobila iz ZDA.
Npr. kupim:
http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=360039563506#photo

Kakšni so stroški davka, pristojbin, carine, ladijskega kontejnerja in še kaj zraven...?

Če pogledam tečajnico: http://www.bsi.si/podatki/tec-bs.asp pride cena v EUR cca. dobrih 21.000 EUR brez stroškov.

Pri nas je netto cena: 42.000 tisoč eur.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1972320

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

eriklogar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 07:24:04    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
vti je napisal/a:
Pri nas je netto cena: 42.000 tisoč eur.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1972320

če dobro pogledaš sliko pri oglasu na avto.net, vidiš da je tudi ta avto za 42 000 EUR pripeljan iz ZDA (tablice na zadaj parkiranih avtomobilih)

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 08:15:08    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
okvirno:kontejner za prevoz avta 1000-1200€, carina 15%, davek na celotno vrednost 20% (torej avto+kontejner+carina) potem še kak DMV in ekološki davek
pa seveda homologacija, torej luči morajo ustrezat evropskim standardom

jaz sem recimo preverjal izračune za avto v vrednosti 13k€ in pride v slovenijo okoli 19k€ +homologacije in še te zadeve

glede na sedanje razmerje dolar/euro se računica še izide Wink

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 09:24:31    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
Kako pa je s tem, če avto registriraš tam?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

vti
20 sekund na brzinc...

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 10:08:04    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
Ja vem, da je avto iz ZDA pripeljan.
Torej bo pri nas prodajna cena od uvoznika/prodajalca še višja ali se motim.

Sem malo preračunal. Torej je cca. 10 tisočakov EUR še stroškov, da ga lahko registriraš pri nas.

Prihranek torej cca. 10 tisoč eur.

Skratka avto je zelo ugoden.

Mene tudi zanima kako je z registracijo npr. v ZDA. Kako je potem z davki, carino...

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 10:19:34    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
če si državljan zda lahko podaljšuješ registracijo tudi preko interneta in sploh ni težav baje. To je po moje kar dobra varianta, če imaš možnost urediti preko nekoga, ki tam živi

.... pa še kazni verjetno ne dobiš po pošti Very Happy Cool . kar je z takim avtmo skoraj nemogoče se izognit....

Xplod
20 sekund na brzinc...

Kraj: Ajdovščina - Idrija

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 10:21:32    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
vti je napisal/a:
...Mene tudi zanima kako je z registracijo npr. v ZDA. Kako je potem z davki, carino...

jah če maš koga da lahko registriraš v US, načeloma ni problema, za v EU potrebuješ še evropsko zavarovanje, kajti ameriško je nekako ne veljavno pr nas

sam je pa tuki drug problem ane, dost časa se neboš vozil, ker boš imel carino na grbi zaradi utaje davkov Smile sej veste, naša država je požrešna kar se teh zadev tiče

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 09.04.2008. 10:22:38    Naslov sporočila: Re: Uvoz ZDA Odgovori s citatom
Citiram:
All Texas residents must pay applicable state and local tax, title and license fees. Out of state buyers are responsible for their own state taxes and fees. All winning bidders are subject to a state VIT tax.

si verjetno pozabil prišteti še njihov davek

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Aktualno dogajanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava

Domov...Nazaj...Na vrh...