PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja

Renault 5 turbo kompressor GHD

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo

matijagtt
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 03.03.2008. 18:01:26    Naslov sporočila: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
no lep pozdrau tle Matija,ze neki cajta prsotn tle gor sam prjavln sele zdej....no rabu bi neki pomoci od vs k vidm da poznate pravila pa zakaj pri stvari gre.....no ze deset let sestaulam 5ke turbo,pa trenutno koncujem renault 5 turbo kompressor,in bi rad vozil GHD...in me zanimajo osnove,se pravi v katero skupino bi padel z 1.4 turbo kompressorjem,potem kaksne predelave vozila so potrebne za v doloceno skupino,....vozilo je ze dirkalo v slo 10 let nazaj,a poperjov od kletke ni ne od zicev ne od pasovne od volana,skratka nism dobu nc poperjov k sm bil nategnn ker je bilo receno da to vse je,a zdej k sm js skolko u piko zrihtou,motor generalko zrihtov vse tko k je treba so se pa paperji zgubil.....res bi rad 5ko spravil na ghd tudi zato ker sem dobil zeleno luc od sponzorja v katerem sem zaposlen in jih nebi rad razocaral.....res bi bil hvalezen ce bi mi kdo razlozil kako zaceti z nule.....hvala

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

205T16
20 sekund na brzinc...

Kraj: wajdušna

PrispevekObjavljeno: 03.03.2008. 18:32:44    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
Pomojem zmagaš če pokličeš direkt na AŠ2005 in poveš zgodbo. Če je avto že dirkal in si ga ti samo renoviral, pomojem ni težav.
/www.as2005.si/

LP

P.K.
10 sekund na brzinc...

Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: 03.03.2008. 18:38:23    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
Znaš imeti nekaj težav tudi z licenco. Začetniki imajo B nacionalno licenco, za turbo petko pa boš rabil licenco A.

DS71
20 sekund na brzinc...

Kraj: Il.Bistrica

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 11:33:21    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
če jaz prav razumem imaš na turbo 5 še kompresor namontiran??
Ali je to klasična R5 turbo?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 11:44:48    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
za začetek bi bilo zelo fajn če si zrihtaš "zeleno knjigo" (biblijo za slo dirkanje...),kjer je ogromno stvari razloženih in bi dobil marsikater odgovor! pokliči na aš2005 če ti jo priskrbijo ali kak kolega, ki je dirkač

sicer pa ima tudi fia kar nekaj stvari na internetni strani pa malo prebrskaj kako je z temi grupami....

Toxic
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 14:44:37    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
Tukaj sem jaz malo zmeden . . praviš, da imaš R5 turbo kompressor. Pod turbo razumemo turbinski polnilec na izpušne pline (tak je tudi original na tem avtu), pod kompressor pa sistem za tlačenje zraka, ki ga običajno poganja jermen ali kaj takega (ta pa ni original na tem avtu). Če je avto pri nas že dirkal kakšnih 10 let nazaj, zna biti, da ne ustreza kletka, ker so prav v prvi polovici devetdesetih spremenili predpise o debelini cevi glavnega loka! Volan ni problem, sedeže, pasove in gasilni sistem boš pa itak rabil nove. Je pa pametno, kadar se začneš spuščati v tako avanturo, da najprej povprašaš za informacije in šele potem začneš delati na avtu. Sicer lahko postane stvar hudo draga in zahtevna, če moraš vračati avto v prvotno stanje in ponovno začeti. Najbvolje je iti v najbližji klub in se tam posvetovati z nekom, ki dirka oziroma dirkačem pripravlja avtomobile.

matijagtt
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 16:07:55    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
ja na 5ki je turbo + kompressor....podobno kot lancia s4,sam da se bo moc motorja gibala od 200-400,kar je ze nepotrebno za tak avto....maximalno bi slo se pravi z motorjem od turbo 2 ter glavo do 540...ampak to je ze bla bla ,ker ni uporabno...je pa izvedlivo....komponenti niso problem....ja kletka je taka za sešraufat in je mensezdi okol 11 kosov.glavni lok +križ je votel...ostali kosi so pa masivni oz niso votli....aja pa da bl enostavno razlozim kaj mislim s tem....karoserija je od renault 5 gt turbo motor bivsi vzdolzni sredinski ampak zdej v 5 gtt spredaj precno...menjalnik ohisje renault 5 gt turbo, turbo polnilnik t25,ter dodan kompressor..zelena knjiga...bom si zrihtov.....

DS71
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 16:25:09    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
mislim,da z tem ne greš skozi niti v skupini F oz. E(R5 gtt ni nikoli v osnovi imela kompresorja)

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

jay
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 04.03.2008. 17:49:49    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
pa če res misliš peljati toliko konjev niti ne pomisli da bi šparal na eni kletki ki te pride okoli 1000€ na novo narejena, jaz bi dal raje kako štango več kot kako premalo Wink

pa čimprej zrihtaj zadevo, da popestri vozni park Cool

sisocar
Absolutni mojster volana

Kraj: notranska

PrispevekObjavljeno: 05.03.2008. 10:29:47    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
Jaz mislim da s tem ne bo nč Sad .
Sem mali prečikiru zeleno knigo in sem vidu, da morda boš imel kar neki težav s tem avtom.Ampak za GHD mislim da bi lahko šlo, za vse ostalo pa ne,ampak boš pa rabu velike živce Smile .Sam pa nisem prav razumel okoli kubikaže ali je manj kot 1.4 ali več kot 1.4 .Če je več kot 1.4 tudi mislim da glih prvo sezono ne boš mogel vozit Sad .Drgač se bi dalo to speljat,še prej pa preberi zeleno knjigo AŠ2005,pa veliko sreče,upam da se vidmo na katiri dirki. Wink Very Happy

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

matijagtt
Šef šefa od šefa, ah...

PrispevekObjavljeno: 05.03.2008. 20:29:24    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
jp sm kor dost tut okol zvedu..ja motor je 1397ccm....tko da velik lazi bi prsu z standarno se prav brez kompressorja,sam s turbotam,tut kletko bom mogu dat novo not sm zvedu,ni problemov,sam mislu sm da bom lahk kej ponucov od stvari k sm jih zravn dobu....aja a ma kdo to knigo za prodat...k mi bo zlo prov prsla,k mislm sigurno zadevo zakljucit,pa ceprav brez kompresorja....no za po cest bo pa sigurn gor Very Happy

DS71
20 sekund na brzinc...

PrispevekObjavljeno: 05.03.2008. 20:57:16    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
jaz sem mislu,da so avte rabli za vsak dan in za dirke pred 20 leti Rolling Eyes Confused

Prisilno polnjeni motorji se množijo z količnikom 1,7 kar pomeni da tebi znese nekje okrog 2300ccm.
Zelena knjiga pa pride vsako leto nova in jo izda AŠ2005.Kot kandidatu za vozniško licenco ti pripada ob plačilu pristojbnine za izdajo licence Wink

sisocar
Absolutni mojster volana

Kraj: notranska

PrispevekObjavljeno: 06.03.2008. 08:50:28    Naslov sporočila: Re: Renault 5 turbo kompressor GHD Odgovori s citatom
Ja za staro knjigo(2007) ni blema Wink nove pa itak nismo še dobili in mislim da kej dost sprememb ne bo v novi knjigi glede tvoje teme .

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Rally Magazin Forum Seznam forumov -> Tehnika, Oprema, Vprašanja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava

Domov...Nazaj...Na vrh...