PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi

IRC Monte Carlo 2009
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

skopusnik
20 sekund na brzinc...

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 23.01.2009. 22:03:09    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Kopecky je še lahko tretji Wink ni velik za Sarazzinom

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Uki
Šef mehanika

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 23.01.2009. 22:44:17    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
skopusnik je napisal/a:
Kopecky je še lahko tretji Wink ni velik za Sarazzinom

prov prvoscu bi skodi vsaj tretje mesto, k si res zasluzijo tak uspeh...

ktrost
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 23.01.2009. 22:45:20    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
onboard posnetek Jereba z 4 Hpja

http://www.youtube.com/watch?v=aE3QiWBmVmQ

marcuss
Šef šefa mehanika

PrispevekObjavljeno: 23.01.2009. 22:58:25    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Še en film z Monteja: http://videos.1max2rallye.com/description.php?id=943 , 4:13 se vidi Jereba

David.Sport
Pokalni zmagovalec

PrispevekObjavljeno: 23.01.2009. 23:02:50    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
1.: zakaj se zmeraj nekaj komplicira pri italijanskih avtomobilih??
lahi bi mel sam karbon pa nevem kake hude avte, pa če kam grejo al pa ne. osebno nism prčakvau, da bo jereb pršu do kraja rallya. bi mu pa prvošču. bolš da da še ene 5000€, pa si sposod enga spodobenga peugeota in prpele do cilja. men osebno bi blo brez veze na rally hodet, za pot gre OGROMNO denarja, pol pa da bi 1/3 rallya pelu?? ne, hvala.

2.: zdej je pa še začeu Basso stiskat. na Col de Turiniju bo še hudu uroče, da se bo led staliu. drgač pa navijam za ogierja. ajde, majstr, pokaž, kako zdejšna mlada generacija pele!!! Twisted Evil

ktrost
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 00:07:52    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
mislim da so prve 3 mesta razdelejne če ne pride do napak/okvar in odstopov
1)Ogier
2) Loix
3) Sarazzin

ktrost
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 00:46:07    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Bravo Ogier!

McJure
20 sekund na brzinc...

Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 07:55:18    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Tole je bil en fantastičen rally!

Že samo dejstvo da je prvi v novi sezoni mu da en čar, bil je na legendarnem terenu in dobro zastavljen. Sicer je res da so WRC-ji v živo za gledati precej bolj brutalni, a če sem do sebe čisto pošten moram reči, da že dolgo ni bila dirka na drugi strani tako zanimiva, kot je bila ta! Za to je seveda malo kriv tudi (pre)dobri Loeb, a toliko menjav na vrhu in vmes že dolgo nisem videl.

Priznati moram, da sem na prvi neposredni prenos gledal malo zviška, a že na drugem so nekatere stvari popravili, včeraj pa sem itak užival ko sem cel večer spremljal zadevo na televiziji! Mislim, da je koncept pravi, le še tiste brezvezne intervjuje na koncu ukinejo, pa malo natrenirajo režiserje in zadeva bo hudo atraktivna! Upam, da bo takšno prenašanje postalo zdaj pravilo in ne izjema...

Edino kar se torej ni izšlo po mojih željah je bil končni rezultat! Seveda mi je bilo žal Jereba, potem pa so meni prijetni dirkači odstopali kot za šalo. Hanninen, pa Meeke, pa še Gardemeister! Enostavno moram priznati da mi je Ogier z njegovim obnašanjem ob itervjujih zelo neposrečen, prav tako se je obnašal letos v Nemčiji, na drugi strani pa sem prav tam videl kvaliteta Meeeke-a, ki je znal na ceremonialnem štartu koketirati z ljudmi in zdelo se mi je, da je najbolj razumel, da so dirkači tam zaradi gledalcev in ne obratno! Kakorkoli, ne glede na to da je moj osebni pogled na Ogierja negativen pa priznam, da si je zmago zaslužil in da bo v prihodnosti merilo za premagati!

Torej komaj čakam da na drugi strani prižgejo motorje na Irskem, pa upajmo, da nam tudi tam postrežejo z obilico zanimivosti...

skopusnik
20 sekund na brzinc...

Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 08:16:04    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Čestitke tud Betti-ju in Daumas-u za 9. in 11. mesto z avtom na prvi pogon! Cool

makaron
Absolutni mojster volana

Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 10:02:23    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Ogier pač ni delal napak in ni imel težav z avtom kar je bilo tokrat ključ do uspeha. Kot je tudi sam dejal pa je zadnjo noč odpeljal bolj pazljivo in, ko je odstopil še Gardemeister razlogov za kakšno brezglavo vožnjo tudi ni bilo več.

