PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja

Skupina E,F,H

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

DS71
20 sekund na brzinc...

Kraj: Il.Bistrica

PrispevekObjavljeno: 18.08.2008. 09:58:22    Naslov sporočila: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
a zna kdo točno definirat omenjene skupine

Skupina F mi je koker toliko jasna(glede na to da imamo tehnični pravilnik)
Skupina H naj bi bli avti z pretečeno homologacijo narejeni po specifikaciji(po moji logiki potencialni kandidati da bojo nekoč ti avtomobili historic)-čeprav se spomnem raznih fičkov z alfa boxer sredinskimi motorji in podobnimi predelavami-v sosednjih državah še vedno vozijo jugoti z fiatovimi 1,6 motorji??
kaj potemtakem je skupina E..ali je to enako F ali je kaj drugega?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

123...
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 18.08.2008. 10:07:09    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Si mimo užgal!
Vse te klase in skupine predvsem v GHD so zato, da si lahko vsak nastopajoči izbere svojo s čimmanj konkurence in potem pošilja PR članke kakšen šampion da je.
Če pa še to ne zaleže si še pravilnike razlagajo kot mislijo, da jim najbolje odgovarja.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 18.08.2008. 11:23:40    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
No, no, dejmo mal umirit konje. Eni razredi so pač bolj zasedeni, drugi pa manj. Po mojem skromnem znanju (ki je tudi pomanjlkjivo) se mi zdi, da gre bolj ali manj za eno oziroma enako skupino vozil. Nekoč smo temu rekli H, zdaj pa je to skupina F. Gre za avtomobile, ki imajo lahko potečeno hmologacijo, pogojno pa tudi za vozila, ki je niso nikoli imela. Dovoljene so dokaj proste predelave, od širjenja blatnikov, montaže drugih motorjev in podobno. Po FIA pravilih je to vzadnjih letih razred E1, pri nas pa mu rečemo F. Nacipnalna pravila se lahko tuki tudi razlčikujejo, najlepši primer pa so slovenski in avstrijski dirkalniki te skupine, ki so komajda primerljivi.

Če sem kje udaril mimo, me naj kdo od kompetentnih popravi. Hvala.

aichi
Site Admin

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 18.08.2008. 11:40:13    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Grupa F: motor istega proizvajalca in isto (spredaj/zadaj)

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

DS71
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 18.08.2008. 21:03:08    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
no..kaj zdaj..vsi smo tako pametni(z mano vred Laughing ) ko pa treba kaj konkretnega povedat pa vsi pocepamo Confused
še vedno iščem definicije oz razlike skupin E,F ter H

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

205T16
20 sekund na brzinc...

Kraj: wajdušna

PrispevekObjavljeno: 19.11.2008. 20:20:41    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Zanima me kam spadajo dizelsko gnani dirkalniki, v katero grupo? So bile pred kratkim kakšne spremenbe? Zdaj gledam in vidim da so po večini v Gr.A7, avstrici majo tudi D9 ?!. So bile pred časom naše Ibize v Gr.N4 al se motim

LP

getz
Absolutni mojster volana

PrispevekObjavljeno: 19.11.2008. 22:53:59    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Citiram:
So bile pred časom naše Ibize v Gr.N4 al se motim

Bile.

Skupina H (Hystoric) - vozila s pretečeno homologacijo Question

top motors
Kuha mal'co

PrispevekObjavljeno: 19.11.2008. 23:19:57    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
no kar je meni znano je tako na hrvaskem kar se tice klas je tako H kasa je to da naredis avto kakor znas in ce je klas ogromno v njihovi klasi 1050 ena 1.400 druda1.600 tretja 2000cetrta in nad 2500 peta s tem da pri njih je tako motor sasija je prosta naprimer ax tranija je bil pripravljen po njihovh pravilih pomeni ni limitov kar znas to je nobeden te ne uprasa nic pri nas bi to blo F klasa s em da pri nas je motor in sasija istega proizvajalca tako in tako pri nas ne stima nic s tem ker suzuki svift je ze v H klasi in se vedno vozi z nami v A1400 pol pol pomeni da velja tudi za suzukija kultusa in ficota in ritmota in se marsi kaj no ce ostanemo pri hrvaski H klasi oni majo zelo ok stvar poceni naredis avto ki je zelo hiter ne pa ko avstrici ki mecejo tisoce in tisoce evrov v golfe in logicno da grejo v nasem prvenstvu se pa prevec gleda na fia pravila in pol marsi kakega avta ni vec naprimer plaze ali pa ianelota z legendarno lancio S4 to so avti kateri v evropskem prvenstvu nimajo klase in pol jih ni vec na nasih tleh kot razen se mozno v sevnici in bivsi rogli po drugi strani pa je tudi res da da mi mamo dva pravilnika in to tudi ne gre nikamor jaz tudi razmisljam naredit mojega MGja z motorjem 6 celindrov sam kaj ki me vrzejo v generalca in kaj bi tam delal uzet bi mogli angleski pravilnik in pol bi komaj bilo zanimivo prvenstvo ker vsak bi si lahko privoscil dirkat ce ne drugo z karjolo (samokolnico) upam da od tega boste kaj razumeli ker je napisano kakor je sam to pa malo tudi nasa krivda PILOTOV da se nic ne zabunimo in se provamo zmenit da bi se v nasi zvezi kaj spremenilo par posameznikov se trudi in ne uspe nic moramo bit enotni in se bo vse spremenilo u glavnem pri nas Hklasa so avti s poteceno homologacijo kateri spadajo v normalne klase F klasa je pa avto ka teri se je treba drzat pravilnika v zeleni knjigi in spadas v generalca z najmocnejsimi E klasa je pa samo za evropsko prvenstvo to so avti kateri so z poteceno omologacijo in avti kateri so narejeni po F pravilniku na kratko H in F spada v E (E1) klaso

slayer
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 19.11.2008. 23:39:54    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Joj če te kakšna slavistka dobi v roke. Razz

gregario_
20 sekund na brzinc...

Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: 20.11.2008. 00:01:44    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
top motors je napisal/a:
no kar je meni znano je tako na hrvaskem kar se tice klas je tako H kasa je to da naredis avto kakor znas in ce je klas ogromno v njihovi klasi 1050 ena 1.400 druda1.600 tretja 2000cetrta in nad 2500 peta s tem da pri njih je tako motor sasija je prosta naprimer ax tranija je bil pripravljen po njihovh pravilih pomeni ni limitov kar znas to je nobeden te ne uprasa nic pri nas bi to blo F klasa s em da pri nas je motor in sasija istega proizvajalca tako in tako pri nas ne stima nic s tem ker suzuki svift je ze v H klasi in se vedno vozi z nami v A1400 pol pol pomeni da velja tudi za suzukija kultusa in ficota in ritmota in se marsi kaj no ce ostanemo pri hrvaski H klasi oni majo zelo ok stvar poceni naredis avto ki je zelo hiter ne pa ko avstrici ki mecejo tisoce in tisoce evrov v golfe in logicno da grejo v nasem prvenstvu se pa prevec gleda na fia pravila in pol marsi kakega avta ni vec naprimer plaze ali pa ianelota z legendarno lancio S4 to so avti kateri v evropskem prvenstvu nimajo klase in pol jih ni vec na nasih tleh kot razen se mozno v sevnici in bivsi rogli po drugi strani pa je tudi res da da mi mamo dva pravilnika in to tudi ne gre nikamor jaz tudi razmisljam naredit mojega MGja z motorjem 6 celindrov sam kaj ki me vrzejo v generalca in kaj bi tam delal uzet bi mogli angleski pravilnik in pol bi komaj bilo zanimivo prvenstvo ker vsak bi si lahko privoscil dirkat ce ne drugo z karjolo (samokolnico) upam da od tega boste kaj razumeli ker je napisano kakor je sam to pa malo tudi nasa krivda PILOTOV da se nic ne zabunimo in se provamo zmenit da bi se v nasi zvezi kaj spremenilo par posameznikov se trudi in ne uspe nic moramo bit enotni in se bo vse spremenilo u glavnem pri nas Hklasa so avti s poteceno homologacijo kateri spadajo v normalne klase F klasa je pa avto ka teri se je treba drzat pravilnika v zeleni knjigi in spadas v generalca z najmocnejsimi E klasa je pa samo za evropsko prvenstvo to so avti kateri so z poteceno omologacijo in avti kateri so narejeni po F pravilniku na kratko H in F spada v E (E1) klaso

Administratorji..tega možaka predlagam za POSTerja leta!!!

lp jaka

DS71
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 20.11.2008. 10:24:38    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
vendar eden da odgovori..pa če tudi v enem dahu Laughing

napisal sem predvsem zato,ker ne razumem (kot je že zgoraj omenjeno) da pri nas tlačijo pretečene avtomobile v skupino E in v divizijo, če pa beremo razpis prvenstva pa v "čisti" diviziji ta skupina ni razpisana Question .
Vem da v DP še vedno lahko tekmujejo avti z pretečeno homologacijo,ampak vseeno dvoumno.Edino pravilno bi blo: ali sk.E in tekmuješ v generalcu DP,ali pa čista skupina z pretečeno homologacijo in tekmuješ samo za DP v svoji diviziji in izven mednarodne konkurence(podobno kot je v reliju)

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 20.11.2008. 14:39:03    Naslov sporočila: Re: Skupina E,F,H Odgovori s citatom
Fantje, top motors je Denis Savič in mu ni važno, kako napiše. Je pa zelo hiter na progi, to vsi vemo. Nekaj predlogov je vsekakor zanimivih, je pa kar tako posnemat Angleže, ki so sposobni dirkat z vsem, tudi s karjolami(samokolnicami) vseeno malo težko. Sicer pa naj bi uskladili domača pravila skupine F s FIA in tako bodo naši avti bolj podobni in konkurenčni tudi avstrijskim.
Denis, če daš v MG 3 litrski šestvaljnik, pol si pa lahko v generalcu. Valant je bil prvak s prednjim pogonom in 1600 kubiki! Pa še deževalo je skoraj celo sezono, leto pred njim pa je s 306 slavil Skrbinšek. Bo pa zdaj proti Bohovi Micki in obema Lanciama bolj težko.

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava

Domov...Nazaj...Na vrh...