Basso in Sarrazin pa sta se očitno odločla da bosta mal pospešla. Sploh Basso me je presenetu, da je kr naenkrat šlo tko kt je treba Very Happy Mislim pa, da če ne bi Sarrazin zapeljal v tisti greben bi bil glavni kandidat za zmago. Ampak tko pač je na Monteju.

Škoda se je dobro držala, presenetili so me sploh drugi dan, ko je Hanninen dobil, mislim, da celo 3 HPje in dokazal, da so jo očitno zelo dobro pripravili. Realnejšo oceno o konkurenčnosti bodo podali prihajajoči reliji.

Prenosi pa so bli kar spodobni, malo imajo sicer še težav z onboard kamerami, ampak to bodo zrihtali, mogoče sem pogrešal, sploh podnevi kakšno kamero več ob cesti. Kar se tiče intervjujev pa tako. Morda bi bilo bolje, če bi novinar na cilju samo posredoval info, ki jih je povedal dirkač in tako razložil zaostanek ipd. 1min govorjenja ni na mestu, sploh če teče v ozadju akcija Cool

Letošnji monte pa je bil, vsaj zame dokaj zanimiv, spremenljiv in vse ostalo kar paše zraven. Če bi dobili še kakšnega proizvajalca v IRC bi bilo pa sploh super.
Mislim pa, da ne dolgi rok oba prvenstva (IRC in WRC) ne moreta obstajati. Vsaj ne v takšni obliki kot sedaj.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

eriklogar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 10:58:37    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
no, pa so se prenosi res izboljšali, tako da je bilo včeraj že užitek gladati, pa čeprav sem bil skeptičen, kako bo videti nočni prenos. Škoda je le, da je kar nekaj potencialnih kandidatov predčasno odstopilo, saj bi bila v nasprotnem primeru dirka še precej bolj zanimiva. in če se jerebu ne bi pripetila okvara, potem bi ga včeraj veliko videli na tv, saj uvrstitve med deseterico verjetno ne bi bila prevelik zalogaj.

saso
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 16:14:05    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
eriklogar je napisal/a:
no, pa so se prenosi res izboljšali, tako da je bilo včeraj že užitek gladati, pa čeprav sem bil skeptičen, kako bo videti nočni prenos. Škoda je le, da je kar nekaj potencialnih kandidatov predčasno odstopilo, saj bi bila v nasprotnem primeru dirka še precej bolj zanimiva. in če se jerebu ne bi pripetila okvara, potem bi ga včeraj veliko videli na tv, saj uvrstitve med deseterico verjetno ne bi bila prevelik zalogaj.

Se popolnoma strinjam s tem,kar si napisal.Monte Carlo Andrej ni imel v planu,to je prišlo naknadno,a mogoče kaj veš,kaj bo letos še peljal.

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 18:47:25    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
siva eminenca je napisal/a:
Med Andrejem in De Cecom bo pa tudi najbrž še pestro. Vsaj glede na to, da rentan avto ni zdržal niti 1/3 predvidenih kilometrov HP?! Question Exclamation

Pestro je, pestro. Wink Recimo danes je popravljeni De Ceccov P207 S2000 že delal kroge na poligonu v Logatcu. Very Happy

siva eminenca
10 sekund na brzinc...

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 19:08:45    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Zanimiv, zelo zanimiv podatek, Modri dirkač.

simon rupnik
Mehanik

Kraj: Logatec - Žibrše

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 19:45:59    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Ja od 14 do 15:30 ure so delali avtomagazinovci test dirkalnika. Dirkalnik je kar služil namenu le enkrat se je kratko ustavil z napako. Je zaigral na tri cilindre a so brž popravili napako. Glede nato, da Jereb pravi, da še ni navajen avtomobila me zanima kaj vse bi istisnili šele Ogier in ostali na Blagomix racing parku, ker že v Jerebovih rokah je to prava igrača.

jakaracman
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 24.01.2009. 23:37:22    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Ja, Andrej je naredil 2 kroga na začetku in 2 kroga na koncu (recimo temu za ogrevanje in za slovo), pa je bilo kar pestro videt (in vmes, seveda, tudi, kolikor lahko pričakuješ od voznika, ki sede prvič v avto za 10 krogov na Blagomixu). Je pa zelo opazno, koliko tem S2000 manjka navora. Pa pravi Andrej, da je tale med boljšimi, kar se tega tiče.
Vreme je bilo pa čisto "Montecarlo": mokro, malo deja, kaka snežinka, komaj nad nulo Very Happy

NeRo
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 25.01.2009. 16:12:23    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom

Kurjava

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 25.01.2009. 17:07:24    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Dej nehajte ga že na roko metat!

jure
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 25.01.2009. 19:06:37    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Glede na to, da me prejšnji teden ni bilo doma in nisem mogel spremljati MC-ja, sem si danes vzel čas, prebral vaša mnenja, pa po drugih forumih, pregledal rezultate in prišel do zaključka: Ogier se je peljal po pameti, imel srečo z avtom, s tem si bo še bolj podkrepil samozavest za Irsko, bravo fant, na njega bo treba vedno računati-pa to že itak vemo ! Razočaral me je Rossetti, kako traparijo je naredu...Sicer je to voda na mlin Uccija in Longhija, da ne bo fant preveč navožen pred italijanskim prvenstvom.
Glede Jereba, super da je sploh šel na dirko, rezultai pa primerni njegovi navoženosti S2000 avta, moti me predvsem dejstvo, da je bil Luca Betti z Cliom R3 do hp5 trikrat hitrejši od njega-za to ni opravičila. Bi pa bil Andrej med prvih 10 v cilju, v to ne dvomim, ker je bil tak osip.
Tole sodelovanje z Friulmotorjem pa tudi nikamor ne pelje-zelo pozorno spremljam italijansko sceno in razen obeh P206 WRC (sploh zadnja evolucija '03, v lanski sezoni samo ena okvara v it.prvenstvu IRC, kjer je Grossi z njim osvojil naslov IRC) delajo kot švicarske ure, oba P207 S2000 pa imata veliko odstopov zaradi tehničnih okvar-in to velikokrat na kratkih dirkah. Ista zgodba je bila že z Imprezami gr.N....Upam, da ima Jereb vsaj ceno ugodnejšo kot pa pri drugih moštvih, ki rentajo pežojčke...

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.01.2009. 10:04:59    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Na pripeti spletni strani si lahko ogledate štiri video posnetke, kako je izgledal reli Monte Carlo leta 1986. Zelo lepo se vidi, da so bili dirkalniki skupine B močni, a s togimi štirikolesnimi pogoni, obupnimi podvozji in nedelujočimi ročnimi zavorami. Zato so se v hardih takorekoč ustavili, so pa po ravninah kar leteli ... Shocked
Če bi jih primerjali z najnovejšimi dirkalniki S2000, bi jih po moje novejša tehnika kljub pol manjši moči pojedla za zajtrk. Wink

http://www.rallybuzz.com/

ŽiŽa
20 sekund na brzinc...

Kraj: Nova vas

PrispevekObjavljeno: 28.01.2009. 10:13:17    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
noro kaj naredi ko da po gasu Shocked

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

eriklogar
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.01.2009. 11:20:43    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
modri dirkač je napisal/a:
Na pripeti spletni strani si lahko ogledate štiri video posnetke, kako je izgledal reli Monte Carlo leta 1986. Zelo lepo se vidi, da so bili dirkalniki skupine B močni, a s togimi štirikolesnimi pogoni, obupnimi podvozji in nedelujočimi ročnimi zavorami. Zato so se v hardih takorekoč ustavili, so pa po ravninah kar leteli ... Shocked
Če bi jih primerjali z najnovejšimi dirkalniki S2000, bi jih po moje novejša tehnika kljub pol manjši moči pojedla za zajtrk. Wink

modri, če se ne motim si wrc že peljal, prav tako tudi S2000. torej naj ti jakaracman da nalogo, da testiraš še grupo B, potem pa nam boš lahko podal odgovor iz prve roke.

jest pa se javim za sovoznika na testu Smile

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 28.01.2009. 12:50:04    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
eriklogar je napisal/a:
modri dirkač je napisal/a:

modri, če se ne motim si wrc že peljal, prav tako tudi S2000. torej naj ti jakaracman da nalogo, da testiraš še grupo B, potem pa nam boš lahko podal odgovor iz prve roke.

jest pa se javim za sovoznika na testu Smile

He, he, si upaš? Še mene bi bilo strah ... Laughing Laughing Laughing

modri dirkač
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 07.02.2009. 07:10:38    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Če koga zanima ali mu je le dolgčas, si lahko pogleda nov video. Wink http://www.****-******.si/

Cech_Styler
20 sekund na brzinc...

Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: 16.02.2009. 19:15:12    Naslov sporočila: Re: IRC Monte Carlo 2009 Odgovori s citatom
Bom kar v tej temi vprašal: Kako to da dva rallyja za IRC prvenstvo potekata v Portugalski? Eden je makadamski, eden pa asfaltni?

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> WRC in drugi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava